GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Abū Dabī

EsenceKur nakšņotLietas, kas jāizdaraRakstiInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Emirates Palace« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · apvienotie arābu emirāti · Abū Dabī · Kur nakšņot ·

Emirates Palace

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Emirates Palace

Savā ziņā Emirates Palace ir Abū Dabī simbols, viena no unikālākajām naktsmītnēm Apvienotajos Arābu Emirātos un nebūs pārspīlēts - arī pasaulē. 2005. gadā durvis vērusī viesnīca no ārpuses atgādina smilškrāsas pili, arī piebraukšana tai un milzu strūklaka pie pašām namdurvīm, īpaši vakarā, šķiet kā no arābu pasakām. Izmaksu ziņā (trīs miljardi dolāru) tas ir viens no visu laiku dārgākajiem viesnīcu projektiem pasaulē. Lepojoties ar 1002 Svarovska kristālu lustrām (lielākā no tām sver 2,5 tonnas), 114 kupoliem, kurus klāj mirguļojošas stikla flīzīšu mozaīkas, zeltu, marmoru (tas importēts no 13 pasaules valstīm) un 2000 cilvēku lielu apkalpojošo personālu, kas runā 50 pasaules valodās. Viesnīcas celtniecībā bijuši iesaistīti 12 000 cilvēki un attālums no tās viena spārna līdz otram ir viens kilometrs. Katrā ziņā rīta gājienu no savas istabas līdz brokastu telpai variet uzskatīt arī par brīvdienu fitnesa ekvivalentu. Emirates Palace ir arī 1,3 kilometrus gara baltu smilšu pludmale, viesnīcas milzīgajā teritorijā ir 8000 koku un tās lielā ātrija 42 metrus platais kupols rotāts ar sudrabā un zeltā krāsotu stikla mozaīku, savukārt istabās kopumā ir 775 plazmas televizoru (to nepieciešamība šajā vietā gan ir cits jautājums...). Emirates Palace pieder valstij (lasi: šeiha ģimenei), savukārt tās apsaimniekošana uzticēta Kempinski viesnīcu tīklam. Taču neraugoties uz šķietamām pārmērībām un faktu, ka arī šī pils tuksneša vidū uzburta gluži kā mirāža, tai izdevies radīt pārsteidzošu autentiskuma sajūtu. Iespējams, arī tālab, ka Emirates Palace nebūt nav klasiska viesnīca tradicionālā izpratnē. Šobrīd tā vārda vistiešākajā nozīmē darbojas arī kā Abū Dabī kultūras un sociālās dzīves centrs. Te notiek gan izstādes, gan festivāli un koncerti, kuru dalībnieki lielākoties ir pasaulē pazīstami viesmākslinieki. 2008. gada novembrī jau otro gadu Emirates Palace telpās notika arī modernās un laikmetīgās mākslas mese Art Paris. Abū Dabī ir pirmā vieta, kur šis 1999. gadā izveidotais Parīzes mākslas projekts ticis eksportēts. Mesē piedalījās 57 starptautiskas galerijas, 700 mākslinieki no visdažādākajām pasaules valstīm, kopumā eksponējot vairāk kā 3000 mākslas darbu, to cenām variējoties no 2000 līdz vairākiem miljoniem dolāru. Demjens Hērsts, Džakometti, Anrī Matiss, Mens Rejs, Pols Sezāns, Marks Šagāls, Pablo Pikaso, Endijs Vorhols - bija tikai daži no pārstāvētajiem vārdiem. Atsevišķa skulptūru projekta ietvaros pludmales smiltīs lepni vizuļoja arī Jana Fabra gigantiskais bronzas bruņrupucis „Meklējot utopiju"(Searching for Utopia).
Savukārt no 2009. gada 20. janvāra līdz 16. aprīlim viesnīcas telpās skatāma vērienīga Apvienoto Arābu Emirātu tradicionālās un laikmetīgās mākslas izstāde Emirati Expressions, kuras kuratore ir Parīzes Nacionālā Pikaso muzeja direktore Anne Baldassari.
Un, iespējams, tā arī ir lielākā Emirates Palace vērtība un unikalitāte, ka te nakšņojot ne tikai baudiet jūras šalkoņu no savu apartamentu terases, privāto sulaini un a'la šeihu vēriena luksusu, bet vārda vistiešākajā nozīmē izjūtat, ka esat kultūru krustceļu epicentrā. Un tā ir pēcgarša, kas neizzūd, atšķirībā no jebkuras citas „pieczvaigžņu mirāžas."

Cena - no 7500 AED

www.emiratespalace.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: