GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Parīze

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiFoto galerijasEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Mākslas telpa· Laikmetīgās kultūras mezgls· TeātriKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Musée de l’HommeMusée Jacquemart-AndréRomantiskās dzīves muzejs (Musée de la Vie Romantique)Luvras jaunais Islāma spārnsCité de la Mode et du DesignOpéra BastillePalais GarnierLa Gaite LyriqueThéatre de l'OdéonThéatre de la VilleThéatre des Bouffes du NordLe Théatre du SoleilComédie-FrancaiseGalerija BSLCent QuatreGalerie Claude BernardMusée PicassoMusée de l'OrangerieMusée d'OrsayMusée du LouvreMusée RodinLa Cite de L’Architecture et du PatrimoineEspace VuittonGalerie Thaddaeus RopacJeu de PaumeLa Maison RougeGalerie Emmanuel PerrotinMusée du quai BranlyMusée des Arts de la Mode et du TextileCinematheque FrancaisePalais de TokyoFondation CartierCentre Georges Pompidou« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · francija · Parīze · Kultūra ·

Comédie-Francaise

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Comédie-Francaise

Šajā namā mājo vēsture un teātra vārda kultūra. 1680. gadā Saules karalis Ludviķis XIV Moljēra aktieru trupai pievienoja vairākas citas un jaunizveidoto ansambli nosauca par Comédie-Française. Tā radās senākais Nacionālais teātris Eiropā. Ar Napoleona izdotu rīkojumu Comédie-Française atrodas aktieru pašpārvaldē, kas nosaka svarīgākos mākslinieciskos un saimnieciskos lēmumus, un 1808. gadā izveidotais modelis šajā teātrī darbojas vēl joprojām.
Uz arhitekta Viktora Luija (Victor Louis) projektēto ēku, kurā šodien spēlē Comédie-Française, teātris pārcēlās jau pēc Franču revolūcijas - 1799.gadā, līdzi paņemot svarīgākās relikvijas. Viena no būtiskākajām ir krēsls, kurā Moljēram 1673. gadā, spēlējot «Iedomu slimnieku», sākās sirds lēkme, kas izrādījās nāvējoša. Šis krēsls ir novietots teātra foajē un pieder Comédie-Française simboliem, kas aicināti liecināt par Moljēra garīgo klātbūtni namā, kurš, lai arī dēvēts par Moljēra namu, klātbūtni viņa dzīves laikā nebija pieredzējis. Ar slaveno priekšteču krūšutēliem ir pilni visi Comédie Française koridori un ejas.1900. gadā teātrī izcēlās ugunsgrēks, pēc kura ēka tika pārveidota.
Comédie-Française repertuāru pārsvarā veido klasikas darbi un vispirms jau franču augstā klasika - Moljēra, Korneija, Rasina, Marivo lugas. Šeit tās skan tā, kā franču izpratnē, franču teātra klasikai ir jāskan. Taču beidzamajos gados arī šo teātri ir skārusi modernizācija - gan repertuāra jomā, ienākot mūsdienu autoru tekstiem, gan režijas ziņā, teātrim atverot durvis režisoriem ar dažādiem mākslinieciskiem rokrakstiem.
Zem Comédie-Française vārda tiek izrādīts teātris trīs ēkās : Richelieu-Saal, kas atrodas Colette laukumā, Théâtre du Vieux-Colombier un Studio-Théâtre.
Blakus Comédie-Française atrodas Palais Royal, kurā šodien mājo Francijas Kultūras ministrija, un Karaliskās pils dārzi (Jardin du Palais - Royal) ar Daniela Burēna (Daniel Buren) nozāģēto kolonnu laukumu.

Place Colette

www.comedie-francaise.fr

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: