GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Īslande

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceMaršrutiVērts zināt

IZVĒLIES CEĻVEDI

Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Senā CēzarejaPangas klintisProvidenciaBali salaGalapagu salasSlokaZanzibāraPoor Knights IslandsFloridaLofotenu salasLielais BarjerrifsBoracaySilfraDahabSipadan« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · īslande · Īslande · Skaistākās pasaules auksto un silto jūru niršanas vietas. Iesaka Imants Jansons

Silfra

Autors: Imants Jansons0 ATSAUKSMES

Silfra

Ja niršanas sertifikāts ir kārtots Latvijā, tad nekādas problēmas nesagādā niršana aukstos ūdeņos. Īslande var kļūt par niršanas galamērķi savas citādības un zemūdens daudzveidības dēļ. Īslandē ir kāda īpaša vieta - Silfra apgabals, Thingvellir ezers, kurā atrodas tektoniskā plātne starp Eirāziju un Ameriku. Plātnē ir radusies aiza, tās daļas lēnām atdalās un kustās - Eirāzija no Amerikas attālinās, ar ko arī skaidrojama geizeru aktivitāte, zemestrīces un Īslandes īpatnējā daba.

Foto: SilfraFoto: SilfraFoto: Silfra

Aiza nirējiem sniedz īstenu science fiction piedzīvojumu - tu nirsti bezdibenī starp Eirāziju un Ameriku, izplešot rokas, iespējams pieskarties diviem kontinentiem. Kā Žila Verna romānos... Auksts ūdens, laba redzamība (20-25 m), nekādas dzīvības pazīmes un fantastiski klinšu veidojumi.
Lai nokļūtu līdz aizai nirst ar tā saucamo skūteri, kas līdzīgs propellerim, kuru tur rokā Džeimsa Bonda stilā. Šādi iespējams iznirt cauri ezeram līdz aizai, lieki nepatērējot skābekli, kas noderēs nirstot aizā 30 un vairāk metru dziļumā - pilnīgi sirreālā pasaulē.
Tāpat arī Silfrā ir lagūna, kuras redzamība sasniedz pat 100 m. Tik dzidrs un tīrs ūdens nav nevienā siltajā jūrā.

www.diveiceland.com
www.dive.is

 

Īsi par zemūdens niršanas apmācību:
Niršanas prasmes var apgūt ikviens, īpaša fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Zemūdens niršana nebūt nepretendē uz ekstrēmo aktivitāšu statusu, ja vien to nepadara par ekstrēmu nirstot alās vai citās paaugstinātas bīstamības zemūdens zonās.
Latvijā niršanas apmācības kursus iespējams iziet vairākās skolās, kurās pastāv starptautiski atzīta sertifikācijas sistēma. Izplatītākā no tām ir PADI sertifikācija, ar kuru iespējams nirt jebkurā pasaules vietā, kur redzama PADI zīmīte.
1. līmeņa sākotnējā sertifikācija Open Waters Diver paredz niršanu līdz 18 m.
2. līmeņa sertifikācija Advanced Open Waters Diver ļauj nirt līdz 30 - 40 m, lai to iegūtu jānoliek 5 specialitātes daivi - 2 dziļie nirieni, navigācija un izvēles jeb specializācijas daivs - nirt straumē, identificēt zivis, nirt ar skūteri u.c.
Taču pastāv iespēja kārtot sertifikāciju jau aizrobežu ūdeņos, šai gadījumā vienlaikus mācoties jau redzi un iepazīsti zemūdens eksotiku. Var arī pirmo līmeni kārtot Latvijā, savukārt otro kur citur - jau labā redzamībā, siltā ūdenī.
Lai nirtu ļoti aukstos ūdeņos ar sauso hidru, jānokārto arī Dry Suit Specialty kurss.

 

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: