GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Bostona

Baudītāja ceļvedis

IZVĒLIES CEĻVEDI

Maratoni, kuros vērts piedalīties. Iesaka Aigars Nords

Medokas vīna maratonsThe Big 5Čikāgas maratonsBerlīnes maratonsBostonas maratonsParīzes maratonsŅujorkas maratons« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Baudītāja ceļvedis · Ziemeļamerika · amerikas savienotās valstis · Bostona · Maratoni, kuros vērts piedalīties. Iesaka Aigars Nords

Bostonas maratons

Autors: Aigars Nords0 ATSAUKSMES

Bostonas maratons

Pasaulē vecākais un prestižākais maratons. Īsta leģenda. Iekļauts arī piecu pasaulē vadošo maratonu sarakstā (World Marathon Majors). Piedalīšanās vien jau ir liels sasniegums, ņemot vērā, ka tas iespējams, vien iepriekš kvalificējoties ar konkrētu laiku. Tātad - domāts ne kuram katram, bet obligāts ikvienam, kas sevi uzskata par rūdītu maratona fanātu.
Par Bostonas skrējiena pirmo uzvarētāju, piedaloties vien 15 dalībniekiem, 1897. gadā kļuva ņujorkietis Džins Makdermots. Tiesa, toreiz pieveicamā ceļa garums par 3 kilometriem iepalika no klasiskās mūsdienu maratona distances, un vienīgā balva uzvarētājam bija no olīvu zariem pīts vainags. Tā, lūk! Ne naudas balvu, ne medaļu. Līdz pat 80. gadiem, kad bez finansiāla stimula atteicās piedalīties lielākā daļa tā laika vadošo maratoniešu.
Šodien Bostonas maratona starts tiek dots 48 km attālajā Hopkinton pilsētā, savukārt finiša līnija atrodas pavisam netālu no Bostonas augstākā debesskrāpja - Džona Henkoka torņa. Ik gadu nu jau kulta statusu ieguvušais skrējiens pulcē vidēji ap 20 000 dalībnieku, starp kuriem bijuši ne mazums Olimpisko spēļu uzvarētāju. Lielākoties gan daiļā dzimuma pārstāves - Fatuma Roba, Joan Benoit un Rosa Mota.
Bostonas maratons notiek aprīļa trešajā pirmdienā, tā sauktajā Patriotu dienā. Savukārt pusmaratons, kurā piedalīties var jebkurš un bez iepriekšējas kvalificēšanās, pilsētas ielas pārņem oktobrī. Līdzīgi kā citviet pasaulē, pieveicot arī šo distanci, ikviens saņem simbolisku medaļu.
Vairāk informācijas: www.bostonmarathon.org

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: