GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Japāna

Baudītāja ceļvedisAktīvā atpūta

IZVĒLIES OBJEKTU

Niseko« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Āzija · japāna · Japāna · Aktīvā atpūta ·

Niseko

Autors: Imants Jansons0 ATSAUKSMES

Niseko

Slēpot uz Japānu? It kā dīvains galamērķis slēpošanai, bet ņemot vērā, ka Japānā ir notikušas divas Ziemas Olimpiskās spēles - Sapporo un Nagano, tad tur kaut kam ir jābūt... Un ir! Pūderis!

Pasaules pūdera galvaspilsēta - slēpošanas kūrorts Niseko, atrodas uz Japānas otras lielākās salas - Hokkaido. Svaigs sniegs šeit sasnieg katru dienu! Kalni varbūt nav tik augsti kā Eiropā, taču trašu daudzums ir liels; uz kalniem egles neaug, bet vietumis -skraji bērzi, līdz ar to var braukt no pašas augšas un arī sniegs vienmēr tur svaigs. Tā kā Niseko nebūt nav pats jaunākais kūrorts, infrastruktūru nevar raksturot kā hightech, un var gadīties, ka trašu norādes uzrakstītas tikai ar hieroglifiem, taču par drošību domāts pamatīgi, tusiņš popmūzikas ritmos arī uz kalna garantēts! Arī inventāru iespējams noīrēt uz vietas. Bet galvenais ir pūderis, pūderis, pūderis - katru dienu! To atliek tikai baudīt - tā ir braukšana gluži kā pa ūdeni, no sniega vērpetēm saceļot viļņus!

Vēl kas ir vienkārši ekselenti - un to gan jūs nevienā citā pasaules slēpošanas mekā nesagaidīsiet - slēpošanas starplaikos, uz kalna iespējams baudīt suši!

Uz kalna ir sastopami daudz slēpotāju no Amerikas un Austrālijas, un, protams, ne mazums japāņu, jo sevišķi japāņu skolēni. Tie ietērpti vienādos oranžos kostīmos, kaut kur no kalna vidus lielā masā lēnām pārvietojas uz leju. Izrādās ir skolēnu brīvdienas, un Hokkaido salas skolēniem nedēļu pienākas slēpošana un mācīšanās par brīvu. Te nu, galvenais ir pie pacēlāja tikt pirms viņiem...

Vietējo šarmu šeit var izbaudīt pilnasinīgi: kalna pakājē esošās kafejnīcas, ēdnīcas, ledus bāri un tusiņi - dzīvs japāņu kolorīts, termālās pirtis - īsts čilauts pēc pasakainās slēpošanas! Ir vērts pārbaudīt šo Japānas pulsu un mēģināt arī pakomunicēt ar vietējiem - kaut tikai ar diviem vārdiem, daudziem yes, yes, yes un žestikulāciju zīmju valodā! Vispār būt starp šiem ļaudīm ir aizraujoši - ja ir redzēti japāņu komiksi un multiplikācijas filmas, tad šādus tēlu prototipus atpazīsiet arī dzīvē - gan ģērbšanās stila, gan dzīves stila aspektā.
Noteikti baudiet sakē - silto un auksto, un ēdienus - garšīgos neveselīgos un veselīgos bezgaršīgos, kā arī - vīnu! Hokkaido salai ir arī savs vīns!

Informācija par nakšņošanas iespējām, transportu u.c.: www.skijapan.com

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: