GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Kronštate

Esence

IZVĒLIES OBJEKTU

Esence« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · krievijas federācija · Kronštate · Esence ·

Esence

Autors: Ina Romāne0 ATSAUKSMES

Esence

Bijusī krievu kara flotes bāze Pētera Lielā dibinātajā Kronštates pilsētiņā uz Kotlinas salas Padomju laikos bija slēgtā zona, kur nokļūt varēja vien organizētās ekskursijās vai pēc pilsētas iedzīvotāju ielūguma. 1996. gadā ierobežojumi tika atcelti. Uz 30 km attālo Kronštati no Sanktpēterburgas iespējams aizbraukt ar autobusu no metro stacijas Černaja rečka. Arī mikroautobusi uz Kronštati kursē no vairākām pilsētas metro stacijām.

Foto: EsenceFoto: EsenceFoto: Esence
Pilsēta noteikti ir apmeklējuma vērta – gan arhitektūras (to – pēc Pētera I norādēm, radījuši sava laika labākie arhitekti), gan savas interesantās, senās vēstures dēļ.
Kotlinas sala jau kopš grieķu laikiem bijusi nozīmīgs ūdens ceļu tīkla „no varjagiem uz grieķiem” pieturpunkts. Interesanti, ka pilsētas ģērbonī iestrādāts katls un arī pašu pilsētu rotā katla skulptūra - kā izrādās, saskaņā ar leģendu krievu karaspēks, nonākot uz salas, atradis pamestu, vēl kūpošu ugunskuru virs kura vārījies katliņš ar ēdienu. No pašiem viras vārītājiem un sardzes gan nav bijis ne vēsts, visticamāk, tie, redzot karaspēka tuvošanos, aizmukuši jau pirms laika.
Nozīmīgākā pilsētas raksturiezīme ir Jūras katedrāle, kuras celtniecība par ziedojumos savāktu naudu aizsākta 1903. gadā. Ziedojumu vākšanā piedalījies arī Sv. Kronštates Jānis, kurš kalpojis šīs pilsētas baznīcās, un 1913. gadā baznīca tikusi pabeigta un inaugurēta imperatora un viņa ģimenes klātbūtnē.
Iespaidīgie pilsētas nocietinājumi izvietoti jūrā uz mākslīgām salām un pāļiem. Turp aizdoties iespējams vienīgi organizētās ekskursijās. Nocietinājumi savulaik celti ļoti pārdomāti, tādēļ nekad pilsētas vēsturē caur tiem nav varējuši ienākt naidnieku kuģi.
Sala arī Otrā Pasaules kara laikā palikusi neieņemta, par spīti smagajai blokādei. Bada laikā cilvēkiem izdzīvot palīdzējusi zivtiņa salaka. Kanāla malā tai tagad uzslieta goda skulptūra. Kronštate ir fenomenāla ar tās teritorijā rodamo neiedomājamo pieminekļu daudzveidību. To te ir vairāk kā jebkurā citā Krievijas pilsētā! Pēterim I, marīnistam Aivazovksim, Kronštates Jānim, Ļeņinam, Kirovam... visam iespējamajam!  Un tā tie visi te arī draudzīgi sadzīvo vienuviet, par spīti vēstures intrigām, kurās iezīmējas, piemēram, Kirova baznīcu spridzināšanas.
Pilsētā saglabājusies arī tā dēvētā holandiešu virtuve – milzīga ķieģeļu ēka ostas teritorijā, kurā reiz gatavots ēdiens kuģu personālam, jo tolaik ostā uz klājiem kurināt uguni bijis stingri aizliegts. Neraugoties uz striktajiem  noteikumiem, sākotnējās ostas koka ēkas uguns tomēr nopostīja, tās nesaudzēja arī plūdi.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: