GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēst· Stila krējums· Trendy· Īsts atradums· Laba izvēle· Patīkamas cenas un kvalitātes attiecības· Leģendāra klasika· Vietējais kolorīts· Kur padzert kafiju· Labākā šokolāde· Labākais siers· Eko stils· Labākais steiks· Labākās austeres· Labākais martiniKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES OBJEKTU

Ivy Market GrillTom Dixon SandwichThe ProvidoresJamie's ItalianHakkasanBocca Di LupoPortrait RestaurantThe Fifth FloorThe IvyMomo« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Kur paēst · Laba izvēle

The Providores

Autors: Mārtiņš Rītiņš0 ATSAUKSMES

The Providores

Restorāns, uz kuru dodas nevis garšu, bet to nianšu dēļ. Izsmalcinātas un izspēlētas tās fascinē jau pirmajā mirklī, un ātri vien saproti, ka neko tādu iepriekš neesi baudījis. Daudzkārt apbalvotā jaunzēlandieša Pītera Gordona (Peter Gordon) un viņa kolēģa Maikla Makgrāta (Michael McGrath) izlolotais restorāns nenoliedzami ir viens no pārsteidzošākajiem Londonā. Šarmantajā Marylebone rajona ieliņā neatrodas nekā komerciāla - vien vecie, gadsimtus pārdzīvojušie nami, gaumīgi pieturpunkti un starp tiem arī The Providores, turpat ap stūri no Latvijas vēstniecības.
Restorāna pirmajā stāvā atrodas tapu bārs ar tradicionāli garajiem koka galdiem, vīna krājumiem turpat aiz letes un vieglu zumoņu plašajā telpā. Bet stāvu augstāk skatam paveras neliela telpa, mazi, omulīgi galdiņi ar klasiski baltajiem galdautiem, baltām sienām un bagātīgu gaismas devu. Vakaros gan te kļūst diezgan patumšs un valda intīma, pieklusināta gaisotne. Konservatīvi, neuzbāzīgi un dabīgi. Interjers, kurā nav sagrūsti miljoni. Un nevajag, jo tāpat tos nemanītu. Ieslīgt maltītes garšu gammā ir tik viegli, ka aizmirstas viss pārējais un cieši blakus sēdošos apmeklētājus pamani vien promejot. Jebkurā gadījumā izcils koncepts un biznesa modelis - neformālas čalas apakšstāva vīna bārā, piezemēta un mazliet formalāka atmosfēra restorānā.
The Providores virtuvi dēvēt par fusion būtu mazliet neprecīzi. Ierastā rietumu/austrumu salikuma vietā Pīters Gordons piedāvā teju unikālu izpratni par Jaunzēlandes un Austrālijas gastronomiju. Tradicionālos kangaroo gan negaidiet, taču no kazas piena sūkalām pagatavotā siera bumba un kraukšķīgie griķi ir vairāk kā debešķīgi. Apaļais, viegli apceptais pikucis ir tieši tik krēmīgs un baudāms, lai lieko kaloriju skaitīšanai vienkārši atmestu ar roku, bet parastos, šķietami necilos griķus burtiski atdzīvinājusi timiāna un citronu mirtes saspēle.
Tamarinda, zaļo piparu un kokosriekstu laksa ar kalmāru, krabju pelmeņiem, zaļās tējas nūdelēm un koriandru. Vai arī cepts Elwy jērs ar Fetas siera salātiem un Marcona mandelēm... Lai ko jūs arī pasūtītu, katrs šķīvis pārsteidz ar jaunu garšu buķeti un reizēm par to, ko īsti esi nobaudījis, gudrs netiec pat pēc maltītes. Skaidrs ir viens - baudkārē ģībst pat zinošākie kulinārijas guru un viss garšo fantastiski! Pat skābēti sarkanie kāposti šķiet pavisam citādāki kā pašu mājās gatavotie - interesantāki un atspirdzinošāki.
Porcijas gan ir nelielas, kā jau gardēžu vietā pienākas. Arī vīna kartē Eiropas karaliskās dziras meklējamas vien pēdējās lappusēs. The Providores jābauda Jaunzēlandes vīni un nezinātājam labāk ļauties someljē ieteikumiem. Vīnu iespējams pasūtīt arī glāzēs.
Starp citu, Pītera Gordona kulinārijas prasmju cienītāji droši var doties uz arī uz Stambulu. 2001. gadā Taksim rajonā atvērtais Changa ātri vien kļuva par aprunātāko Turcijas restorānu ainas jaunpienācēju. Bet četrus gadus vēlāk izlolotais Müzedechanga restorāns Sakip Sabanci mākslas muzejā tiek uzskatīts par labāko visā pilsētā. Lai vai kā, vismaz skats uz Bosfora šaurumu garantēts.

109 Marylebone High Street, London, U.K. W1U 4RX
Tel.: (+44) 020 7935 6175
www.theprovidores.co.uk

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: