GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Brisele

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūra· Baznīcas· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLabākie ceļvežiInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

La Patinoire Royale – Galerie Valérie Bach Kanal-Centre PompidouMusée fin-de-siècleLa MonnaieBaznīcasMinieiropaKudenberga vecā pils / Coudenberg, Ancien Palais de BruxellesDabas zinātņu muzejs / Le Muséum des Sciences naturellesKakao un šokolādes muzejs / Museum of Cocoa and ChocolateBeļģijas alus darītāju muzejs / Musée des Brasseurs belgesBeļģijas komiksu mākslas centrs / Centre Belge de la Bande DessinéeLaikmetīgās mākslas centrs WielsModernās arhitektūras muzejs / Archives d'Architecture ModerneViktora Orta muzejs / Horta MuseumVan Būrenu muzejs / Musée Van BuurenBriseles pilsētas muzejs / Musée de la ville de Bruxelles Karaliskais mākslas un vēstures muzejs / Les Musées royaux d'Art et d'HistoireKonstantēna Menjē muzejs / Musée Constantin MeunierAntuāna Vīrca muzejs / Musée WiertzModernās mākslas muzejs / Mrbab – Musée d'art ModerneVecās mākslas muzejs / Musee d'Art AncienBeļģijas karaliskais daiļo mākslu muzejs / Musee royaux des Beaux-Arts de Belgique« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · beļģija · Brisele · Kultūra ·

Vecās mākslas muzejs / Musee d'Art Ancien

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Vecās mākslas ekspozīcija piedāvā spožu ieskatu Dienvidnīderlandes jeb flāmu zemju mākslā no 15. līdz 18. gadsimtam, kā arī šī paša laika itāļu, holandiešu un vācu skolu darbus. Darbi izstādīti hronoloģiskā secībā, ļaujot izprast šī reģiona vizuālās mākslas attīstību.
15. gadsimtā māksla šajā reģionā kļuva par būtisku patronāžas veidu - to atbalstīja gan Burgundijas hercoga galms, gan tikko dzimusī turīgā vidusšķira. Mākslinieki attīstīja īpašu, lai arī joprojām primitīvu stilu, kas izcēlās ar tehnisku nogludinātību un lazējumu. Liela uzmanību tika pievērsta detaļām un sižeta atveidojumam. Bībeles vai vēsturiski personāži tika ielikti laikmeta interjeros un ieģērbti krāšņos 15. gadsimta tērpos, kā var redzēt Flemāles meistara (Roberts Kampēns) darbā „Pasludināšana". Ekspozīcijā apskatāmi tādi šī laika flāmu meistari kā Rogīrs van der Veidens, Petruss Kristus, Dērks Būtss un Hanss Memlings. Atsevišķa istaba veltīta Hieronīmam Bošam, kurā izceļas viņa triptihs „Svētā Antonija kārdināšana".
Tālāk seko 16. gadsimta glezniecība visā tās daudzveidībā, jo šajā laikā paralēli jau iekoptajiem žanriem parādījās arī jauni. Ekspozīcijā redzami Briges un Antverpenes skolas meistari Žerards Davids, Kventins Maseiss un Jooss van Klēve, kā arī manierists Jans Gosārts, kurš pirmais reģionā sāka gleznot mitoloģiskos personāžus kailus („Venēra un Kupidons"). Ainavas žanra sākumu iezīmē Joahima Patenīra un Herija met de Blesa darbi, savukārt sadzīves žanra - Jans van Hemesens, Pēters Ārtsens un Joahims Bekelērs. Šo daļu noslēdz Pētera Brēgela istaba, kurā eksponētas četras nozīmīgas meistara gleznas, tostarp slavenā „Betlēmes skaitīšana".
17. gadsimta flāmu baroka glezniecība ir īpaši spoži pārstāvēta muzeja kolekcijā - ir gan atsevišķas Pētera Paula Rubensa (interesantas ir mākslinieka virtuozās skices pēc Ovīdija „Metamorfozēm") un Jākoba Jordānsa zāles, gan ļoti augstvērtīgi Antonisa van Deika portreti. Starp Pētera Brēgela dēla Jana Brēgela, kurš tika dēvēts par „samta Brēgelu", izcilajiem darbiem patiesa pērle ir „Klusā daba ar ziedu vītni un kausu", savukārt vienu no pazīstamākajiem 17. gadsimta flāmu meistariem Dāvidu Tenīrsu pārstāv viņa slavenākā glezna „Erchercogs Leopolds Vilhelms savā gleznu galerijā", kas ir ne vien augstvērtīgs mākslas darbs, bet ļauj arī nojaust, kā mākslas kolekcionāri pagātnē prezentēja savas kolekcijas.
No citu reģionu mākslas muzejs var patiesi lepoties ar savu 17. gadsimta holandiešu kolekciju. Visus Holandes Zelta laikmeta žanrus šeit reprezentē izcilākie meistari - Abrahama Blēmerta Bībeles ainas, Rembranta un Fransa Halsa portreti, Adriana van Ostades, Gabriela Metsu un Jana Stēna sadzīves žanra darbi, Jākoba van Reisdāla un Nikolāsa Berhema ainavas, Gerita Berkheida arhitektūras gleznojumi, Jana van Goijena un Ludolfa Bakhuizena jūras ainavas un Jana de Hēma klusās dabas.

www.fine-arts-museum.be

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: