GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Marseļa

KultūraVērts izbaudīt

IZVĒLIES OBJEKTU

MuCEM« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · francija · Marseļa · Kultūra ·

MuCEM

Autors: Gunita Kakteniece0 ATSAUKSMES

MuCEM

Eiropas Civilizāciju un Vidusjūras muzejs (MuCEM) Marseļā tika atklāts 2013. gadā, kad pilsēta godam iznesa sev piešķirto Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. MuCEM ir pirmais valsts nozīmes mākslas muzejs ārpus Parīzes, un tas pilnībā ļāvis pilsētai pārvērsties un atgūt pieeju pie jūras, ko agrāk asi nogrieza autostrāde.

Foto: MuCEM

Muzeju veido divas daļas – vēsturisks 17. gadsimta cietoksis Fort Saint-Jean, J4 estakāde un jaunā alžīriešu izcelsmes franču arhitekta Rudija Ričoti piebūve. Būtībā jaunā arhitektūras struktūra ir stikla kubs, kas ievietots baltā betona ažūra ietvarā. Pats Ričoti to raksturo kā būvētu no “akmens, ūdens un vēja” (viņa radošajā kontā ir arī Žana Kokto muzejs Mentonā).

Jauno arhitektūras vienību un vēsturisko cietoksni atdala kanāls, bet vienlaikus tos abus savieno 130m garš gājēju tilts, kas ļauj sasniegt jaunās muzeja ēkas augšstāvu. Lejup var doties gar ēkas stikla ārsienu un vērot, kā saule un ažūra tīklojums šeit spēlē ēnu spēles. Interesanti, ka jaunās ēkas plānojums ļauj iekļūt un izkļūt no muzeja, nemaz neiekļūstot izstāžu telpās, tādējādi MuCEM pilnībā likvidēts muzeja kā elitāras zonas koncepts. Muzeja pamatekspozīciju var apmeklēt bez maksas, biļete jāpērk tikai mainīgo ekspozīciju spārnā.

Tādējādi MuCEM līdzās patstāvīgajai ekspozīcijai, kurā apvienotas Nacionālā Tautas mākslu un tradīciju muzeja, Cilvēka muzeja Eiropas departamenta un vairāku citu Francijas muzeju kolekcijas, kas bagātinātas ar mūsdienu mākslas jaunieguvumiem, dāvā arī lielisku arhitektūras pastaigu, kurā novērot kā jaunais sarokots ar veco un reizē arī baudīt vienreizīgu Vidusjūras horizonta ainavu.

7 Promenade Robert Laffont, 13002 Marseille
www.mucem.org

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: