GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Amsterdama

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiArhitektūras tūrismsLietas, kas jāizdaraVērts zinātLabākie klubiFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Vērts zināt« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · nīderlande · Amsterdama · Vērts zināt ·

Vērts zināt

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

- Laiks Amsterdamā spēj mainīties ne pa dienām, bet stundām. Ja no rīta debesīs nav neviena mākonīša, neticiet, ja kāds saka - šodien nelīs. Kaut divriteņu nomas piedāvā arī plastikāta lietusmēteļus, tos labāk nevilkt - vietējie uzreiz sapratīs, ka esat tūrists. Kā saka amsterdamieši - mēs vienkārši nebraucam, kad līst un, kad vairāk nelīst - braucam tālāk.

- Īpaši iezīmēti divriteņu celiņi ir viscaur pilsētā, arī speciāli divriteņiem paredzēti luksofori. Arī divriteņu nomu netrūkst. Taču iepriekš noteikti jāpārbauda vai jūsu izīrētajam divritenim viss kārtībā ar atslēgu. Un tā nu ir lieta, pret kuru jāizturas nopietni - divriteņu zādzības Amsterdamā ir ierasta lieta. Turklāt pēcāk paša vieglprātība, sak, es tikai uz piecām minūtēm vai neba pieslēgt divriteni, lai bankomātā izņemtu naudu, var maksāt visai dārgi.

- Amsterdamā ir vairāk kā 45 kinoteātri. Pazīstamākais no tiem - The Tuschinski Theater, celts 1921. gadā un tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem kinoteātriem Eiropā. Amsterdamai ir arī savs kino muzejs - Filmmuseum (Vondelpark 3), kura kolekcijā ir vairāk kā 45 000 filmu. Vasarās tas organizē āra kino seansus.

- Amsterdamas galvenie „blusu tirgi" ir Noordermarkt un vintage apģērbu tirgus Westerstraat, kurp jādodas pirmdienas rītos. Noordermarkt katru sestdienu darbojas arī eko tirdziņš.

- Amsterdamā parasti pusdieno no plkst. 12.00 līdz 14.00 un vakariņo - apmēram no 17.00 līdz 20.00, tālab daudzos restorānos plkst. 22.00 virtuve jau ir slēgta.

- Nevajadzētu sajaukt:
Nosaukums Coffeeshop Amsterdamā nenozīmē, ka šeit jums servēs tasi kafijas. Coffeeshop ir kafetērija, kur kafijas vietā rodama marihuāla visos iespējamos veidolos.
Smartshop jeb softshop - vieta, kur droši iegriezties, ja konkrētajā mirklī konkrētajā dimensijā jūtaties sevi izsmēluši. Piedāvājumā tā dēvētās space cakes jeb „cepumiņi" no halucogēnajām sēnēm.
Savukārt Eetcafe nozīmē, ka šī ir vieta, kur jūs vārda vistiešākajā nozīmē varat remdēt izsalkumu - gan rīta, dienas, gan vēlās vakara stundās. Ēdienkarte ir vienkārša - sviestmaizes, salāti utt.
Proeflokaal apzīmē vīna un alus bāru - ar degustācijas iespējām.
Bruin cafe ir nelieli bāriņi, kas savā vietā atrodas jau tik ilgi, ka to sienas kļuvušas brūnas no cigarešu dūmiem. Vietējo iecienīti - paaudžu paaudzēs.
Grand Cafe izceļas ar kosmopolītisku atmosfēru, dizainu un internacionālas preses klāstu, ko pašķirstīt pa vidu kafijai un sarunām.

- Atkarībā no apkalpošanas Amsterdamas restorānos un kafejnīcās dzeramnaudā pieņemts atstāt 5 - 10% no rēķina.

- Attālums no Amsterdamas Schiphol lidostas līdz pilsētas centram ir 20 kilometri. Ar mašīnu vai taksometru - apmēram 30 minūtes, atkarībā no satiksmes.Ērtāk gan ir izvēlēties vilcienu - biļetes cena 3,40 eiro. Taksometrs no pilsētas centra līdz lidostai - no 40 līdz 45 eiro.

- Noderīgi saiti:
www.visitamsterdam.nl
www.amsterdamtourist.nl
Teātru, operas un koncertu biļetes pasūtināmas www.ticketservice.nl

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: