GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Brisele

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLabākie ceļvežiInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

The 500 Hidden Secrets of Brussels« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · beļģija · Brisele · Labākie ceļveži ·

The 500 Hidden Secrets of Brussels

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

The 500 Hidden Secrets of Brussels

Kā jau tas mēdz notikt ar stereotipiem, arī populārais pieņēmums, ka par Eiropas galvaspilsētu dēvētā Brisele ir visai garlaicīga eiroklerku un birokrātu pilsēta, kas cita starpā slavena ar saviem gourmet restorāniem un vairāk kā 350 šķirnēm alus, ir tikpat virspusējs kā, piemēram, tikai iepirkšanās un biznesa galamērķa statusa piemērošana Milānai. Tā, protams, nav ne Parīze, ne Londona, bet Briselei piemīt kāda īpašība, kuru tikpat kā vairs neatradīsiet abās augšminētajās - tā ir ļoti cilvēciska un draudzīga pilsēta.

Foto: The 500 Hidden Secrets of BrusselsFoto: The 500 Hidden Secrets of BrusselsFoto: The 500 Hidden Secrets of Brussels

Iespējams, arī pateicoties izteiktajam multikulturālismam - Briselē runā vairāk kā 100 valodās un tajā atrodas apmēram 160 pasaules valstu vēstniecības. Savā ziņā tā ir pilsēta, kas sastāv it kā no deviņpadsmit atsevišķiem ciematiem, savveida pilsētām pilsētā - katru ar atšķirīgu dzīves ritmu un sajūtu. Un vislielākais šarms ir ļauties to tik atšķirīgajam ritmam un katru reizi te esot apgūt mazu gabaliņu citādas Briseles. Pilnīgi citāda Briseles sajūta būs, ja ieklīdīsiet Matonge jeb tā dēvētajā afrikāņu rajonā. Jeb Marolles, kur atrodas gan Briseles slavenākais utenis Jeu de Balle, gan kolorītām bodītēm un antikvariātiem pieblīvētās rue Blaes un rue Haute. Turpat netālu (rue Haute nr.132) ir bezmaksas stikla un metāla lifts, kurš jūs no Marolles rajona uzvedīs augšup uz Place Poelaert - atkal pilnīgi citādā Briselē, galveno iepirkšanās ielu Boulevard de Waterloo un Avenue Louise apkaimē. Taču īstenie stila gardēži zina, ka vislabākā vieta iepirkumiem ir rajons ap rue Antoine Dansaert - beļģu dizaina un stila sirds.

Brisele ir slavena arī ar saviem spožajiem art deco un jūgendstila paraugiem. Tās obligātajiem maršrutiem noteikti pieder beļģu jūgendstila klasiķa Viktora Ortas (Viktor Horta) leģendārāko ēku apskate, no kurām ievērojamākās ir Tassel House, Solvay House un Van Eetvelde House u.c.

Brisele ir arī neskaitāmu pārsteigumu pilna pilsēta. Tajā, piemēram, ir piemineklis kareivim balodim (Square des Blindes), jo Beļģija Otrā pasaules kara laikā bija vienīgā valsts, kas audzēja baložus militārām vajadzībām. Te joprojām baložu sacīkstes, kurās piedalās baložu audzētāji no 50 valstīm, labi trenēts balodis varot nolidot pat 1500 km distanci. Neskaitāmas pērles - kafejnīcu, restorānu un mākslas galeriju veidolā, slēpj arī daudzie pilsētas parki un skvēri. Viena no šādām „slepenajām adresēm" un vienlaikus lieliska pusdienu vieta ir L'Orangerie du Parc D'Egmont, kas atrodas netālu no Palais de Justice. Līdzīgi kā jebkurā pilsētā, arī Briselē jums vajag atrast tikai pirmo īsto atslēgu un tālākās durvis jau atdarīsies pašas.

Foto: The 500 Hidden Secrets of BrusselsFoto: The 500 Hidden Secrets of BrusselsFoto: The 500 Hidden Secrets of Brussels

Starp citu, viena no šādām atslēgām ir nesen klajā nākušais Briseles ceļvedis "The 500 Hidden Secrets of Brussels". Tā autors Dereks Blaizs (Derek Blyth) ir skotu izcelsmes rakstnieks un žurnālists, kurš Briselē dzīvo jau vairāk kā 20 gadus. Viņa pārziņā ir Briseles dzīvei veltīta sleja Eurostar Metropolitan Magazine, viņš ir arī neskaitāmu savai pilsētai veltītu rakstu un arī grāmatu autors.

"The 500 Hidden Secrets of Brussels" ir īstena Briseles insaidera veidots ceļvedis, kurš pazīst pilsētu kā savu kabatu. Mīl un lepojas ar to, vēloties tās noslēpumus darīt zināmus arī citiem.

Ceļveža mērķis nav atklāt pilsētas topogrāfiju no A līdz Z, bet gan iedvesmot un, kliedējot maldīgi iesīkstējušus stereotipus, ļaut ieraudzīt Briseli pilnīgi citādām acīm. Tā ir grāmata gan pilsētas viesiem, kas vēlas tikt tuvāk tās dvēselei - ne tikai tradicionālām tūristu takām, gan savveida pilsētas rokasgrāmata arī pašiem briseliešiem - atklājot ne vienu vien rūpīgi glabātu, intriģējošu Briseles noslēpumu.

Savukārt autora visjaunākie Briseles atradumi regulāri tiek apkopoti viņa mājas lapā www.mysecretbrussels.com.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: