GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Tbilisi

Citādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātRaksti

IZVĒLIES OBJEKTU

Narikala cietoksnisNacionālo instrumentu muzejsPadomju okupācijas muzejsGiorgija Čitajas etnogrāfiskais brīvdabas muzejsSimona Janašijas Gruzijas muzejsŠalvas Amiranašvili Gruzijas mākslas muzejs« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · gruzija · Tbilisi · Kultūra ·

Šalvas Amiranašvili Gruzijas mākslas muzejs

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Izcilā gruzīnu mākslas vēsturnieka Šalvas Amiranašvili vārdā nosauktais Gruzijas mākslas muzejs, kas atrodas neoklasicisma ēkā, uzskatāms par grandiozāko gruzīnu mākslas krātuvi. Šobrīd muzeja kolekcijā ir ap 140 000 mākslas darbu, ģeogrāfiski aptverot gan Gruziju un Krieviju, gan Eiropu un Austrumus.
Par muzeja pirmsākumu var uzskatīt Nacionālo mākslas galeriju, ko jaunie, Eiropā studējušie gruzīnu mākslinieki nodibināja 1920. gadā. 1945. gadā pēc īpašas vienošanās starp Francijas un PSRS valdībām daudzi mākslas darbi, tostarp manuskripti, juvelierizstrādājumi un gleznas, kas kā Nacionālais dārgumu krājums 1921. gadā bija evakuēts uz Franciju, atgriezās Tbilisi un tika pievienoti muzeja kolekcijai.
Muzeja pastāvīgā ekspozīcija iedalīta četrās nodaļās - Gruzijas, Krievijas, Eiropas un Orientālās mākslas, no kurām svarīgākā nenoliedzami ir pirmā. Gruzijas mākslas kolekcija vērienīgi ilustrē nacionālās mākslas attīstību no senatnes līdz mūsdienām. Lielākā vērtība šajā kolekcijas daļā neapšaubāmi ir Gruzijas zeltkaļu mākslas piemēri (8.-19. gadsimts), kā arī tādas gruzīnu kultūras pērles kā Zarzmas klostera ikona, Bedijas kauss un liturģiskie krusti. Vizuālās mākslas jomā muzeja kolekcija ievērojama ar plaši pārstāvēto gruzīnu glezniecības skolu - Niko Pirosmani, Lado Gudijašvili, Elēna Akvleediani, Dāvids Kakabadze u. c.
Kā nākamā nozīmes un izmēru ziņā lielākā ir Orientālās mākslas kolekcija, kas ir viena no visplašākajām bijušās PSRS teritorijā. Šīs kolekcijas būtiskākā daļa ir Persijas mākslas paraugi - vairākas Persijas galma mākslinieku miniatūras, kurās attēlotas gan galma skaistules, gan šahu un augstmaņu portreti.

(Tavisuplebis Moedani / Brīvības laukums)

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: