GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Brisele

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūra· Baznīcas· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLabākie ceļvežiInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Baznīcas« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · beļģija · Brisele · Kultūra · Baznīcas

Baznīcas

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Baznīcas

Lai gan Brisele neizceļas ar ārkārtīgu iespaidīgu sakrālo arhitektūru, tomēr var pieminēt dažas apskates vērtas baznīcas. No seno laiku dievnamiem interesanta ir Svētā Mihaela un Svētās Gudulas katedrāle Treurenberga kalnā, kuras sākumi meklējami 11. gadsimtā. 1047. gadā Brabantes hercogs Lamberts II pārveda uz jauno baznīcu Svētās Gudulas atliekas, un kopš tā laika tā kļuva par vadošo Briseles baznīcu. Vēlāk romānikas stila baznīca tik pārbūvēta tagad redzamajā gotiskajā izskatā, īpašu auru iegūstot ar greznajām vitrāžām. Vēl viena senlaiku celtne ir Svētā Nikolasa baznīca netālu no Tirgus laukuma Rue au Beurre, kas veltīta tirgoņu aizbildnim Svētajam Nikolasam. To ir postījuši gan ugunsgrēki, gan kari un var teikt, ka no oriģinālā dievnama šobrīd maz kas saglabājies. Toties pārsteidzošā kārtā ir saglabājušās mājas ap baznīcu - tās ir oriģinālas viduslaiku celtnes. Dievnams slavens ar t.s. Gorkumas mocekļu pīšļiem, kuri 1868. gadā tika pārvesti no Holandes un ir publiski apskatāmi. Tie bija katoļu priesteri, kuri katoļu un protestantu cīņu laikā bija spīdzināti un sodīti ar nāvi 1572. gadā Holandes pilsētā Gorinhemā jeb Gorkumā.
No jaunāku laiku dievnamiem vērts pieminēt krāšņi neogotisko Lakenas Notre Dame un visnotaļ impozanto Svētās Sirds baziliku Kēkelbergas priekšpilsētā. Svētās Sirds bazilika tika iecerēta par godu Beļģijas neatkarības iegūšanas 75. gadadienai, un 1905. gadā karalis Leopolds II ielika bazilikas pamatakmeni. Taču pēc Pirmā pasaules kara, kura laikā būvniecība tika pārtraukta, tā atsākās jau ar pavisam citu projektu un arhitektu, kura uzdevums bija radīt modernu lūgšanu namu. Tā kā bazilikas celtniecība tika finansēta tīri no ticīgo ziedojumiem, to izdevās pabeigt tikai 60. gadu beigās. Interjers veidots Art deco stilā, daudz izmantojot marmoru, bet pati baznīca veltīta uzvarām abos pasaules karos un tiek saukta par „Beļģijas nacionālo baziliku". Savukārt Lakenas piepilsētas Notre Dame var uzskatīt ar Beļģijas karalisko dievnamu, jo, pirmkārt, Lakena ir vieta, kur atrodas karaļnama rezidence, otrkārt, karalis Leopolds I to veltīja savai mirušajai sievai Orleānas Luīzei Marijai, Beļģijas pirmajai karalienei, un, treškārt, baznīcas kriptā apglabāti Beļģijas karaļi un karalienes. Celtniecība tika sākta 1854. gadā pēc arhitekta Jozefa Polerta, kurš vislabāk pazīstams ar slaveno Briseles Tiesu pils ēku, projekta un turpinājās līdz 1908. gadam. Aiz baznīcas atrodas Lakenas kapsēta, kas interesanta ar greznajiem 19. gadsimta Briseles buržuā kapu pieminekļiem, starp kuriem var pat atrast oriģinālu Ogista Rodēna „Domātāja" repliku.

 

 

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: