GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rēzekne

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Latvijas arhitektūras 2014. gada spilgtāko projektu ceļvedis

Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa Nikolaja vārti un tilts, Nikolaja iela 3aAustrumlatvijas koncertzāle "Gors", Pils iela 4Veikals "top!", Rīgas iela 13Talsu Radošā sēta, Lielā iela 21Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka māja, Lāčplēša iela 55Kāpņu telpa Elizabetes ielā 21aRīgas Doms (Palasta iela 4, Herdera laukums 6, Jauniela 22)Kultūras pils "Ziemeļblāzma", Ziemeļblāzmas iela 36Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrsIelu telpa Kuldīgas vecpilsētā« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Rēzekne · Latvijas arhitektūras 2014. gada spilgtāko projektu ceļvedis

Austrumlatvijas koncertzāle "Gors", Pils iela 4

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Austrumlatvijas koncertzāle

Projekta autors: Vizuālās modelēšanas studija — arhitekti Uldis Balodis, Daiga Bikše, Daina Levāne, Eva Rozīte, Viktorija Barinova, Linda Balode, Ģirts Reimats, Mareks Stefaņenkovs, arhitekti – tehniķi Māris Strazdiņš, Oļegs Stefjuks un Juris Štrāls   

 KONTEKSTS

Būvapjomu rakstura izvēlē būtiska ietekme bijusi dabas vides īpatnībām, proti, Rēzeknes upes ielejas raksturam un apkārtnes reljefam, no tās izrietošajiem dažādajiem - kā statiskajiem, tā dinamiskajiem ēkas uztveres skatu punktiem, nepieciešamībai šajā teritorijā attīstīt plašu labiekārtotu pilsētas parku un radīt vides un pilsētas mērogam atbilstošu ar apkārtni cieši sasaistītu būvi.

Ēkas būvapjoms atrodas pilsētas centrā līdzās būtiskiem pilsētas objektiem - Latgales Māras piemineklim, Tautas namam un pilsētas administratīvajam centram, auto un gājēju satiksmes plūsmām.

IDEJA

Radošais ceplis
Modernisma tradīciju garā veidotā ēkas tēla abstraktajā raksturā arhitekti atspoguļojuši sajūtas par latgaliešiem raksturīgo māksliniecisko dabu un praktisko pieeju – tā ir kā ceplis, kura liesmās izpaužas radošais gars, liesmas, kas piesaista, kas sasilda ceļinieku ziemas naktī, tā ir vieta, kurā radīt un piedzīvot mākslu. Ēkas būvapjomu kompozīcija un raksturs, fasāžu apdares un interjers ticis atrisināts, plaši izmantojot kontrasta principu, kas raksturo mūžīgo dzīves pretrunu - gaismas un tumsas, darbības un kūtruma, radošuma un ... mijiedarbību.

FUNKCIJA

Gors ir daudzfunkcionāls objekts, kas ietver lielo koncertzāli “Gors” ar transformējamu zāles grīdu un skatītāju sēdvietām (1000 sēdvietas, 2000 stāvvietas), mazo zāli “Zīdaste” (220 sēdvietas, 700 stāvvietas), horeogrāfijas un orķestra mēģinājumu zāles, radošās telpas māksliniekiem, telpas izstādēm un semināriem, restorānu un dzimtsarakstu nodaļu.

Foto: Austrumlatvijas koncertzāle Foto: Austrumlatvijas koncertzāle Foto: Austrumlatvijas koncertzāle

VĒRTS PAMANĪT

Piecas fasādes un interjers ārtelpā

- Ēka veidota pēc piecu fasāžu principa, un tai nav “sētas” fasādes. To apdarē izmantoti moderni un kvalitatīvi šķiedrcementa plākšņu materiāli, ņemot vērā apkārtnes reljefa īpatnības un to, ka ēka atrodas upes ielejā. Jumta segums un ēkas forma darbojas kā piektā fasāde. Atraktīvs jumta terases risinājums papildina fasāžu monumentālās stiklotās plaknes, kas atļauj sasaistīt ēkas interjeru ar ārtelpu, vakaros īpaši akcentējot speciāli izgaismotās skatītāju foajē sienu plaknes, kuru stiklojumā dienas laikā atspoguļojas parka vide.

- Tā kā abas zāles ir paredzētas dažāda rakstura mūzikāliem un izklaides pasākumiem, tajās var atskaņot gan  simfoniskās mūzikas, gan elektroniski pastiprinātas modernās mūzikas skaņdarbus, deju un citus pasākumus. Mazā zāle papildus aprīkota ar 3D kino aparatūru. Abās zālēs ir iestrādātas speciālas auduma drapēriju sistēmas, kas atļauj mainīt telpas akustiskos parametrus. Zālēs ir teleskopiski sabīdāmas skatītāju sēdvietas; daļā no Lielās zāles papildus ir izbūvēta transformējama grīda; skatuve ir aprīkota ar transformējamu orķestra bedri.

- Vērts vērst uzmanību interjera eksponēšanai ārtelpā ar aktīvu krāsas un gaismas iesaistīšanu.

- Nozīmīgs ir arī atšķirīgi veidotais zāļu interjers,  kur akustiskie elementi izmantoti, kā būtiski iekštelpu tēla veidojoši objekti, kas uzsver zāļu specifisko raksturu un paver plašas iespējas scenogrāfijai.

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: