GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūra· Stila krējums· Muzeji· Galerijas· Parki un dārzi· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

Kensingtonas pilsROYAL ACADEMY OF ARTSMUSEUM OF LONDONThe Barbican CentreDesign MuseumTate ModernTate BritainThe National GalleryVictoria and Albert Museum« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Kultūra · Muzeji

Kensingtonas pils

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Kensingtonas pils

Pēc divus gadu ilgas rekonstrukcijas, kuras izmaksas tiek lēstas 12 miljonos angļu mārciņu, 2012. gadā atkal durvis vērusi kādreizējā karalienes Viktorijas un princeses Diānas rezidence - Kensingtonas pils. Publikai piedāvājot interaktīvu un intriģējošu ceļojumu britu monarhijas vēsturē - no 17. gadsimta līdz pat mūsdienām. Līdzās vēsturiskām monarhijas dzīves un rituālu relikvijām, ekspozīcijā ne mazāk būtiska loma atvēlēta arī "pūderim" - kādreizējo pils iemītnieku gluži cilvēciskajiem ieradumiem un ikdienas kaislībām jeb, citiem vārdiem, visdažādākajiem stāstiem, kas virtuozi izspēlēti, piešķir narratīvam "miesu un asinis". Tā, piemēram, visjaunākie apmeklētāji - monarhijas reliku nogurdināti, var parotaļāties ar 19. gadsimta rotaļlietu replikām guļamistabā, kur reiz dzimusi Karaliene Viktorija. Viņas un Kensingtonas pils attiecību stāsts koncentrējies apartamentā ar desmit istabām. Savukārt Karaļa un karalienes Valsts apartamentu "čukstošās sienas" ļauj uzzināt 17. gadsimta galma aktuālākas baumas - eleganti iekārtojoties logu nišu sēdvietās ar skatu uz Haidparku.
Atsevišķa ekspozīcijas sadaļa atvēlēta princesei Diānai, tās ietvaros piedāvājot arī nelielu viņas īpašāko tērpu kolekciju, kuru vidū ir arī savulaik plašu publicitāti izpelnījusies melnā Versace kleitiņa, kurā viņa 1995. gadā ieradās filmas "Apollo 13" pirmizrādē.
Kensingtonas pils vēsture iesniedzas jau trīs gadsimtu garumā, karalim Viljamam III 1688. gadā to iegādājoties no Notingemas grāfa. Līdz pat karaļa Džordža nāves stundai 1760. gadā pils kalpoja kā britu monarhijas mājvieta. Savukārt pirmā, kas to atvēra publiskai apskatei, bija Karaliene Viktorija - 1898. gadā.
Pēc rekonstrukcijas pilī durvis vērusi arī jauna kafejnīca un pagalma terase.

Kensington Gardens
London
W8 4PX

www.hrp.org.uk

03/2012

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: