GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Rīga

Baudītāja ceļvedisFoto galerijasKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiUrbānā leģendaLabākie klubiSpa un labākie saloniCo-working telpasAktīvā atpūtaInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Ielu māksla RīgāRīga agrīnajā kino« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · latvija · Rīga · Urbānā leģenda ·

Ielu māksla Rīgā

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Ielu māksla Rīgā

Ielu mākslas tradīcija Rīgā šobrīd tikai iegūst savus apveidus un krāsas, tomēr zināma brandmūru zīmējumu kustība savas pozīcijas pilsētvidē ir jau nostiprinājusi. Apgūtas tiek arī pilsētas jumtu plaknes, un Rīga pamazām iemanto augstas kvalitātes urbānās mākslas darbus. Daļa no tiem tiek radīti pavisam sankcionētu Rīgas ielu mākslas festivālu ietvaros, kuros piedalās gan latviešu, gan citvalstu mākslinieki.

Tā ielu mākslas festivāla Blank Canvas laikā - 2014. gada pavasarī tapa viens no ievērojamākajiem Rīgas urbānajiem akcentiem - aptuveni 800 kvadrātmetru lielais zīmējums Saule, Pērkons, Daugava uz Tallinas ielas 46. nama. Pusotru tūkstoti aerosolkrāsas baloniņus uz tā kopā ar komandu izpūta latviešu ielu mākslinieki Kiwie un Rudens Stencil.

Kiwie starptautisku atpazīstamību ieguva ar deviņus metrus augstiem pirātu zīmējumiem uz jau trīsdesmit trīs gadus ilgi pietauvota veca Duke of Lancaster lainera Ziemeļvelsā. Mākslinieka radītais Kiwie dzīvnieka tēls (character) ir viens atpazīstamākajiem Rīgas ielu simboliem, un spilgtākais no tiem rodams uz Alauksta ielas 13. nama aklās sienas.

Savukārt Rudens Stencil viens no ievērojamākajiem darbiem Rīgas pilsētvidē ir iespaidīgais 8X8m lielais sievietes portrets uz nama Priežu ielā 6 - Sarkandaugavā. Viņš kopā ar dizaineru un ielu mākslinieku UKNO izveidojis arī 8X14m lielu sienas zīmējumu Valgas kara muzejā.

Saule, Pērkons, Daugava ir Baltijā lielākais ēkas sienas gleznojums, kurā attēloti autentiski latviskās identitātes simbola - Lielvārdes jostas motīvi. Saule, Pērkons, Daugava atsauces meklējamas tāda paša nosaukuma kora dziesmā, kuras vārdi ir daļa no latviešu rakstnieka Raiņa lugas Daugava. Šīs dziesmas pavadījumu sacerējis komponists Mārtiņš Brauns, un 2014. gadā radītā dziesmas versija kataloniešu valodā piedzīvoja plašu izskaņu Youtube vidē. 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: