GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Honkonga

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

2011. gada atradumi. Ceļotāju piezīmes

Antra Birzule. Nepāla un vērtību pārvērtēšanaImants Jansons. Pasaules skarbākais ultramaratons Nāves ielejāAndis Sīlis. Autentiskuma druskas un ekonomiskā uzplaukuma vājprātsIngus Augstkalns. B.a.s.e jumping Norvēģijā un ItālijāAndris Vītoliņš. Par mākslu un gastronomiju BakuAustris Mailītis. Lidojošo mūku templis un svētceļojums uz ŠaoliņuIrēna Frīdenšteina. Uz sēra krāteri mēnesgaismāKaspars Klapklans. Kaitbordista, nirēja un Robinsona galamērķis Los RoquesJānis Jenzis. Ekstravagance Barselonas operāPauls Irbins. Bērnu un jauniešu zinātnes festivāli DienvidkorejāIeva Irbina. Piedzīvojums Glastonburijas festivālāGundega Skudriņa. Neordināri gastronomijas galamērķiRoberts Gobziņš. Neticamie atradumi automaģistrālē Kijeva-Odesa« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Āzija · honkonga · Honkonga · 2011. gada atradumi. Ceļotāju piezīmes

Gundega Skudriņa. Neordināri gastronomijas galamērķi

Autors: Gundega Skudriņa0 ATSAUKSMES

Viena no manām lielākajām kaislībām ir neikdienišķās gastronomijas pieredze - ēdiena teātra un performanču apmeklējumi, viesošanās molekulārās gastronomijas virtuvēs. Šāda pieredze aizvien vainagojas ar prātā paliekošiem iespaidiem, emocionālu aizkustinājumu un iedvesmas lādiņu profesionālajā jomā.

Foto: Gundega Skudriņa. Neordināri gastronomijas galamērķi
Foto: Bo Innovation. Sex on the Beach. © www.globalgoodfood.com

Starp gastronomijas eksperimentu laboratorijām Londonā, Amsterdamā, Kopenhāgenā un citur, jo spilgti atmiņā ir iespiedusies pieredze Honkongā. Restorāna Bo Innovation (60 Johnston Road, Wan Chai) šefpavārs Alvin Leung postulē, ka viņa komanda nebūt neesot vienkārši pavāri, bet gan dzīves meistari. Visu rokenrola sīvo esenci iemiesojošais, tetovējumiem izraibinātais šefpavārs savā darbā turpina pārspēt pašas inovatīvākās ēdiena gatavošanas tehnikas un savienot visneiedomājamākos ingredientus - līdz tiek panākta garšas un tekstūras pilnība. Jau tā brīnumu pilnajā molekulārās maltītes laikā kā mulss pārsteigums nāca „Sex On The Beach" - no brūnā cukura veidotās smiltīs pamests, mēģenē veidots, baltās šokolādes... prezervatīvs. Taujājot „dzīves meistaram" par šo ideju, viņš atklāja, ka ar savu gastronomijas mākslu vēloties piedalīties sociālajos procesos, viņaprāt, tās uzdevums ir kas vairāk kā tikai pabarot miesu. Šajā gadījumā Alvin Leung vēlējies norādīt uz seksuālās veselības problēmām pasaulē.

Foto: Gundega Skudriņa. Neordināri gastronomijas galamērķiFoto: Gundega Skudriņa. Neordināri gastronomijas galamērķiFoto: Gundega Skudriņa. Neordināri gastronomijas galamērķi
Foto: Tipping Club. © www.tipplingclub.com

Savukārt Singapūras Tipping Club (8D Dempsey Rd) pie liela chef's table kulinārijas radošajos procesos ļauj ieskatīties arī apmeklētājiem. Tipping Club virtuvē katlu vietā sienas un citas pamatnes klāj formulas. Šāda aina skatītāju no malas ieved ķīmiski sarežģītā laboratoriju pasaulē, kamēr jau vieglāk saprotamākas atzīmes - pieraksti, svītrojumi un skices liek apjaust kulinārijas līdzību ar darbu radoša mākslinieka darbnīcā.

Tikmēr kāda saldējuma kafejnīca Londonā - The Chin Chin Laboratorists (49-50 Camden Lock Place, NW1 8AF) darbojas šķidrā slāpekļa laboratorijā un liek uz saldējumu paraudzīties no ķīmijas viedokļa, un otrādi.
Savā nākamā gada gastroceļojumu plānā esmu iekļāvusi košļājamās gumijas darbnīcu, kurā gumiju ir iespēja radīt pašam.

Jāatzīst, ka ne vienmēr šādi eksperimenti ir ārkārtīgi gardi - tie izaicina nobaudīt zemenes ar siļķu garšu un foie gras kā saldējumu... Taču izsalkums izzināt liek tos baudīt ar lielu ieinteresētību.

Pasaulē gastronomijas filozofiskās robežas paplašinās aizvien lielākā ātrumā un ar vērienu. Gastronomijas lauciņā notiek trakas un neiedomājamas lietas, kuras labu laiku jau dēvē par mākslu. Tās izpausmes vienam var patikt, citam var nepatikt, bet māksla vienmēr raisa emocijas.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: