Ja niršanas sertifikāts ir kārtots Latvijā, tad nekādas problēmas nesagādā niršana aukstos ūdeņos. Īslande var kļūt par niršanas galamērķi savas citādības un zemūdens daudzveidības dēļ. Īslandē ir kāda īpaša vieta - Silfra apgabals, Thingvellir ezers, kurā atrodas tektoniskā plātne starp Eirāziju un Ameriku. Plātnē ir radusies aiza, tās daļas lēnām atdalās un kustās - Eirāzija no Amerikas attālinās, ar ko arī skaidrojama geizeru aktivitāte, zemestrīces un Īslandes īpatnējā daba.
Aiza nirējiem sniedz īstenu science fiction piedzīvojumu - tu nirsti bezdibenī starp Eirāziju un Ameriku, izplešot rokas, iespējams pieskarties diviem kontinentiem. Kā Žila Verna romānos... Auksts ūdens, laba redzamība (20-25 m), nekādas dzīvības pazīmes un fantastiski klinšu veidojumi. Lai nokļūtu līdz aizai nirst ar tā saucamo skūteri, kas līdzīgs propellerim, kuru tur rokā Džeimsa Bonda stilā. Šādi iespējams iznirt cauri ezeram līdz aizai, lieki nepatērējot skābekli, kas noderēs nirstot aizā 30 un vairāk metru dziļumā - pilnīgi sirreālā pasaulē. Tāpat arī Silfrā ir lagūna, kuras redzamība sasniedz pat 100 m. Tik dzidrs un tīrs ūdens nav nevienā siltajā jūrā.
Īsi par zemūdens niršanas apmācību: Niršanas prasmes var apgūt ikviens, īpaša fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Zemūdens niršana nebūt nepretendē uz ekstrēmo aktivitāšu statusu, ja vien to nepadara par ekstrēmu nirstot alās vai citās paaugstinātas bīstamības zemūdens zonās. Latvijā niršanas apmācības kursus iespējams iziet vairākās skolās, kurās pastāv starptautiski atzīta sertifikācijas sistēma. Izplatītākā no tām ir PADI sertifikācija, ar kuru iespējams nirt jebkurā pasaules vietā, kur redzama PADI zīmīte. 1. līmeņa sākotnējā sertifikācija Open Waters Diver paredz niršanu līdz 18 m. 2. līmeņa sertifikācija Advanced Open Waters Diver ļauj nirt līdz 30 - 40 m, lai to iegūtu jānoliek 5 specialitātes daivi - 2 dziļie nirieni, navigācija un izvēles jeb specializācijas daivs - nirt straumē, identificēt zivis, nirt ar skūteri u.c. Taču pastāv iespēja kārtot sertifikāciju jau aizrobežu ūdeņos, šai gadījumā vienlaikus mācoties jau redzi un iepazīsti zemūdens eksotiku. Var arī pirmo līmeni kārtot Latvijā, savukārt otro kur citur - jau labā redzamībā, siltā ūdenī. Lai nirtu ļoti aukstos ūdeņos ar sauso hidru, jānokārto arī Dry Suit Specialty kurss.