GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Izraēla

Baudītāja ceļvedisKur nakšņot

IZVĒLIES OBJEKTU

Elma Arts Complex Luxury Hotel, Zikhron Ya'akov« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · izraēla · Izraēla · Kur nakšņot ·

Elma Arts Complex Luxury Hotel, Zikhron Ya'akov

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Elma Arts Complex Luxury Hotel, Zikhron Ya'akov

Tas, ka vecumam nav nekāda sakara ar pases datiem, jau sen skaidrāks par skaidru, tāpat kā tas, ka arī mega-vēriena projektus uzsākt nekad nav par vēlu. Viesnīca/mākslas galerija/koncertzāle/kultūras centrs Elma Arts Complex Luxury Hotel Izraēlas pilsētiņā Zikhron Ya'akov tam ir tikai vēl viens apliecinājums. Kad tās īpašniece – mākslas kolekcionāre un filantrope Lilija Elšteina (Lily Elstein) pirms desmit gadiem šo projektu aizsāka, viņai bija 76 gadi. Šobrīd, kad tas vēris durvis publikai – viņai ir 86 un viņa nebūt nedomā par pensiju vai kā citādi mierīgu dzīvi. Gluži pretēji – viņai ir plāni vēl vismaz desmit gadiem uz priekšu...

Elma Arts Complex Luxury Hotel atrodas Vidusjūras krastā, ikoniskā ēkā – brutālisma stila pērlē, kas 20. gadsimta 60. gados ieguva Izraēlas arhitektūras balvu kā viens no sava laika izcilākajiem arhitektūras projektiem. Ilgstoši kalpojusi kā sanatorija, vēlāk ēka tika pamesta un gandrīz tika iznīcināta, līdz pēdējā mirklī to izsolē iegādājās Elšteina. Viņas vadībā tā tikusi rūpīgi restraurēta, ārēji mazliet līdzinoties baltam betona akordeonam, kas sastidzis kādā skaļākā akordā, tā arī neielokoties atpakaļ. 7750 m2 lielā modulārā struktūra burtiski peld ainavā – starp zemi un debesīm, radot monumentālu un vienlaikus izteikti sirreālu iespaidu. Jau no paša pirmā acumirkļa Elšteinai bijis skaidrs, ka tas būs nams mākslai un māksliniekiem, savukārt ideja par viesnīcu radusies vien kā likumsakarīgs turpinājums.

Jāteic, vēriena un arī radošās vīzijas ziņā šobrīd Elma Arts Complex Luxury Hotel šobrīd grūti atrast līdzvērtīgu. 750 ēkas kvadrātmetru atvēlēti mākslai, eksponējot gan darbus no Elšteinas privātkolekcijas, gan mākslas galerijām, ar kurām viņa sadarbojas. Komplekss ir mājvieta arī divām koncerzālēm. Viena no tām tiek dēvēta par “kubu” un ir vairāk piemērota kabarē stila iestudējumiem. Savukārt otru – ar 450 skatītāju vietām, dizainējis starptautiski pazīstamais Ņujorkas birojs Arup/Artec un tā lepojas ar labāko akustiku Izraēlā. Visu viesnīcas istabu logi ir pavērsti Vidusjūras virzienā, kompleksam ir arī vairākas terases un pat savs amfiteātris. Elma Arts Luxury Hotel & Culture Center atrodas arī sešas mākslinieku rezidences.

Ya'ir St 1, Zikhron Ya'akov
www.elma-hotel.com

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: