GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Marrākeša

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesLietas, kas jāizdaraVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

Lietas, kas jāizdara« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āfrika · maroka · Marrākeša · Lietas, kas jāizdara ·

Lietas, kas jāizdara

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Lietas, kas jāizdara

- JĀAPMEKLĒ DJEMAA EL-FNA. Marrākešas centrālais laukums, kaut Djemaa El-Fna gadījumā tas izklausās pārāk sausi. Tā ir vieta, kur notiek viss iespējamais. Gan tas, ko varat, gan nevarat iedomāties. Dienās te ir čūsku dīdītāji, diedelētāji, zobu protēžu darinātāji, tetovētāji, dažādi tirgoņi un apelsīnu kalniem piekrauti sulu stendi, vakarā iemirdzas tūkstoš laternas un laukums pārtop zilās gaismiņās mirdzošā barbekjū paradīzē. Runā, ka tieši par šo vietu Vinstons Čērčils reiz esot teicis: „Ja jums ir tikai viena diena Marokā, pavadiet to Marrākešā." Un pats gājiens uz šejieni jau vien ir ko vērts - ēzeļu mēsli (bariņš ratos iejūgtu lopiņu te vienmēr ir kaujas gatavībā tūristu vizināšanai), rožu smarža (Marrākešā tās zied visās iespējamās krāsās), izplūdes gāzes, putekļi, citrusu augļi, pēc riekstiem smaržojošā argana eļļa....

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

- JĀIZSTAIGĀ TIRGUS JEB SOUK. Tas ir piedzīvojums visām maņām. Krāsas, smaržas un mazo ieliņu labirints, kurā var mēģināt klīst ar karti (lielāko daļu nosaukumu gan realitātē neatradīsiet, nāksies vien paļauties uz ieliņu līniju izliekumu ģeogrāfiju) vai vienkārši ļauties. Ja gadās apmaldīties (kas, nenoliedzami notiks) pajautājat kādam no tuvumā esošiem tirgotājiem - te visi sen pie tā pieraduši... Ar laiku pamanīsiet, ka iekšā sauc tikai kaktu bodēs, labākie veikali arī tirgū paslēpti nišās vai aiz durvīm un tirgotāji te ciena gan sevi, gan potenciālo klientu. Vienīgais, ko vērts atcerēties - nekaulēties te ir nepieklājīgi.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

- JĀAPSKATA KUTUBIJAS MOŠEJA. Savā ziņā tā ir tikpat spilgta Marrākešas zīme un orientieris kā Parīzes Eifeļa tornis. Minarets (īpašs tornis pie katras mošejas, no kurienes musulmaņu ticībai piederošie tiek aicināti uz kārtējo lūgšanu) vien ir 77 metrus augsts. Tiesa, ja neesat musulmanis, mošeju apskatīt iespējams tikai no ārpuses. Viduslaikos tās apkārtnē esot bijušas grāmatu tirgotavas, tādējādi arī radies tās nosaukums Koutoubia, kas tulkojumā nozīmē vietu ap grāmatu tirgu.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

Jemaa El Fna, Medina

- JĀIZSTAIGĀ MAŽORELA DĀRZI. Iespējams, pasaulē ir arī skaistāki dārzi, bet šie ir dārzi ar stāstu. Pagājušā gadsimtā tos izveidoja franču art deco mēbeļu meistars Luijs Mažorels un viņa dēls, gleznotājs Žaks Mažorels. Te rodami augi no pieciem kontinentiem (palmas, kaktusi, bambusi, ūdensrozes utt.), eksotiskā kolekcija sākta veidot jau 20. gados, kaut publikai dārzi tika atvērti 1947. gadā. Pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados tos un blakus esošo Villa Oasis iegādājās nu jau aizsaulē aizgājušais franču modes metrs Ivs Senlorāns, gleznotāja rokraksta zīmei - īpašajam ultramarīna tonim pievienojot savu dzelteno. Senlorāna kādreizējo villu var redzēt pastiepjoties pirkstgalos pie vieniem no dārza zilajiem vārtiņiem. Vislabāk Mažorela dārzus apmeklēt saulei laižoties uz rieta pusi, jo vēlas pēcpusdienas īpašā gaisma vēl vairāk izceļ to krāsu spilgtumu.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

Avenue Yacoub El Mansour, Gueliz

- JĀPADZER TĒJA LA MAMOUNIA. Nenoliedzami viena no visvairāk aprunātākajām un zināmākajām viesnīcām Marrākešā. Celta 1922. gadā, taču no sajūtu un atmosfēras viedokļa - šodien vairāk leģenda nekā iekārojama naktsmītne. Art deco un marokāņu stila krustojums. Nakšņojusi vesela zvaigžņu galerija - no Vinstona Čerčila, Velsas Prinča līdz Rolling Stones. Viena no savulaik iecienītākajām Iva Senlorāna Marrākešas tējas dzeršanas vietām. Apskatīšanas vērts ir dārzs vien (starp citu, tieši pateicoties tam viesnīca ieguvusi savu nosaukumu), kas te ierīkots jau 18. gadsimtā toreizējam kroņprincim zemi saņemot dāvanā no tēva sultāna -apelsīnu, citronu koki, palmas, mimozas, rozes... To aprūpē 40 dārznieki, kas divreiz gadā iestāda vidēji 60 000 jaunus augus.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

Avenue Bab Jedid, Medina

www.mamounia.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: