GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Ēģipte

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Senā CēzarejaPangas klintisProvidenciaBali salaGalapagu salasSlokaZanzibāraPoor Knights IslandsFloridaLofotenu salasLielais BarjerrifsBoracaySilfraDahabSipadan« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āfrika · ēģipte · Ēģipte · Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Dahab

Autors: Imants Jansons1 ATSAUKSME

Dahab

Ēģipte ir demokrātiskākā pasaules līmeņa niršanas vieta un absolūti skaistākā. Sarkanā jūra koraļļu krāsainības ziņā ir nepārspējama. Ūdens ir silts un redzamība laba (15-30 m). Taču pirms doties uz Ēģipti, ieteicams laiku veltīt uzmanīgai kompāniju servisa kvalitātes un to piedāvāto niršanas vietu izpētei. Ēģiptē, kā masu tūrisma valstī, nereti niršanas kompānijas mēdz strādāt tikai peļņas nolūkos. Var gadīties, ka tiec aizvests uz lokālajiem niršanas punktiem netālu no viesnīcas, kur diemžēl koraļļi, aktīvā tūrisma dēļ, var būt nopostīti. Arī ekipējums var nebūt tas labākais. No 200 kompānijām 10 ir labas un respektablas - tās piedāvā niršanu labākajās niršanas vietās Ras Mohammed, Dunraven, Thistlegorm, St. Johns, Big un Little Brothers, Daedalus Reef un Elphinstone.

Iesaku izmantot live-aboard pakalpojumus - tas nozīmē, ka dzīvošana ir laivā uz ūdens, kura pārvietojas no niršanas vietas uz vietu. Šādi iespējams vairāk ienirt un vairāk redzēt. Britu kompānija (www.emperordivers.com), kas piedāvā labus ikdienas nirienus, labu gidu servisu, ekipējumu un teicamu uzvedības kodeksu, kas nozīmē, ka nirēji netiks aizmirsti ūdenī, ka tas var gadīties.

Kā viena no Sarkanās jūras papildus vērtībām ir iespēja nirt uz nogrimušu kuģu vrakiem. Daži ir aizsargāti, dažos nedrīkst peldēt iekšā, taču citos, ievērojot zināmu piesardzību, iespējams nirt lūkās un ejās, pārvietoties starp klājiem.
131 m garais Thistlegorm, kas pārvadāja militāro kravu un tika uzspridzināts II. Pasaules kara laikā ir patiesi satraucošs piedzīvojums, jo sevišķi tiem, kas reiz sapņojuši par militāro karjeru. Kuģa vraku kā niršanas vietu atklāja Žaks Kusto. Vairākos līmeņos ir saglabājušās militārās kravas paliekas - motocikli ar blakusvāģiem, automašīnas, veļas mašīnas... Šeit iztēlē iespējams rekonstruēt dzīvi uz vēl dzīvā kuģa.

Pāris kilometrus uz ziemeļiem no Dahab atrodas slavenais Blue Hole, kur nobāzējusies arī Latvijas traveling&diving Big Fish aģentūras viena no viena no dibinātājām - Gunita Jansone. Blue Hole ir 130 m dziļa zemūdens bedre, kas piesaista un izaicina nirējus ar zemūdens arkveida tuneli.

 

Īsi par zemūdens niršanas apmācību:
Niršanas prasmes var apgūt ikviens, īpaša fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Zemūdens niršana nebūt nepretendē uz ekstrēmo aktivitāšu statusu, ja vien to nepadara par ekstrēmu nirstot alās vai citās paaugstinātas bīstamības zemūdens zonās.
Latvijā niršanas apmācības kursus iespējams iziet vairākās skolās, kurās pastāv starptautiski atzīta sertifikācijas sistēma. Izplatītākā no tām ir PADI sertifikācija, ar kuru iespējams nirt jebkurā pasaules vietā, kur redzama PADI zīmīte.
1. līmeņa sākotnējā sertifikācija Open Waters Diver paredz niršanu līdz 18 m.
2. līmeņa sertifikācija Advanced Open Waters Diver ļauj nirt līdz 30 - 40 m, lai to iegūtu jānoliek 5 specialitātes daivi - 2 dziļie nirieni, navigācija un izvēles jeb specializācijas daivs - nirt straumē, identificēt zivis, nirt ar skūteri u.c.
Taču pastāv iespēja kārtot sertifikāciju jau aizrobežu ūdeņos, šai gadījumā vienlaikus mācoties jau redzi un iepazīsti zemūdens eksotiku. Var arī pirmo līmeni kārtot Latvijā, savukārt otro kur citur - jau labā redzamībā, siltā ūdenī.
Lai nirtu ļoti aukstos ūdeņos ar sauso hidru, jānokārto arī Dry Suit Specialty kurss.


DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Inga

Apmeklēja: 2012. gada aprīlī

Dahaba neliela pilsētiņa Sinajā. Ja pirms braukšanas uz Ēģipti, man bija visai noraidoša attieksme pret visu, kas saistās ar austrumu zemēm, tad tagad varu teikt- es mīlu šo vietu- Dahabu un vēlētos tur atgriezties vēl un vēl. Neizsakāms miers, kuram cauri vijas austrumnieciskā lūgšana, siltais vējiņš, smiltis, nesteidzīgā dzīve, promenāde, kuras vienā pusē restorāni, otrā veikaliņi, snorkelēšana Sarkanajā jūrā, kamieļi un daudz kas cits- tas paņem un nelaiž vaļā uz mūžu :)

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: