GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Butāna

Kur nakšņot

IZVĒLIES OBJEKTU

Amankora« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · butāna · Butāna · Kur nakšņot ·

Amankora

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Amankora

Amankora, kuras nosaukums tulkojumā nozīmē “miers” (aman - sanskrits) un “apļveida svētceļojums” (kora – butāniešu valoda), ir īstens ceļojums – ceļojumā. Amankora iemiesojot piecas atsevišķas naktsmītnes dažādos Butānas rajonos un tādējādi piedāvājot iepazīt šīs īpašās Himalaju karalistes dabu un kultūru vienlīdz unikālā veidā. Ceļojums sākas Paro ielejā 2250 metru augstumā, 24 istabu priežu ieskautajai naktsmītnei ideāli iekļaujoties kopējā ainavā un iemiesojot lauku vienkāršību apvienojumā ar laikmetīgu dizainu un Himalaju panorāmu. Četru stundu gājiena attālumā, klints smailē atrodas leģendārais 8. gadsimta Taktsang klosteris jeb “tīģera ligzda.” Netālu ir arī Kyichu Lhakhang – viens no pirmajiem budistu tempļiem Butānā. Cita starpā Paro ieleja ir sākumpunkts arī Butānas izaicinošākajam – Sniega cilvēka trekingam, kurš ilgst no 21 līdz 42 dienā un tiek uzskatīts par pasaulē visgrūtāko.

Savukārt Thimphu atrodas vistuvāk Butānas tāda paša nosaukuma galvaspilsētai, tās baltās akmens ēkas ir tradicionālo dzongu (Tibetas un Butānas reliģiskās, sociālās un militārās dzīves centri) arhitektūras inspirētas.

Punakha, kurā var nokļūt šķērsojot pāri upei iekārto tiltu, ir leknu rīsa terašu ieskauta Butānas lauku ferma. Šis reģions ir viszemākais valstī – 1300 metri virs jūras līmeņa, un tiek dēvēts arī par Butānas dārzu. Gangtey atrodas salīdzinoši nomaļajā Phobjikha ielejā, kur ik ziemu pārlaist aukstumu no Tibetas ierodas apmēram 300 melnās dzērves. Savukārt Bumthang mājvieta ir četru ieleju krustpunkts, kura apkaimē rodami vismaz 29 tempļi un klosteri. Tā ir arī Butānas mākslas tradīciju sirds.

Lai pabūtu visās piecās ielejās, jums nepieciešamas vismaz 11 dienas; vēl vairāk, ja gribēsiet ceļojumu apvienot ar kādu no daudzajiem šajā apkārtnē iespējamiem Himalaju trekingiem.

www.amanresorts.com

03/2013

Foto: Courtesy by Amanresorts

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: