GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Tranquebar

Kur nakšņot

IZVĒLIES OBJEKTU

The Bungalow on the Beach« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · indija · Tranquebar · Kur nakšņot ·

The Bungalow on the Beach

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

The Bungalow on the Beach

Trankebara (Tranquebar) ir dīvaina un mazliet mistiska vieta. Neliels zvejnieku ciemats Bengālijas līča krastā, apmēram trīs stundu brauciena attālumā no Pondišeri. Ceļā mijoties Indijas industriālam bardakam un rimtām palmu ieskautu rīsu lauku ainavām. Citādi šķietami gauži nomaļais ciemats ievērojams galvenokārt ar savu dāņu pagātni - no 1680. līdz 1845. gadam Trankebara bija dāņu tirdzniecības kompānijas Danish East India Company sēdeklis un atradās pilnīgā Dānijas pārraudzībā līdz pie varas nāca briti.

Foto: The Bungalow on the BeachFoto: The Bungalow on the BeachFoto: The Bungalow on the Beach

Arī nosaukumu Tranquebar, kas tulkojumā nozīmē "dziedošie viļņi", ciematam devuši dāņi. No tiem laikiem okeāna krastā vēl aizvien spocīgs gozējas 1760. gadā celtais dāņu cietoksnis - ne tikai vienīgais imperiālais forts, kas saglabājies Koromandela krastā, bet arī otrs lielākais dāņu cietoksnis pēc Kronborgas cietokšņa, kas savulaik kalpojis kā Šekspīra "Hamleta" iedvesmas avots. Šodien cietoksnī atrodas arī neliels arheoloģijas muzejs, kurā aplūkojami dažādi ar Trankebaras dāņu perioda vēsturi saistīti artefakti. Tieši iepretim ir neliela akmeņu ieskauta pludmale, kur brīvdienās peldēties ierodas vietējās apkārtnes ģimenes - spiegdami plunčājas bērni un sievietes sari.

Foto: The Bungalow on the BeachFoto: The Bungalow on the BeachFoto: The Bungalow on the Beach

Krastā pie mola tiek izstumti ratiņi ar saldējumu un saviesīgais burziņš sit augstu vilni. Savukārt turpat aiz cietokšņa mūra skraida kazas, tītari un laiski pastaigājas govis. Ciemata centrālais laukums, kurā atrodas arī memoriāls 2004. gada cunami upuriem (Trankebarā gāja bojā apmēram 800 cilvēku, galvenokārt sievietes un bērni), šobrīd tiek restaurēts, tā attīstības plānam pretendējot to pārvērst glīti apzaļumotā skvērā, savukārt pašu Trankebaru - iezīmēt Tamilnadu štata tūrisma kartē ar kūrortpilsētiņas statusu. 2002. gadā tika nodibināta arī Dāņu Trankebaras asociācija (Danish Traquebar Association), kas nodarbojas ar dāņu koloniālo reliku saglabāšanu un restaurāciju.

Foto: The Bungalow on the BeachFoto: The Bungalow on the BeachFoto: The Bungalow on the Beach

Tiesa, pagaidām šī vīzija šķiet vēl visai abstrakta un tie daži tūristi, kas še iemaldās, ir vai nu indieši paši vai arī rietumnieki, kas galvenokārt izvēlējušies Trankebaru ne kā galamērķi, bet vienkārši intriģējošu vienas nakts pieturpunktu Tamilnadu maršrutā. Un savā ziņā tāda tā arī ir - mazliet mistiska un autentiska, globālā tūrisma joprojām īpaši neskarta vieta, kur katrs pludmales pastaigā izgājis ciemiņš vietējo acīs ir īstena eksotika.

Foto: The Bungalow on the BeachFoto: The Bungalow on the BeachFoto: The Bungalow on the Beach

Ceļš Trakebarā ieved caur majestātiskiem seniem vārtiem, bez galvenās - King Street, ciematā ir vien dažas ielas un, kaut arī vairākas vēsturiskās ēkas pēdējos gados tikušas restaurētas, lielākā daļa joprojām grimst nosūbējušā laika patinas aizmirstībā. Tiesa, kā ievērības cienīgi vēstures pieturpunkti noteikti minama te rodamā vecākā luterāņu baznīca Indijā, kā arī Jaunās Jeruzalemes baznīca (New Jerusalem Church) - savulaik pirmais dāņu protestantu misionāru svētnams, kur tika uzstādīta pirmā Indijas tipogrāfijas prese un 1715. gadā nodrukāta tamilu valodā iztulkotā Jaunā Derība. Savukārt pašā okeāna krastā, restaurācijas sastatņu ieskauts ar okeānu spēkojas 1305. gadā celtais Masilamani Natar templis. Un, ja var ticēt mitoloģijai, tieši virs Trankebaras stiepjas Indijas biezākais ozona slānis, ļaujot šai vietai piedēvēt visu veselīgā dzīvesveida buķeti, mūža ilgumu pagarinošās īpašības ieskaitot.

Foto: The Bungalow on the BeachFoto: The Bungalow on the BeachFoto: The Bungalow on the Beach

Savā ziņā tikpat dīvainas kā viss pārējais Trankebarā, ir arī divas tās naktsmītnes - The Gate House un The Bungalow on the Beach. Abas pieder pazīstamajam Indijas vēsturisko īpašumu "kolekcionāram" - viesnīcu ķēdei Neemrana Hotels, kas savu naktsmītņu "kolekciju" dēvē par no-hotels, tām aptverot 700 gadu vēsturi - no 14. līdz 21. gadsimtam.
The Gate House atrodas ciemata centrā, vēsturiskā tamilu namā, savukārt The Bungalow on the Beach - pašā okeāna krastā, restaurētā koloniālā laika villā. Katra no astoņām istabām nosaukta kāda ar dāņu vēsturi saistīta personāža vārdā. Vēsturiskās villas sajūta saglabāta pilnībā, to vēl pastiprinot okeāna tuvumam un šejienes klimata dabiskajai patinai - sāļais vējš kā smilšpapīrs deldē ēkas fasādi un ik sešos mēnešos to nākas pārkrāsot no jauna. Iekārojamākām istabām pieder tās, kas atrodas ēkas pirmajā stāvā - īpaši Princess Louise un Queen Anna Sophia, kuru durvis iziet uz lielo, kopējo terasi, no kuras paveras fantastiska okeāna panorāma. Šķiet, ka tuvāk būt nav iespējams un brāzmainākā nakts tumsā viļņu mūzika iegūst īstena un mazliet biedējoša dabas orķestra spēku. Istabas ir komfortablas, vienlaikus neļaujot aizmirst, ka patiesībā atrodaties "nekurienē" - ik pa mirklim pārtrūkst elektrība, internets ir vienīgi lobijā - pie administrācijas galda. No šāda viedokļa - brīnišķīga vieta, kur nospiest ikdienas stresa bremzes pedāli, iekārtoties uz terases ar grāmatu un ļauties sāļajiem vēja glāstiem. Ir arī baseins, taču pie tā nav, piemēram, tāda aksesuāra kā pludmales krēslu u.c. visādu luksusa dīkdieņu atribūtu. Toties, zvilnot peldkostīmā, pilnībā var izbaudīt, kā jūtas vietējie, kad pavēršat pret viņiem tūrista fotokameras eksotikas izslāpušo aci - te tādas, otrpus sētai uz akmeņiem pakāpušās, skatās uz jums. Viesnīcas restorāna specializācija ir vietējā virtuve, vakariņas tiek servētas turpat uz terases, alkoholisko dzērienu piedāvājumā nav - vien alus. Brīnišķīga iespēja pabūt ar sevi bez jebkādiem īpašiem ārējiem kairinājumiem - turpat blakus rit rimta ciemata dzīve, rītos - fantastisks saullēkts, vakaros visi - vietējie vīri un krāsainos sari tērptās sievas, bērni, suņi un govis dodas vērot saulrietu. Ja ir vēlēšanās, var klīst gar piekrasti kilometriem, vien jāapģērbjas respektējot vietējās tradīcijas.

Cena - no Rs 4000 - Rs 6000

24 King Street
Tharangambadi 609313
Tamil Nadu

neemranahotels.com

03/2012

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: