GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Argentīna

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES AUTORU

Slēpošanas entuziastu galamērķis

Argentīna

Uguns Zeme. Vārti uz ledus kontinentuPatagonijas vējš un Argentīnas krāsasSlēpošanas entuziastu galamērķis« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Citādi maršruti · Dienvidamerika · argentīna · Argentīna · Elita Kārkliņa

Slēpošanas entuziastu galamērķis

Autors: Elita Kārkliņa0 ATSAUKSMES

Slēpošanas entuziastu galamērķis

Jūlijs, augusts un septembris ir piemērotākie gada mēneši, kad ziemas priekiem nodoties vienā no lielākajiem Argentīnas un visas Dienvidamerikas slēpošanas kūrortiem - Bariloče. Tikai 19 km attālumā no Andu pakājē esošās pilsētiņas atrodas Cerro Catedral kalns, kas pēdējo gadu laikā burtiski apaudzis neskaitāmām viesnīcām, restorāniem, bāriem un veikaliem.
Ciemiņus Bariloče pārsteidz ar savu svaigumu un eiropeiskumu - kā arhitektūrā, tā cilvēkos. Tikai bez ierastā stresa un steigas, sajūta gluži kā 50 gadus senā pagātnē. Lielākoties te sastopami ieceļotāju pēcteči, tumšākas ādas krāsas argentīniešus grūtāk pamanīt. Platā smaidā atplaukst ikviens, kam palūdzat palīdzību, bet šokolādes bodītes (galvenokārt uz centrālās Mitre ielas) var atrast teju ik uz soļa. Starp tām arī kāda krievu ražotājiem piederoša darbnīca, kas Bariločes viesus kārdina jau kopš 30-tajiem gadiem.
Aptuveni 3000 metru augstais Cerra Catedral kā dzīva pasaka šķiet arī slēpošanas starplaikos. Mūsdienīgi un stilīgi lounge stila bāri, ādas mēbeles, kamīni un vienreizējs skats uz Nahuel Huapi ezeru kalnu pakājē. Zvilnēšanai uz terases nav laika ierobežojuma, fantastisko ainavu netraucē baudīt pat modernākie mūsdienu arhitektūras piemēri, kas ideāli iederas mazliet gausajā dzīves ritmā. Bet citviet lepni pie sāna saviem saimniekiem soļo milzu sanbernāri. Atliek vien kādam uzjodelēt, lai Šveices Alpu sajūta būtu pilnīga.
Tīru, kārtīgu un gaumīgu viesnīcu slēpošanas kūrortā atrast nav grūti. Neatkarīgi no tā, vai naktsmītnei ir piecas vai neviena zvaigznīte, kvalitatīvs serviss garantēts. Turklāt pa ceļam no Bariločes līdz Cerra Catedral ceļa malās izīrēt istabu iespējams teju katrā otrajā mājā. Arī restorāni šajā Argentīnas nostūrī vakariņu laikā nemēdz palikt pustukši.
Pat vasaras sezonas mēnešos Bariloče pilsētiņai nenāk ne prātā zaudēt savu paradīzes šarmu. Gada siltākajos mēnešos te saviem vaļaspriekiem nododas makšķernieki un trekinga cienītāji. Iespējams jāt ar zirgu vai izīrēt vienu no nelielajām kotedžām, izstaigāt mežus un vienkārši sauļoties.

El Nuevo Gaucho

Foto: Slēpošanas entuziastu galamērķisFoto: Slēpošanas entuziastu galamērķisFoto: Slēpošanas entuziastu galamērķis

Vietējo iecienīts restorāns pašā Bariločes centrā. Svešu mēli te nedzirdēsiet gandrīz nemaz, pa retam ieklīst vien kāds vācu vai Brazīlijas tūrists. Klasiski koka galdiņi, vīna pudelēm nokrauta siena, zirga segli un ratu riteņi kā interjera elementi - dzīva hacienda (rančo)! Līdz pat pulksten diviem, trim no rīta steiks un vīns te iet pa gaisu (kā visur Argentīnā), oficianti lavierē cauri galdiņiem, sarunas čum un mudž. Fantastiska atmosfēra!
Noteikti jānobauda viss grilētais, reģiona specifiku - nierītes un zarniņas ieskaitot... Bet no vīniem vērts izvēlēties Mendozas reģiona Malbec un Lariohas Torrontés karaliskās dziras. Galdiņu ieteicams iepriekš rezervēt.

Rolando 174 - Bariloche - Patagonia - Argentina
Tel.: (02944) 436172
E-pasts: elnuevogaucho@bariloche.com.ar
www.elnuevogaucho.com.ar

Vērts zināt

- Slēpošanas sezona Bariločē ilgst no jūlija līdz septembrim. Savukārt makšķerēšanai un trekingam piemērotākais ir laiks no novembra līdz aprīlim.
- Līdz Bariločei no Buenosairesas ir pusstundas lidojums.
- Bariloče slēpošanas kūrortā pieejams ļoti kvalitatīvs demo inventārs, kas konkrētajā sezonā nav pat vēl atrodams veikalos. Inventāra noma - 30 dolāri dienā.
- Slēpošanas trase, kas Eiropā kvalificējama kā melnā, te uzrādīta kā sarkanā (ar it kā mazāku sarežģītības un bīstamības pakāpi). Tāpēc pirms nobrauciena rūpīgi jāizpēta kalns un jāpārliecinās par trases atbilstību prasmēm.
- Pacēlājs strādā no pulksten 10.00 līdz 17.00. Un maksā, sākot no 50 dolāriem (25 dolāri vienai personai).
- Kūrortā atrodas arī gana daudz slēpošanas skolu mazākajiem entuziastiem.
- Gaisa temperatūra ziemā ir vidēji 8 līdz 10 grādi.
- Naktsdzīve sākas ne ātrāk kā plkst. 02.00 naktī, jo uz klubiem ātrāk neviens nedodas.

Naktsmītnes ideja Bariločē

Hosteria Del Lago
Istabas cena, sākot no 250 Argentīnas peso
Av. Ezequiel Bustillo Km 7.800 - San Carlos de Bariloche
Tel.: (02944)52-5044/ 3297 (Complejo)
Tel.: (02944)52-7575/ 7952 (Oficina de Reservas)
www.hosteriadellago.com.ar
www.clubinn.net

Raksts ievietots 2008.gadā

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: