GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Latvija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES CEĻVEDI

Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Dreverna, Šventoji un Kuršu kāpaLilaste, Baltā kāpa, Koklītes, Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un LiepājaSāremā, Hīumā un HāpsalaSumatra-BaliTenerifa-FuertaventuraTarifa-Caños de Meca-El PalmarIsla Margarita-Isla CocheFortaleza - Cumbuco - Cauipe - Taiba - Paracuru - JericoacoacaraEssauirra-Qualidia-DakhlaFort Dauphin-Manombato« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Latvija · Pasaules labākās kaitborda vietas. Iesaka Renārs Bīrmanis

Lilaste, Baltā kāpa, Koklītes, Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un Liepāja

Autors: Renārs Bīrmanis0 ATSAUKSMES

Lilaste, Baltā kāpa, Koklītes,  Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un Liepāja

Pludmaļu karaliene. Gandrīz visā 500 km garajā piekrastes līnijā var pūķot un sajust Mātes Dabas spēku. Pasakaini skaisti krasti ar smalkākajām smiltīm pasaulē. Latvijā ir iespējams pūķot pie visiem vēja virzieniem. Rīgas līča raksturzīme ir iespējami ātrā nokļūšana līdz pludmalei un te joprojam var atrast vietas, kur varēsiet pūķot vienatnē. R krasts ir slavens ar saviem viļniem un Liepāja ir pilsēta, kur tiešām piedzimst vējš. Latvijā ir trīs izteikti ragi - Kolkas, Ovīšu un Akmeņrags, kur vēji vienmēr ieķeras un veido skaistus, lēzenus viļņus ar lielām atstarpēm, un kur var uztaisīt kādu mežonīgi lielu lidojumu un triku.

**** Lilaste - populārākā pludmale Rīgas tuvumā. Strādā sākot no R līdz pat Z vējiem. Ērta piebraukšana un vienmēr atradīsiet kādu no pūķotājiem, kas varēs jums palīdzēt pacelt un nolaist pūķi.

**** Baltā kāpa. Atrodas Pabažos un ir laba vieta kaut tālab vien, ka tur vienmēr būs maz pūķotāju.

*** Koklītes - bīstamākā vieta Latvijā, bet populāra tālab, ka ir tuvākais rags uz ziemeļiem no Rīgas, kur var pūķot pie D vējiem. Krasts ir mežonīgi akmeņains un vietām ir zemūdens akmeņi, taču dziļāk iebraucot veļas skaisti viļņi.

***** Bērzciems. Vispopulārākā vieta Latvijā, kad iepūš ZA, A, DA vējš. Tā ir lagūna, kur vienuviet sapulcējas pat līdz 100 kaitbordistu. Tur atrodas arī pirmais Latvijas kaitparks ar 2 tramplīniem un 14 m garu slaidu. Ideālākā vieta, lai mācītos ne tikai kaitot, bet arī pieslīpēt jaunos trikus. Tā ir arī Aloha.lv team mājvieta, kur jau 8 vasaras pēc kārtas notiek neoficiāli pasākumi, foto sesijas vai vienkārši kopā pabraukāšana.

Foto: Lilaste, Baltā kāpa, Koklītes,  Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un LiepājaFoto: Lilaste, Baltā kāpa, Koklītes,  Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un Liepāja

**** Kolka. Vieta, kur gandrīz pie visiem vēja virzieniem ir iespējams pūķot, izņemot DR vēja virzienu. Jāuzmanās vienīgi no iespējas tikt iepūstam jūrā.

*** Ventspils pludmalē ir speciāli veidota vieta pūķotājiem, lai piebrauktu tuvāk pludmalei ir izveidota pat speciāla maksas piebrauktuve. Spots strādā pie DR, R un Z vējiem. Ir iespēja tikt glābtam no pludmales patruļas puses. Raksturīgi lieli viļņi pie DR vējiem.

Foto: Lilaste, Baltā kāpa, Koklītes,  Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un LiepājaFoto: Lilaste, Baltā kāpa, Koklītes,  Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un Liepāja

**** Pāvilosta. Vējdēļotāju paradīze, taču pūķošnai oficiāli atvēlētā vieta (no Lielā Akmens uz Z) praktiski nav izmantojama, akmeņu dēļ. Neoficiāli ir iespējams pūķot neatļautā vietā pie Z mola, kur veidojas vieni no skaistākajiem un garākajiem viļņiem Latvijā (DR vējiem) un tā ir vienīgā vieta, kur ir smilšaina pludmale. Trūkumi ir joprojām netīrais ūdens, kas ieplūst no pilsētas kanalizācijas. Savukārt D mola pusē ir pavisam cita pūķošana, jo ūdens tur ir tīrāks un vējš mazāk brāzmains, taču ir jāuzmanās no iespējas tikt ieskalotam molā! Viļņi ir attiecīgi nesakārtotāki, bet pie Z vējiem šī pludmales daļa ir pateicīgāka, jo nav akmeņu un cilvēku.

Foto: Lilaste, Baltā kāpa, Koklītes,  Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un Liepāja

*****Liepāja ir pilsēta, kur gandrīz vienmēr ir vējš. Pludmale ir platākā visā Baltijā un smiltis ir smalkākās kādas jebkad ir redzētas. Galvenais iemesls, kāpēc pūķošana šeit iespējama, ir valdošie DR vēji, bet pūķot šeit var vēja diapazonā no D līdz Z. Tomēr, ja iepūš kāds Austrumnieks, tad kaitošana ir pieejama Liepājas ezerā. Pats noslēpumainākais slēpjas Z molā pie Fortiem, kur visā Baltijas jurā pa periodiem sakārtojas ideāli viļņi ne tikai pūķošanas meisteriem, bet arī sērfotājiem. Šī vieta gan domāta tikai ekspertiem un jārēķinās ar vietējo braucēju likumiem - ir jāievēro rindas kārtība un jāatceras, ka sērferiem pretēji visiem noteikumiem, tomēr būs sekundāra nozīme, jo Z mols jeb tautā saukts par Palmbeach ir viļņu pūķotāju mājvieta.

Foto: Lilaste, Baltā kāpa, Koklītes,  Bērzciems, Kolka, Ventspils, Pāvilosta un Liepāja

+ Bezgalīgi daudz pludmaļu un pateicīga gultne
+ Iespējams pūķot pie visiem vēja virzieniem un pūķa izmēriem
+ Ir viegli pieejamas pūķošanas vietas un lielākoties apkārtnē ir sakārtota tūrisma infrastruktūra
+ Salīdzinoši silts ūdens un R krastā ūdens ir tīrāks kā līcī
+ Attīstīta pūķošanas kultūra un piedāvātais inventāra klāsts - par zemākajām cenām pasaulē

- Strauji augošs popularitātes ziņā un populārākie spoti ir pilni ar pūķotājiem
- Nezināmās vietās riskanti atstāt mašīnā dārgo inventāru
- No pašvaldību puses nav daudzviet iedalītas speciālas vietas pūķošanai un tas var būt bīstami vērotājiem

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: