GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Ekvadora

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Senā CēzarejaPangas klintisProvidenciaBali salaGalapagu salasSlokaZanzibāraPoor Knights IslandsFloridaLofotenu salasLielais BarjerrifsBoracaySilfraDahabSipadan« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Dienvidamerika · ekvadora · Ekvadora · Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Galapagu salas

Autors: Imants Jansons1 ATSAUKSME

Ekvadora ir samērā maza un pietiekami kompakta, lai viena ceļojuma reizē īstenotu vairākas aktivitātes. Andu kalni - kalnu trekiem, Amazones džungļu ieskautas kalnu upes - raftingam, un Galapagu salas - pasakainai, pat sirreālai niršanai.

Klusā okeāna salu arhipelāgs Galapagu salas sastāv no 13 vulkāniskas izcelsmes salām un 6 mazākām salām. Šeit iespējams braucot ar laivu, speciāli atzīmētās vietās izkāpt un snoreklēt, taču tad nedrīkst nirt. Var arī braukt ar speciālām niršanas laivām un tad tikai nirt.

Slavenās Darvina salas, kas atrodas nedaudz atstatus no galvenā arhipelāga, no niršanas viedokļa, ir pilnīga paradīze! Uz tām gan braucienus piedāvā tikai četras kompānijas - ar piecām laivām, līdz ar to augstais pieprasījums nosaka visai augstas cenas. Laivas ir dārgas, taču serviss - izcils, tostarp, omāri - ēdienreizēs!
Iespējams arī izvēlēties daily dive, taču šīs laivas ved uz vietām, kur daivs var izrādīties patukšs un nekāda īpaša sastapšanās ar jūras iemītniekiem var neiznākt. Savukārt Darvina salās tukša daiva iespējamība tikpat kā nepastāv, lai gan, protams, var gadīties, ka planktons samazina redzamību.

Taču kopumā niršana Galapagu salās nozīmē - simtiem haizivju katrā daivā! Aukstākajā sezonā (160C) ir lielākas iespējas redzēt manterajas un vaļhaizivis, taču, kad ūdens sākot no decembra kļūst siltāks (līdz 250C), ir lielāka āmurhaizivju aktivitāte. Neesmu pieredzējis vēl nevienu vietu, kur tās piepeldētu tik tuvu! Vien metra attālumā garām aizslīd 50 līdz 100 haizivju! Tās ir zem, virs, blakus tev! Atsevišķos daivos var sastapt arī tīģerhaizivis - šāda tikšanās gan varbūt nav tik patīkama un vajag uzmanīties!

Straumes Klusā okeāna ūdeņos ir samērā lielas, Galapagu salas nav gluži subtropu zonā, tās ir vulkāniskas salas, līdz ar to daļa no tām atgādina mēness ainavas bez it kā jebkādām dzīvības pazīmēm. Taču neskatoties uz salu tuksnesīgumu, tajās izveidojusies unikāla dzīvnieku pasaule - jūras iguānas, zemes iguānas, Galapagu pingvīni, milzu bruņurupuči, dažādi eksotiski putni... Tiem nav dabīgo ienaidnieku, tādēļ sugas labi saglabājušās, lai gan cilvēki tās savulaik krietni papostījuši, tomēr šobrīd Galapagās izveidots nacionālais dabas rezervāts ar stingriem noteikumiem.

Zivju daudzums un to daudzveidība ir unikāla - šeit barakudu virpulis pārspēj pat Sipadan slaveno Barracuda Point ar milzu kustīgo barakudu sienu. Koraļļi gan varbūt nav tik krāsaini kādi tie ir Sarkanajā jūrā pie Ēģiptes, taču tādu raju baru kā Galapagu salās nekur citur vēl nebija gadījies redzēt!

Roņi, iguānas, kuri tāpat kā putni, it nemaz nebaidās no cilvēkiem... Neticami, bet putnam te iespējams noiet gar pašu knābja galu, un tas pat neizkustēsies no vietas - vien rāmi pavadīs jūs ar acīm! Snorkelējot jūras lauvas ar interesi tuvojas un grib spēlēties! Laivai apkārt lēkā un kūleņus gaisā met simtiem delfīnu, pēkšņi parādās milzu plēsoņdelfīns! Pārsteigumi ik uz soļa! Šeit tu esi iegājis dzīvnieku pasaulē. Dzīvnieku daudzveidība ir sirreāla - kā ne no šīs pasaules!

Galapagu salas tik tiešām ir pārsteidzošas tieši ar dzīvās dabas unikalitāti, un šī ir arī vieta, kur Čārlzs Darvins savulaik iedvesmojās savai sugu modifikācijas un tālāk evolūcijas teorijai.

Uz dažām Galapagu arhipelāga salām ir saldūdens krājumi vai avoti, tālab dažas no tām patiešām izskatās kā noburtas. Viduslaikos pirāti tā arī domājuši, tādēļ tās pat nesāka apdzīvot.
Galapagu salas ir arī populārs sērfošanas galamērķis, savukārt uz Kito var doties apgūt spāņu valodu. Kito dzirdēsiet vienu no skaidrākajām spāņu valodām visā Dienvidamerikā, tur arī izveidojušās vairākas valodas skolas. Vēl bez manis minētajām raftinga, niršanas, sērfa un kalnos kāpšanas aktivitātēm, var „ievilkt ķeksīti", ka esi pabijis nultajos Ekvatora platuma grādos, kur franči uzbūvējuši muzeju.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

toshi : fellow of aggressorⅡ

1 month since then.
Long time no see.How are you?

I hope to see you again, somew here in the ocean.
Please do your best work in good health.

Goodbye to meet again.


Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: