GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Antverpene

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Lietas, kas jāizdara« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · beļģija · Antverpene · Lietas, kas jāizdara ·

Lietas, kas jāizdara

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Lietas, kas jāizdara

- JĀNOIET PA COGELS-OSY UN APKĀRTNES IELIŅĀM. Pajautājiet jebkuram Antverpenē, kur atrodas Cogels-Osy, pretim saņemsiet smaidu un, ja vien pie rokas būs karte, jums šo mazo Berchem rajona ieliņu zibenīgi iezīmēs. Cogels-Osy ir savdabīgs brīvdabas arhitektūras muzejs vienas ielas (un pāris šķērsielu garumā) ar visai neordināru vēsturi. 19. gadsimta vidū, kad Antverpene piedzīvoja strauju izaugsmi - arī iedzīvotāju skaita ziņā, divi brāļi - Edouard Osy un John Cogels, no sava tēva barona Jean Osy mantoja ievērojamu zemes gabalu. No pārējās pilsētas to simboliski atdalīja dzelzceļa līnija, un kad 1876. gadā te tika uzbūvēta arī jauna stacija, apjēguši šīs vietas stratēģisko potenciālu, abi brāļi to pārdeva reģiona stratēģiskajiem attīstītājiem. Laika posmā no 1892. līdz 1900. gadam te tika uzcelts simtiem jaunu māju. To arhitektūrai iemiesojot tolaik Beļģijā modīgo aizraušanos ar neo-stiliem. Neogotiku, neorenesansi, neoklasicismu utt. Rezultātā - tas, ko jūs redzat vienas ielas garumā, ir absolūti neticams arhitektūras stilu kokteilis - turklāt neiedomājamā koncentrācijā. Neogotikas stila ēkas sānu pie sāna ar jūgendstilu - dažai no tām drīzāk atgādinot pasaku grāmatu lappuses, ne realitāti. Taču paradoksālākais ir fakts, ka oriģinālākās ir šo ēku fasādes - it kā speciāli radītas, lai uz tām skatītos, savukārt iekštelpām nereti ticis pārmests pārlieku kontrastējošs tradicionālisms. Ne mazāk ekstravaganta ir arī tālākā šī rajona vēsture - pagājušā gadsimta 50. un 60. gados tas tika iestumts vecmodīgo kārtā un pilnībā ignorēts, kamēr 70. gados laiki atkal mainījās. Šobrīd tam zināmā mērā piemērojams alternatīvās Antverpenes statuss, kam zināmu iekāres „pipariņu" piešķir arī fakts, ka te atrodas arī pilsētas vienīgais restorāns ar Mišelina zvaigzni Dome un viņa jūras virtuves māsa Dome Sur Mer.

Foto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdaraFoto: Lietas, kas jāizdara

- JĀAPSKATA CENTRĀLĀ STACIJA - pirmais iespaids par Antverpeni tiem, kas te ierodas ar vilcienu. Dēvēta arī par „vilcienu katedrāli", šī 1895.-1905. gadā tapusī, arhitekta Louis Delacenserie projektētā ēka vārda vistiešākajā nozīmē uzskatāma par pilsētas simbolu. No ārpuses drīzāk atgādinot pili nekā dzelzsceļa staciju. Tās konstrukcijā izmantoti 20 dažādi veidi marmora un akmens. Savukārt vilcienu platformas metāla un stikla kupola autors ir Clement van Bogaert. Neraugoties uz 21. gadsimta ceļotāju ieradumiem, še atrodoties patiešām pārņem sajūta, ka uz mirkli apstājies laiks un apjomīgs retro stila koferis būtu vispiemērotākais aksesuārs. Tiesa, patlaban stacijas galvenajā zālē notiek rekonstrukcijas darbi, tālab daļa iespaida diemžēl ir liegta.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Inita Straupe

Apmeklēja: aprīļa sākums 2009

vecpilsētā iekāpjot tramvajā, iespējams, izbraucot cauri dažādiem rajoniem, nokļūt Cogels Osy, turklāt darot to aprīļa sākumā, kad sāk ziedēt magnolijas, ir īpaši skaisti pastaigāt arī pa sānieliņām, priecāties, kad izdevies atrast kādus mazus arhitektoniskus jociņus, smaržot no kastēm pie logiem plūstošo hiacinšu smaržu un baudīt pastaigu. Paldies par jūsu ieteikumu turp doties!

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: