GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūra· Stila krējums· Muzeji· Galerijas· Parki un dārzi· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

Kensingtonas pilsROYAL ACADEMY OF ARTSMUSEUM OF LONDONThe Barbican CentreDesign MuseumTate ModernTate BritainThe National GalleryVictoria and Albert Museum« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Kultūra · Muzeji

The National Gallery

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

The National Gallery

Trafalgaras laukumā izvietotajā Nacionālajā galerijā apskatāma viena no lielākajām Rietumeiropas glezniecības kolekcijām pasaulē. Tās pirmsākumi datējami ar 1824. gada aprīli, kad valdība akceptēja lēmumu samaksāt 57 000 mārciņu par baņkiera Džona Juliusa Angersteina (John Julius Angerstein) gleznu kolekciju, kas kļuva par jaunās nacionālās kolekcijas pamatu. Līdz mirklim, kad tika uzbūvēta muzeja ēka (1831. gadā parlaments akceptēja Nacionālās galerijas ēkas celtniecību Trafalgaras laukumā), gleznas eksponēja Angersteina namā Polmalā.
Notika bezgala plašas diskusijas par jaunā muzeja atrašanās vietu. Izvēle tika izdarīta par labu Trafalgaras laukumam kā centrālajai Londonas vietai, kas izdevīga gan bagātajiem pilsoņiem no Londonas Rietumiem, gan nabagajiem no Rietumiem - tādējādi glezniecību padarot pieejamu visām sabiedrības šķirām.
Šodien Nacionālās galerijas kolekciju var uzskatīt ne vien par izcilu šedevru krātuvi, bet arī par ļoti interesantu Rietumeiropas vēstures, reliģijas un mītu spoguli.

Trafalgar Square

www.nationalgallery.org.uk

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: