GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Milāna

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēst· Kafejnīca· Trendy· Īsts atradums· Laba izvēle· Kur padzert kafiju· Bistro· Labākais saldējums· Panorāmas bāriKur iepirktiesMaršrutiInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

The Brisket MilanoFioraio Bianchi CaffeErba BruscaThe SmallCorsia del GiardinoArmani Hotel Milano bārsBrera Garden FloorRistorante La Sirenella di Arcieri PasqualeGiacomo ArengarioIl CrepaccioCafe RadetzkyL’Ombra de VinLa Rinascente gastronomijas stāvsLatteria San MarcoPasticceria SissiDa GiacomoPane e AcquaHomePizzeria del TicineseZerodueRinomata GelateriaAl Coniglio BiancoOfficina 12Casa BorellaLuca e Andrea« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · itālija · Milāna · Kur paēst ·

Giacomo Arengario

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Giacomo Arengario

Uz Milānas gastronomijas skatuves Giacomo jau kļuvis par savveida zīmolu, Toskānas pavāram Gicomo Bulleri savu pirmo restorānu Milānā atverot jau 1958. gadā. Vēlāk nelielajai impērijai pievienojies arī bistro, konditoreja un kopš 2011. gada janvāra – arī gardēžu restorāns Giacomo Arengario. Tā atrašanās vieta ir īpaša - 2010. gada nogalē durvis vērušais 20. gadsimta muzejs. Telpu veidola autori ir arhitekti Italo Rota un Fabio Fornasari, kas veltījuši trīs gadus kādreizējās Musolīni laikā celtās Palazzo dell'Arengario pārveidei un skatītājiem piedāvā emocionāli aizraujošu ceļojumu laikā un telpā. 

Restorāns atrodas muzeja trešajā stāvā un panorāmai, kas paveras aiz tā logiem (īpaši, ja galdiņu izvēlaties stiklotajā terasē), vismaz šobrīd Milānā nav līdzvērtīgas – viss Doma laukums pie kājām. Galeria Vittorio Emanuelle II tieši iepretim un majestātiskais Doma katedrāles siluets arīdzan. Tā teikt, esi paēdis  no skata vien... Un arī no pārsteidzošās sajūtas, kas Milānu – šķietamo “neglīto, industriālo pīlēnu” citu Itālijas pilsētu vidū, šajā mirklī teju vai mudina piepulcēt Eiropas skaistākajām pilsētām. Runā, ka šī atskārsme esot bijusi šoks arī pašiem vietējiem un noteikti ir viens no iemesliem, kālab Giacomo Arengario  iemantojis kulta statusu teju kopš atvēršanas brīža. Sezonas laikā tikt pie galdiņa tā terasē ir teju neiespējami, dažam to rezervējot pat mēnesi iepriekš. 

Restorānam ir vairākas zāles un tā interjers, atbilstoši muzeja konceptam, ir kā atgriešanās 20. gadsimtā. Iedvesmojoties no 20. gadsimta sākuma Vīnes, Parīzes un Ņujorkas. Bāra daļā melnās kolonnas klāj neoklasiskie fotogrāfes Lēnijas Rīfenštāles tēli, savukārt griestu instalācijas veidols uzjundī asociācijas ar Milānas Brēras akadēmijā reiz karjeru sākušo Lučio Fontanu (Luccio Fontana).

Runājot par gastronomiju, Giacomo Arengario virtuve nekonkurē, bet arī neatpaliek no panorāmas. Tās viena otru lieliski papildina – dizains uz šķīvja ir bauda acīm, pārsteidzot ar svaigumu, netradicionālām garšu un tekstūru kombinācijām. Tāda augstās modes kleita – augstas raudzes mākslas krātuvei atbilstoša, taču nepārspīlējot ne ar pašmērķīgiem eksperimentiem, ne cenu. Lieliski viesmīļi, kuros ir bauda klausīties – ij sarunās par mākslu, ij gastronomiju, ij laiku.

Piazza del Duomo, 14
www.giacomoarengario.com  

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: