GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Maroka

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijas

IZVĒLIES AUTORU

Marokas sērferu pludmales

Maroka

Marokas piezīmesZeme, kas ievelk sevī kā melnajā caurumāMarokas sērferu pludmalesKaitošanaStarp okeānu un tuksnesi« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Citādi maršruti · Āfrika · maroka · Maroka · Krista Irša-Gouglou

Marokas sērferu pludmales

Autors: Krista Irša-Gouglou1 ATSAUKSME

Marokas sērferu pludmales

Esuveira
Esuveira (Essaouira) ir Atlantijas okeāna zeltainās piekrastes garoziņas posms, kuru pret mežonīgā okeāna bangām 16. gadsimtā ar aizsargmūri nocietinātāja portugāļi - izveidoja citadeli un nokristīja pilsētiņu Mogador vārdā (šis nosaukums aizvien šur tur pilsētā sastopams kafejnīcu vai viesnīcu nosaukumos). Šodienas Esuveira ir UNESCO kultūras mantojuma pilsēta ar zilām laivām un krāsainiem zvejnieku kuģīšiem mazajā zvejas ostiņā, no kuras okeānā iestiepjas gara mola mēle. Pilsētā valda nesteidzība, ko pavada nebeidzamas kaiju klaigas - cilvēki pastaigājās centrālajā skvērā, vēro saulrietu, sarunājas, sēžot rindā galda vienā pusē ar seju pret okeānu un malko tradicionālo stipro piparmētru tēju. Lai gan Esuveira iekļauta aktuālākajos Marokas tūrisma maršrutos, tomēr tūristu grupas šeit ierodas tikai, lai ātri „ieķeksētu" zīmīgākos apskates objektus un dodas tālāk.

Foto: Marokas sērferu pludmalesFoto: Marokas sērferu pludmalesFoto: Marokas sērferu pludmales

Tā kā Esuveira ir īstena vēju pilsēta, tā ir ideāla vieta, lai to izvēlētos kā ūdens sporta un aktivitāšu galamērķi. Piekrastē vējš ir tik stiprs, ka brīžam nav iespējams acis noturēt vaļā. Īstena sērferu paradīze ar krāsainu pūķu dejām debesīs.
Esuveiras pludmalē itin bieži iespējams sastapt arī PWA (Professional Windsurfers Association) superzvaigzni Boujmaa Guilloul. Var vērot un sajūsmināties par viņa radikālo cilpu veikšanas mākslu pāris metru virs ūdens un to visu fiksēt savā atmiņu un fotokamerā, lai vēlāk censtos atkārtot savā izpildījumā.
Tālab ar gudru ziņu šeit iedibināta setrificēta sērfa skola Explora Essaouira (www.exploramorocco.com), kas piedāvā kaitsērfa, vindsērfa organizēšanu un apmācību. Instruktori runā angļu, franču, spāņu un arābu valodā, ir draudzīgi un apveltīti ar labu humora izjūtu, neskopojas nedz ar profesionāliem, nedz sadzīviski praktiskiem padomiem, piemēram, tirgus kaulēšanās epopeju gadījumos.
Esuveirā ir divas pludmales sērfotājiem. Viena - netālu no medinas - rāma un mierīga ar maziem vilnīšiem, laba sērfotājiem - iesācējiem; savukārt otra - plēsīgu viļņu izaicinājums profesionāļiem.

 

Imessouane
Savukārt 90 km no Esuveiras esošajam Imessouane zvejnieku ciematiņam ir viss potenciāls attīstīties par iecienītāko ūdens sporta pilsētiņu. Imessouane krasta līnija izrobota diviem līcīšiem. Viens līcītis ir rāmāks un zili zaļais ūdens, kalnu akmeņu ieskauts, ir iespaidīgs dabas arhitektūras šedevrs. Otrs līcis - tāds vairāk ar raksturu - riskants un agresīvs, mežonīgiem viļņiem un zemūdens akmeņiem. Bīstamība tajā ir paaugstināta, tālab tas vairāk piemērots profesionāļiem, lai gan no Explora Essaouira instruktoru puses vērojama neatslābstoša uzraudzība un uzmanība.

Foto: Marokas sērferu pludmalesFoto: Marokas sērferu pludmalesFoto: Marokas sērferu pludmales

Pa ceļam uz lielviļņaino pludmali, turpat pie auto piestātnes, ir lieliska virtuvīte, kuru apmeklējot atkārtoti, tās īpašnieks kļūst par draugu un piedāvā labāku cenu. Tāds vienkāršs un draudzīgs iestādījums ar autentisku ikdienas zvejnieku maltīti - omleti ar olīvām un tomātiem, podiņiem ar eļļu, kur pamērcēt maizi, ar ēdienu bez liekām taukvielām no sautējamā trauka - tadžinas. Taču pastāv lieliska iespēja aiznest ēstuvīšu īpašniekiem savas ēdamlietas, un pasūtīt gatavu gardumgardu maltīti tieši uz to laiku, kad beigusies sērfošanas sesija, kad vēders nepārprotami prasa savu tiesu. Tikai nākamajā rītā, ejot uz pludmali, jāatceras paķert līdzi tīros traukus.
Vakaros te skan dzīvā ģitāras mūzika, kuru visbiežāk spēlē paši iebraucēji - sērfotāji no Spānijas, Francijas...

Foto: Marokas sērferu pludmales

Pludmalē cilvēki nirst un zvejo astoņkājus. Iepazināmies un nopirkām vienu, un, lai gan pirms savas kulinārijas metamorfozes, tas iemanījās pazust, tomēr atradām to un pagatavojām tadžinā paši.

Mūsu apmešanās vieta bija tiešām jauka - liels iekšpagalma dārzs, ar nojumi vakarēšanām un galda spēlēm, ap kuru pa perimetru izvietojušās istabiņas, koplietošanas āra virtuve un dušas telpas. Vakaros, kad lielajos lukturos sadegtas sveces, un debesis ir pilnas spožāko zvaigžņu, uz auklām žūst dvieļi un „atpūšas" hidrotērpi, sērfa dēļi, paklausīgi atslējušies pret nojumes sienām, gaida nākamo dienu, pārņem, šķiet, nesatricināms miers...
Dzīvošana Imssouane ir vienkārša, pat askētiska - neviens sevi cienošs sērfotājs neapmetas pieczvaigžņu viesnīcās (Imssouane tādas nemaz nav), bet galvenais, lai pamostoties, skatiens aptver okeānu un novērtē viļņus.

 

Safi Beach
Safi pludmale savu nosaukumu ieguvusi tādēļ , ka atrodas Esuveiras ziemeļu pusē, Safi pilsētas virzienā. Šeit nāk nopietni puiši, kas par vērtīgu uzskata vien katru brīdi, kas pavadīts okeāna viļņos uz dēļa. Devāmies uz Safi pludmali zirga pajūgā. Safi viļņi ir spēcīgi, un, lai gan enerģija netiek žēlota, dēļus šeit grūti savaldīt.

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Renars

Apmeklēja: 2005

Bildes ar surf ari var kur redzet??
Maroka tiesam ir laba, bet pedeja laika par daudz reklamas un logiski par daudz serferu. 'Protams rocky point paliek vairak vai mazak local spot.
Starpcitu braucot uz leju tuvak Mauritanijai ir kaudzem labas vietas...
joprojam labakais TUBE ir *****Qualidia
http://www.anothertravelguide.lv/lat/afrika/maroka/maroka/bauditaja_celvedis/pasaules_labakas_kaitborda_vietas._iesaka_renars_birmanis/essauirra-qualidia-dakhla/

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: