GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Salacgrīva

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Latvijas arhitektūras 2014. gada spilgtāko projektu ceļvedis

Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa Nikolaja vārti un tilts, Nikolaja iela 3aAustrumlatvijas koncertzāle "Gors", Pils iela 4Veikals "top!", Rīgas iela 13Talsu Radošā sēta, Lielā iela 21Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka māja, Lāčplēša iela 55Kāpņu telpa Elizabetes ielā 21aRīgas Doms (Palasta iela 4, Herdera laukums 6, Jauniela 22)Kultūras pils "Ziemeļblāzma", Ziemeļblāzmas iela 36Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrsIelu telpa Kuldīgas vecpilsētā« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Eiropa · latvija · Salacgrīva · Latvijas arhitektūras 2014. gada spilgtāko projektu ceļvedis

Veikals "top!", Rīgas iela 13

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Veikals

Projekta autors: Arhis - arhitekti Andris Kronbergs, Madara Gibze, Paulis Gibze, Evija Runce, Vilnis Uzors, arhitekti tehniķi Kristaps Šulcs, Uldis Jaunsubrēns, piedaloties arhitektūras studentam Helvijam Savickim 

KONTEKSTS

 

Veikals top! atrodas Salacgrīvas centrālajā daļā. Vēsturiski netālu - Rīgas ielā 10, atradusies Pilsētas domes ēka, kura 1995. gadā nodegusi. Mūsdienās teritoriju centrālu padara tuvumā jaunuzceltā Salacgrīvas Romas katoļu Sv. Marijas Goreti dievnama ēka, Salacgrīvas muzejs, informācijas centrs, pasts, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administratīvā ēka, kā arī Jaunatnes iniciatīvu centrs, kas vēl atrodas plānošanas stadijā.

IDEJA

Projekta koncepcijas pamatā ir konteksts, vietas vēsture, novietojums pilsētvidē un cilvēku gaitās. Zemesgabalu šķērso divi dzīvi izmantoti gājēju celiņi uz pilsētas centru, kā arī gājēju ceļš gar teritorijas ziemeļrietumu robežu, kas ved no Salacas otra krasta. Visi minētie virzieni tika izmantoti ēkas formveidē un tika saglabāti.

Ēka veidota diviem uztveres mērogiem, proti, pret Rīgas ielu un gājēju ceļu projektēta pilsētai raksturīga, mazāka mēroga uzirdināta fasāde, kas ir plastiski saplūstoša ar publisko ārtelpu un tuva gājēja uztveres mērogam, savukārt pret Via Baltica maģistrāli radīts kustībā viegli uztverams lineārs apjoms, kura formveide un koku dēļu apdare raisa asociācijas ar Salacgrīvas vēsturisko kuģubūves tradīciju. 

VĒRTS PAMANĪT

Fasāde skeitbordam, skrejritenim un bmx sporta veidam

- Ēkas ārējā apdarē galvenie izmantotie materiāli ir ražoti Latvijā.

- Gandrīz simts metrus garajai lineārajai fasādei pret Vidzemes ielu veidota tumši krāsota masīvkoka dēļu apdare, kas, kā raksturīgs kokam, turpina dzīvot savu dzīvi, saulē izspiežot sveķu asaras.

- Lineārā siena pilnā garumā redzama arī no iekšpuses, ko acīgs vērotājs pamanīs, skatoties caur stikloto sienas daļu, kas savieno veikalu ar kafejnīcas telpu.

- Fasāde pret gājēju celiņu veidota vertikāli viļņota ar ķieģeļu apdari, radot gan gaismas spēles, kuras visefektīvākās ir pēcpusdienā.

- Daļa labiekārtojuma pie viļņotās fasādes veidota kā viļņots bruģakmens iesegums, bet daļa - kā viļņots soliņš, radot atraktīvu atpūtas vietu pilsētniekiem un pilsētas viesiem.

- Uz bruģa vilnīšiem var izmēģināt savas spējas pilsētas sportā ar skeitborda dēli, skrejriteni vai bmx riteni, bet uz soliņiem iespējams atpūtas brīdī atlaisties.

- Tirdzniecības ķēdes stila pilnveidošanai izveidota jauna iekštelpu risinājuma koncepcija, krāsu principi un navigācijas zīmes. Veiksmīgajā sadarbībā ar pasūtītāju izdevies arhitektūru ar interjeru saaust vienotā stāstā, turklāt kafejnīcas ”Pasēdnīca” sienas krāsojums veidots katram projektā iesaistītajam, pieliekot savu roku vistiešākajā veidā.

- ... un atklāts paliek jautājums: vai šis veikals izskatās kā veikals?

Foto: Indriķis Stūrmanis

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: