GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Horvātija

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKur nakšņotKur paēstKur iepirkties

IZVĒLIES AUTORU

Hvara

Horvātija

Hvara« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Citādi maršruti · Eiropa · horvātija · Horvātija · Inese Lazdovska

Hvara

Autors: Inese Lazdovska0 ATSAUKSMES

Hvara

Ja kā ceļojuma galamērķis izvēlēta Horvātija, noteikti nevajadzētu palaist garām iespēju apciemot Hvaru.

Stāsta, ka šī sala Adrijas jūrā ir tā, uz kuras ir visvairāk saulaino dienu gadā. Pirmais, kas ienāk prātā iztēlojoties jebkuru salu, visticamāk ir saule, jūra, akmeņi vai smiltis, utt. Protams, tas viss ir arī Hvarā. Te patiešām ir saulains un pat tik ļoti, ka sāk gribēties paslēpties ēnā; jūra ir rokas stiepiena vai vismaz pāris minūšu gājiena vai brauciena attālumā gandrīz no jebkuras vietas uz salas, ir pludmales ar oļiem, turklāt tādiem kārtīgiem - nevis tiem mazajiem durstīgajiem akmentiņiem, pa kuriem var pastaigāt tikai ar čībām.

Salas vārdā nosauktā uz tās esošā pilsēta Hvara jau pati par sevi ir apmeklēšanas vērta. Tā var lepoties ar līci un tajā esošo nelielo ostu, kurā daža no pietauvotajām jahtām greznībā varētu sacensties vismaz ar Franču Rivjērā esošajām. Liela daļa pilsētas šauro ieliņu sākas kalnā un beidzas pie galvenā laukuma, kas atrodas pie jahtu piestātnes. Silti iesaku noīrēt motorolleri un apbraukt ja ne visu salu, tad vismaz uzbraukt pie pilsētas blakus esošajā kalnā, no kura paveras skats uz visu pilsētu, tās līci un blakus esošajām mazajām saliņām. Skats apbur, un ja vēl gadās to visu redzēt saulrietā - ceļojumam var ielikt atzīmi "neaizmirstams".

Jāatzīst neaizmirstamu Hvaras, un šoreiz es domāju pašu salu nevis tās lielāko pilsētu, apmeklējumu varētu padarīt arī pabūšana vienā no tās pludmalēm - Milnā. Tas ir neliels ciemats dažu kilometru attālumā no Hvaras pilsētas. Tur var nokļūt kā ar auto, tā arī ar ūdenstransportu. Blakus pludmalei, kas pati ir izvietota nelielā līcī, ir ieliņa ar restorāniem, no kuriem vienu zivju restorānu ar nosaukumu "Konora Kotin" noteikti varētu ieteikt kā lielisku - restorāns ir ģimenes bizness, kur saimnieks gatavo zivis jau vairāk kā 30 gadus. Izvēloties grilētu zivi, tā tiks pagatavota acu priekšā. Un mājas baltvīns... Restorānam vienkārši nav iespējams paiet garām, dodoties no pludmales pa ciemata galveno ielu, kas vijas gar līča malu, tās galā ieraudzīsiet galdiņus ielas malā - ziniet, tā ir īstā vieta. Turklāt arī līča panorāma no šīs vietas ir fantastiska.

Kur meklēt informāciju? - Iesaku www.hvarinfo.com, tur var atrast informāciju gan par salu kopumā, gan par tās piedāvātajām izklaides iespējām tūristiem, gan naktsmītnēm. Pirmajam iespaidam informācijas blīvums ir gana pietiekams.

Kā nokļūt Hvarā? - Nokļūt var ar ūdens transportu. Ja nu vien nav savs ūdens transportlīdzeklis, tad nokļūt galamērķī varēs ar prāmi. No Horvātijas pilsētas Splitas ir regulāra prāmju satiksme (www.jadrolinija.hr). Iespējams mūs pavadīja veiksme, bet arī pašā vasaras vidū nesagādāja grūtības no rīta nopirkt biļetes tā, lai ar visu auto dotos ceļā uz salu jau pēc pāris stundām.

Kur paēst? - Minētais restorāns Milnā ir viena no iespējām. Pašā Hvaras pilsētā ir virkne ar dažādu restorānu un bāru. Tā kā pilsēta nav liela un visa rosība galvenokārt piekrastes ieliņās, tad bārus un restorānus atrast ir pavisam vienkārši. Sala ir slavena ar savu naktsdzīvi un, ja vien cietāt šādas izklaides, būs ko darīt līdz pat rīta gaismai. Un tā kā pilsēta ir pietiekami kompakta, nebūs arī nekādas nepieciešamības pēc taksometra.

Kad turp doties? - Sezona ir kā jau pašā Horvātijā un lielākajā vairumā Vidusjūras un Adrijas jūras valstu - vasara un it īpaši jūlijs un augusts.

Kur nakšņot? - Ar milzīgām un krāšņām viesnīcām sala neizceļas, taču dažas noteikti atradīsiet. Plašs apartamentu piedāvājums - gan pašā Hvarā, gan salas mazajos ciematiņos un pilsētiņās (iespējams noder: www.hvarinfo.com).

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: