GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Tallina

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Telliskivi Creative CityMaršruti« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · igaunija · Tallina · Maršruti · Maršruti

Telliskivi Creative City

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Telliskivi Creative City

Ne vienmēr ir jāmeklē tālu – viens no šī brīža Eiropas radošās enerģijas pulsa punktiem meklējams tepat kaimiņos – Tallinā, Kalamaja rajonā. Vietā ar visai kolorītu vēsturi. 17. gadsimtā cilvēkiem, kas šurp pārcēlušies, nebijis atļauts turēt govis vai kādus citus mājlopus. Katram, kas vien mitinājies jūras tuvumā, bijis jānodarbojas ar zveju. Tulkojumā no igauņu valodas Kalamaja arī nozīmē “zivju māja.” Tiesa, atmosfēra šajā rajonā pirmoreiz būtiski mainījās, kad 19. gadsimta beigās tam cauri sāka ripot vilcieni no Tallinas uz Pēterburgu. Tad arī tika uzceltas pirmās vēsturiskās Baltijas dzelzceļa fabrikas ēkas, kuru kopums 1940. gadā tika pārdēvēts par M.I. Kaļiņina vārdā nosaukto Tallinas Elektrorūpnīcu. Šodien kādreizējais industriālais monstrs pārtapis visa veida neordināru ideju realizācijas platformā jeb Telliskivi Creative City, pulcējot ap sevi arī tikpat neordinārus pilsoņus.

Foto: Telliskivi Creative City

Vienā no izbijušās fabrikas korpusiem mājo dizaina, modes un vintage veikali, turpat iepretim notiek koncerti un teātra izrādes, mutuļo visdažādāko pasaules virtuvju kafejnīcu dzīve. Turklāt teritorijas kopējais apjoms ir tik vērienīgs, ka pirmajā mirklī bez kartes noorientēties ir pagrūti. Savveida Telliskivi dinozaura statusu iemantojusi “F” korpusā rodamā kafejnīca F-Hoone (60A Telliskivi), turklāt - kā vēsta rajona mitoloģija, tieši ar to arī viss šeit reiz sācies. Kafejnīcas kolorīts ir nenoliedzams – interjerā perfekti izspēlēto padomju laika rūpnieciskās lielražošanas telpas autentiskumu papildinot tikpat spilgtai vietējo hipsteru publikai.

Telliskivi Creative City ir mājvieta arī teātra studijai Veba Lava (Telliskivi 60a, www.vabalava.ee), kas atrodas izbijušā metāla darbnīcā un vienlaikus darbojas kā atvērtā skatuve. Proti, neatkarīgie teātri un mūziķu kolektīvi, kuriem nav savas patstāvīgas mājvietas var salīdzinoši lēti šeit izīrēt telpas saviem radošajiem projektiem. Izrādes notiek teju katru vakaru, to žanriem variējoties no laikmetīgās dejas līdz koncertiem un teātra izrādēm.

Turpat iepretim Vaba Lava Theatre mitinās arī franču virtuves restorāns Frenchy (B Building) - konceptuāli francisks līdz sīkākajai detaļai. Produktus, no kuriem tiek gatavoti ēdieni, pavārs un restorāna līdzīpašnieks pašrocīgi izvēlas Francijā – sieru, gaļu, delikateses...un arī vīnu.

Savukārt viens no Kalamaja nesenākajiem jaunpienācējiem ir restorāns Fabrik (Vabriku 6; www.fabrik.ee), kas jau kļuvis par gana iecienītu galamērķi vietējo vidū. Tā ēdienkarte ir ziemeļvalstu virtuves tradīciju iedvesmota, un iespēju robežās viss še tiek gatavots no vietējas izcelsmes un sezonas raksturam atbilstošiem produktiem. Draudzīgas cenas, skandināvisks interjers, kuram siltumu, dzīvesprieku un rotaļīgumu piešķir spilgti krāsu akcenti.

Dzīve Telliskivi Creative City sāk mutuļot jau no desmitiem rītā un dažkārt nerimst vēl arī pēc desmitiem vakarā.

Telliskivi 60A / telliskivi.eu

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: