GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Apvienotā Karaliste

Baudītāja ceļvedisCitādi maršruti

IZVĒLIES AUTORU

Autofrīku galamērķi Somijā un Anglijā

Apvienotā Karaliste

Autofrīku galamērķi Somijā un Anglijā« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Citādi maršruti · Eiropa · apvienotā karaliste · Apvienotā Karaliste · Pauls Timrots

Autofrīku galamērķi Somijā un Anglijā

Autors: Pauls Timrots0 ATSAUKSMES

Autofrīku galamērķi Somijā un Anglijā

Bedford Autodrome, Anglija

Teicamas cenas un šova attiecības! 700 mārciņas, 4 trases, 7 dažādi auto un vesela diena, lai to atliku likām izbaudītu. Slavenā 80. gadu Formula1 autobraucēja Džonatana Palmera izveidotais autodroms atrodas 16 km attālumā no Bedfordas - pilnīgā nekurienē, vairāk kā 380 akru plašumā. Ir kur ieskrieties, vai ne? Trašu kopējais garums ir gandrīz 10 km, un vienlaicīgi uz tām spēkratus deldē ne vairāk kā 50 entuziastu. Automašīnu palete ir iespaidīga - milzīgajā garāža gozējas vairāk kā simts dažādu auto, kuru kopējā vērtība pārsniedz 3 miljonus mārciņu. Renault Clio Cup, Caterham Superlights, Formula Jaguar, Land Rover Defender, Jaguar XKR, Porsche 911 JP3 un, protams, Le Mans 24 stundu sacīkšu prototips - Palmer Jaguar JP1. Īsta autofrīku paradīze! Turklāt viena no trases galvenajām priekšrocībām ir tās drošums - ne betona apmaļu, ne tribīņu, zīmju, stabu vai citu šķēršļu. Ja izlido no ideālās trajektorijas, tad sliktākajā gadījumā šļūc turpat pa zāli. Perfekti!
To, ar kuru spēkratu nāksies braukt vispirms, nevar iepriekš paredzēt, un, ja godīgi, nav nozīmes - tāpat jau izmēģināsi visus. Tiesa, braukšanai ar katru no automašīnām atvēlēta tikai stunda, kuras laikā jāspēj pierast pie stūres labajā pusē, paša auto īpatnībām un trases, kas tiek nomainīta gandrīz pēc katra brauciena. Reāli labākā laika uzstādīšanai atliek vien 15-20 minūtes. It kā jau maz, bet tik un tā izvelies ārā slapjš un iztrakojies. Ne mazāk dulli ir instruktori - absolūti sava darba fanāti. Kliedz un bļauj, lai tik spied gāzi grīdā un brauc uz pilnu klapi! 250 km/h kā minimums! Turklāt Bedfordas autodroms nebūt nav domāts tikai pieredzējušiem sacīkšu braucējiem - šī ir īstā vieta, kur arī pilnīgam iesācējam atrast tieši SAVU auto un saprast, ar ko un kā tad viņam īsti patīk braukt. Tieši tāds ir nākamais solis, atgriežoties Bedfordā otro reizi - izvēlēties tikai vienu konkrētu spēkratu un visu laiku veltīt tam.
Lielākā daļa trases entuziastu ir vietējie angļi - kungi tā ap gadiem 40-50, kas ikdienā brauc ar ļoti ātrām sporta mašīnām un ir pietiekami turīgi, lai šādu nedēļas nogali varētu atļauties regulāri. Vismaz klientu autostāvvietā gozējas pats krējums - BMW M3 un M5, Audi RS4, RS6 un tādā garā.
Dienas beigās visu braucēju rezultāti tiek apkopoti un noskaidrots simbolisks tās dienas uzvārētājs.
Pieteikšanās visa gada garumā: www.palmersport.com

 

Foto: Autofrīku galamērķi Somijā un AnglijāFoto: Autofrīku galamērķi Somijā un Anglijā

Audi Ice Experience, Somija

Ja godīgi, tad iztrakošanās pa rallija trasēm Latvijā ir visai dārgs prieks. Turklāt iespējas izīrēt kārtīgu spēkratu arī nav, labākajā gadījumā kāds kartings vai rallija mašīna ar profesionālu šoferi pie stūres. Ja gribi pats traukties mežonīgā ātrumā, tad tikai ar savu auto. Audi Ice Experience ir lieliska alternatīva tradicionālajām slēpošanas brīvdienām Austrijā vai Šveicē - 4000 eiro (kas nav īpaši dārgāk par kārtīgu vīkendu Alpos) un jaunāko Audi Quattro modeļu triekšana pa Somijas ezeriem garantēta. Un ne jau šur tur - bet 200 km aiz polārā loka! Tieši tā - lidojums līdz Ivalo pilsētiņai un tālāk ar autobusu līdz Muonio, nelielai apdzīvotai vietai, kuras apkārtne burtiski nosēta lielākiem un mazākiem ezeriem. Daļu no tiem līdzīgos nolūkos izmanto Mercedes entuziasti, uz citiem tiek testēta spēkratu aukstumizturība, vēja un sniega iedarbība.
Audi Ice Experience grupai, kuras dalībnieku skaits nepārsniedz 10, uzbūvēta atsevišķa viesnīca - Olos (www.laplandhotels.com). Tās saimnieks ir kāds vecs, dulls soms ar brillītēm - rūdīts sniega rallija fans. Viņš nemitīgi dzer pašbrūvētu kandžu un vēl šodien atbraukušajiem viesiem lepni izrāda sev piederošo Audi Sport Quattro - pašu, pašu pirmo 1984. gada modeli. Šobrīd tāds maksā „nieka" 20 līdz 100 tūkstošus.
Treniņbraucieni ilgst 4 ar pus dienas, kuru laikā profesionālu instruktoru uzraudzībā pēc pilnas programmas iespējams apgūt driftingu jeb braukšanu sānslīdē, slaloma zigzagus, pareizu ieeju un izeju no līkuma - vienvārdsakot, kārtīgu iztrakošanos uz ledus. Riska faktors ir tuvu nullei - mīnus 25 grādos ielūzt uz aizsaluša ezera pavisam noteikti nav iespējams, turklāt ietriekšanās draud tikai mīkstā sniegā.
Pirmajā dienā jauniņajiem ļauts braukt tikai ar otro ātrumu, izmēģināt asus, bet nelielus līkumus un pamatelementus, piemēram, precīzu ovāla jeb apļa izbraukšanu. Otrajā dienā jau var ielikt arī trešajā robā. Visbeidzot pēdējā diena atvēlēta maksimālajam ātrumam - 130-140km/h, kā nu kuram tīk. Uz pilnu klapi! Iztrakoties var ne pa jokam, turklāt katram no braucējiem kaklā uzkarināta šilte, kas šeit pavadīto dienu laikā ļauj piecas reizes izsaukt traktoru - gadījumos, ja auto ieplēsis sniega kupenā tik tālu, ka paša spēkiem izkļūt ārā nav nekādu cerību. Par katru nākamo reizi papildus jāpiemaksā, taču, ja brauc daudz maz saprāta robežās, nav tik traki. Trase ir ļoti līdzena un teicamā kvalitātē, bet uz ezera vienlaikus riņķo ne vairāk kā 5 automašīnas. Visas gandrīz jaunas, un nobraukums nepārsniedz pāris tūkstošus kilometru. Ne mazāk aizraujošs ir nakts brauciens, kad zelta vērtē ir iepriekš apgūtā līkumu pierakstīšana rallistu modē.
Nelielā treniņnometne neaprobežojas tikai ar sniega putināšanu vien. Atpūtas nolūkos uz aktivitātēm ezerā var nolūkoties no helikoptera. Tāds sīkums, vai ne? Sēdi blakus pilotam un pilnā ātrumā traucies līdzi lejā braucošajam auto. Tāpat iespējams pa Somijas nekurieni izbraukt ar sniega motocikliem - ezeri, meži, tundra... Daba un plašumi ir vienkārši fantastiski! Un ja vēl vakarā ir spēka, blakus viesnīcai atrodas vairākas slēpošanas trases (arī tās iekļautas cenā). Bet maz ticams, ka līdz tām tiksiet, jo dienas laikā uz trases jāatstāj padaudz enerģijas, pat braucot divatā uz maiņām ar vienu spēkratu. Beigās pat stūrēt vairs negribas.
Pieteikties iespējams, sazinoties ar Audi dīleriem Latvijā, vai arī mājaslapā www.audi.com/com/brand/en/experience/audi_driving_experience/audi_ice_experience/Finland_experience.html

 

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: