GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Pārla

Kur nakšņot

IZVĒLIES OBJEKTU

Babylonstoren« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āfrika · dienvidāfrika · Pārla · Kur nakšņot ·

Babylonstoren

Autors: Igors Tolstiks0 ATSAUKSMES

Babylonstoren

Babylonstoren īpašums atrodas vietā, kur tālajā 17. gadsimtā holandiešu fermeri audzēja pārtiku Labās Cerības raga kuģotājiem. Teju nevainojami saglabājies sniegbaltās Cape Dutch arhitektūras paraugs ar ēku ansamblī neiztrūkstošu ikonisko zvanu torni - meklējams gleznainajā Drakenšteina ielejā starp Franšuku un Pārlu. Tur tagad vēsturiskā dārza ielokā iekārtots restorāns un viesnīca – īstena medusmaize tiem, kam tuva dārzkopības stihija, jo īpaši - sakņaugu dārza māksla.

Foto: BabylonstorenFoto: Babylonstoren

Pirms četriem gadiem franču arhitekta Patrice Taravella vadībā vecais dārzs tika pilnībā atjaunots, tostarp nevilcinoties nomainīt arī augsnes slāni. Tika ierīkoti dažāda dziļuma baseini, kas, bagātināti katrs ar savu floru un faunu, nodrošina zaļojošā īpašuma apūdeņošanu. Tāpēc ievērosiet, ka gar veco holandiešu namiņu durvīm pulsē dzīvas dabas asinis – šauras tērcītes veidolā.

Aiz vēsturisko mājiņu koka logiem ieslēpta mūsdienīgas estētikas un komforta esence – gan iespaidīga izmēra vannas istabas, gan rietumu interjera tradīcijās iekārtotas virtuves – iespējai gatavot pašiem.

Foto: BabylonstorenFoto: BabylonstorenFoto: Babylonstoren

Starp citu, šajā gadījumā - gatavošana var izrādīties īpaša bauda. Babylonstoren viesi tiek aicināti justies kā dārza saimnieki un, brīvi ieklīstot dārza 200 hektāru labirintos, bez kautrēšanās baudīt tā veltes. Nekādu iepirkuma maisiņu no vietējā pārtikas veikala, bet gan patiess flirts ar dabu – noplūcot sauju loku un nopurinot smiltis tikko no zemes rautiem burkāniem.

Pienācīgi kārtīgam dārzam, šeit neiztrūkstoši ir putnu biedēkļi (tiešām asprātīga odziņa!), savukārt vīnogulājos cīņā pret gliemežu postu sadzīts strādāt pīļu pulks, kas draudzīgi sadzīvo ar citiem īpašuma iemītniekiem – vistām un gaiļiem.

Babylonstoren violetos lavandu laukos zum bites, saules atraisīti uzjundī aromāti no mārsilu, rozmarīna un lauru dobēm. Avenes, krūmmellenes un zemenes, sargādamās no asās Āfrikas saules, sārto vaigus zem mākslīgi veidota pavēņa. Pie vēsturiskajiem, baltajiem muižas vārtiem, zem ziedošiem rožu kokiem saplaukušas arī klīvijas, apelsīnu un plūmju kokos briest augļi... Atliek vien bībeliski paturpināt par kārdinātāju čūsku zem ābeles - kādu no draudīgajām vai nekaitīgajām Āfrikas ložņām...

Tā tas šeit ir Āfrikas novembra pilnbriedā.

Klapmuts-Simondium Road, Paarl, 7646, Western Cape, South Africa

www.babylonstoren.com

01/2013

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: