GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Tallina

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirkties· Labākā šokolāde· Mode, aksesuāri· Universālveikals· Grāmatnīcas· Vintage· Dizains· Eko veikali· TirgusMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Oh So RetroNolita VintageFankadelik« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · igaunija · Tallina · Kur iepirkties · Vintage

Fankadelik

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Fankadelik

50. gados dzima rokenrols un popārts, 60. gados ar vienu niecīgu bikini tika lauzti milzu sociālie tabu, savukārt 70. gados ļaudis uz neatgriešanos pie TV ekrāniem un datora monitoriem pielipināja „Zvaigžņu kari" un videospēles. Visā savā košumā un provokācijā pagājuša gadsimta pēdējās dekādes satiekas Tallinas kolorītākajā veikalā - vintage telpā Fankadelik.

Lai arī Fankadelik mājvieta ir kādas vecpilsētas ēkas otrajā stāvā, tas tāpēc nebūt nav mazāk pamanāms. Uz logu augšējām rūtīm ar līmplēvi „izkliegti" spiedzoši uzraksti, pašas līdz galam vaļā atrautās vērtenes atklāj uz palodzēm izkārtotus asprātīgus dizaina objektus, uz drēbnieka manekena - disko kleitu, bet apavus - iespundētus putnu būrī. Pie pirmā stāva namdurvīm noparkots Fankadelik dzeltenais MINI Cooper.

Īkšķis uz zvana pogas, spēcīgs smago durvju grūdiens, pāris lēcieni augšup pa kāpnēm un jūs nonāksiet īstenā funky party - absolūti „fankadēliskā" ballītē - kolorītā, dinamiskā un dekāžu diskursa piesātinātā vidē!

Līdzās košiem apģērbu statīviem un pakaramajiem atradīsiet plakātu un vinila plašu bibliotēku, turpat arī plašu atskaņotāju, magnetolu, analogo fotoaparātu, bet priekš Apple entuziastiem šeit atradīsies iMac oranžais vintage monitors.

Kleitas, kurpes, somas un cepures būs jāpielaiko Ditas fon Tīzas vai Spaceman ģērbtuvēs, bet par amatiermēģinājumu mājās izveidot stilam atbilstošu frizūru varat aizmirst - tepat arī iekārtota frizētava 50. gadu stilistikā - ar klātesošo Betiju Būpu un frizieriem ar asām šķērēm un vēl asākām idejām. Pašpārliecinātības burvība, kas piemīt tiem, kas tikko augšāmcēlušies no frizētavas krēsla un matu fēna dūkšana Fankadelik piešķir papildus dzīvīguma devu.

Visi taču ir redzējuši to veco matu žāvējamo aparātu, kurā līdz pat pus acīm bija jāpazūd uz 10 minūtēm... Nē, nē - frizētavā tāda nav! Taču tādā tagad iemontēta spuldzīte un tas labi kalpo kā asprātīgs gaismas ķermenis, kas izceļ gaismā ne tikai pašu košāko vintage ballīšu ietērpu, Chloé un Christian Dior oriģinālus, bet arī igauņu dizaineru radītos apģērbus un aksesuārus. Noteikti nepamanītas nepaliks Igaunijas kostīmu dizaina supernovas Liisi Eesmaa futūristiskā rokrakstā radītās zelta un sudraba spoguļstikla kleitas, kas kareivīgi noskaņotas koķetē ar maigu sievišķību un aristokrātijas vīzdegunību, un nekādā gadījumā neiziet uz cenas un pārdošanas kompromisu.

Reizi divos mēnešos arī Fankadelik sienas tiek pie jauna ampluā, kad šeit izstādās jaunie un jaudīgie zīmētāji, gleznotāji, grafiķi un foto mākslinieki.

Vana-Viru 6
www.fankadelik.com

 

 

Foto:www.fankadelik.com

07/2011
.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: