GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Sanktpēterburga

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

· Eiropa · krievijas federācija · Sanktpēterburga

Dom Kņigi

Autors: Inese Lūkina0 ATSAUKSMES

Dom kņigi jeb Grāmatu nams Sanktpēterburgā pazīstams ne tikai kā nams ar ievērojamu vēsturi, liels grāmatu veikals, bet arī ar savu kafejnīcu, kas izvietojusies ēkas otrajā stāvā.
Izstaigājot pašu grāmatu veikalu, kas piedāvā plašu grāmatu, kancelejas preču, kalendāru un kartiņu izvēli, tā vien šķiet, ka kafejnīca jūs aicināt aicina to apmeklēt. Un ne velti - no gandrīz visiem kafejnīcas galdiņiem paveras plašs un krāšņs skats uz Ņevas prospektu, kur ņirb dzīvība, kā arī uz vareno Kazaņas katedrāli.

Otrs apmeklētāju acu piesaistīšanas objekts ir vitrīna ar tikko ceptām smalkmaizītēm un kūciņām, turklāt laipnais kafejnīcas personāls arī ir tūlīt gatavs jums visu izstāstīt un novietot pie galdiņa.
Kaut ēdienus iespējams izvēlēties arī no ēdienkartes (zupas, pankūkas, salātu), jāteic, ka gastronomija nebūt nav galvenais iemesls, kālab vērts apmeklēt šo kafejnīcu, bet gan unikālā noskaņa, kas tajā valda. Nesteidzīga, rimta atmosfēra, kur palasīt grāmatu, uzrakstīt kādu vēstuli vai vienkārši caur lielajiem logiem vērot garām plūstošo dzīvi.
Tiesa, kā jau Sanktpēterburgā, cenas nav zemas (kafijas tase Ls 4,5, zupa borščs - Ls 6, maizītes apm. Ls 2), taču tieši īpašās noskaņas dēļ jūs noteikti gribēsiet te atgriezties vēl un vēl.

Sešstāvu, modernisma stila ēka ar mansardu un kopējo kvadratūru ap 7000 m2 tika uzcelta laika posmā no 1902. - 1904. gadam pēc arhitekta Pāvila Sjūzora projekta. Tās pasūtītājs bija akciju sabiedrība Zinger (Singer). Savam laika projekts bija gana novatorisks - gan tehnikas, gan stila un nozīmes ziņā. Sākotnēji uzņēmuma Singer, kas ražoja šujmašīnas, vadība vēlējusies uzbūvēt debesskrāpi, līdzīgu tam, kādu jau tas bija uzbūvējis Ņujorkā - daudzstāvu ēku ar daudziem birojiem. Tomēr saskaņā ar Sanktpēterburgas pilsētbūvniecības noteikumiem namu augstums nedrīkstēja pārsniegt 23,5 metrus līdz karnīzei. Šo ierobežojumu arhitekts atrisināja spīdoši -virs sešstāvu ēkas ar mansardu tika izveidots tornītis, uz kura novietots stikla globuss. Tieši šis tornītis rada iespaidīgu augstumu, tomēr vienlaikus, pateicoties materiālu vieglumam, neaizēno pretim esošo Kazaņas katedrāli.

Ēkas celtniecības gaitā tika ieviesta virkne tehniski novatorisku risinājumu: pirmo reizi Krievijā tika uzstādīts metāla karkass. Sanktpēterburgas arhitektūrā jaunums bija arī ātriji: ar stikla sienu slēgti iekšējie pagalmi. Namā tika uzstādīta tā laika jaunākā tehnoloģija, sākot ar liftiem un beidzot ar jumta automātiskās sniega tīrīšanas iekārtām.

Singer nams kļuva par vienu no spilgtākajiem modernisma arhitektūras piemēriem Sanktpēterburgā. Nams tika izveidots modernisma stilā. Apdarē izmantotas līganas, "organiskas" līnijas, interjers izgreznots ar bronzā kaltiem augu valsts motīviem. Uz fasādes novietotas A.H.Adamsona skulptūras, kas simbolizē progresu un šūšanas industriju, galveno uzņēmuma Singer nodarbošanās profilu.

Līdz 1917.gadam nams piederēja uzņēmumam Singer, bet 1919. gada decembrī ēku pārņēma Petrogosizdatj, vēlāk tai pievienojās arī citas izdevniecības un izvērtās grāmatu tirdzniecība. 1938.gada ēkā ienāca Dom kņigi jeb Grāmatu nams.

Laika posmā no 2004. gada līdz 2006. gada septembrim ēka piedzīvoja rekonstrukciju un no 2006. gada novembra vienā tās daļā atkal saimnieko Dom kņigi, kamēr pārējā nodota citiem nomniekiem.

Nevsky Prospekt 62
St. Petersburg

www.dk-spb.ru

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: