GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Cīrihe

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiVērts zināt

IZVĒLIES OBJEKTU

Vērts zināt« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · šveice · Cīrihe · Vērts zināt ·

Vērts zināt

Autors: Anothertravelguide.com0 ATSAUKSMES

Vērts zināt

Cīrihe vairākkārt izpelnījusies dzīves kvalitātes ziņā visaugstāk novērtētās pilsētas statusu Eiropā.

Cīrihē ir divpadsmit rajoni, kas tiek numurēti secībā no Kreis 1 līdz Kreis 12. Šī brīža stila epicentrs ir kādreizējais industriālais rajons Kreis 5 un agrākais “sarkano lukturu” rajons Kreis 4. Savukārt vecpilsēta jeb Aldstat atrodas Kreis 1.

Neraugoties uz to, ka Cīrihe ir Šveices lielākā pilsēta (ar vairāk kā 380 500 iedzīvotāju), tā ir salīdzinoši kompakta un ērti apgūstama – gan kājāmgājējiem, gan riteņbraucējiem. Cīrihes sabiedriskā transporta tīkls ZVV (tajā ietilpstot gan tramvajiem, gan autobusiem, pilsētas vilcieniem un ezerā kursējošajiem kuģīšiem) ir viens no parocīgākajiem un uzticamākajiem Eiropā. Biļetes nopēkamas gan dzelzceļa un tramvaju stacijās, gan lielākajā daļā viesnīcu, kā arī internetā (www.zvv.ch/en/tickets). Taču visparocīgākā (un ekonomiskākā) nenoliedzami ir Zurich Card, kas piedāvā neierobežotu pilsētas transporta izmantojumu konkrētajā periodā, kā arī bezmaksas ieeju vairākos muzejos (www.zuerichcard.com). No mašīnas īres gan vērts atturēties – lavierēšana pa pilsētas neskaitāmajām vienvirziena ielām var izvērtsties īstenā murgu valstībā.

Visērtākais pārvietošanās līdzeklis Cīrihē ir divritenis. Marķēti divriteņu celiņi rodami teju visā pilsētas teritorijā un ja vēlaties precīzi izplānot iecerēto maršrutu no punkta A līdz Z, vērts izmantot īpašu divriteņu maršrutu plānotāju, kas rodams adresē www.stadt-zuerich.ch/routenplaner. Tiesa, esat uzmanīgi šķērsojot tramvaja sliedes, kā asprātīgi pajokojis kāds ceļvedis: “if your wheels get caught, you have only two options: drop sideways and experience pain, or ride to the final station.” Visa gada garumā bez maksas divriteni iespējams izīrēt iepretim National Museum of Zurich vai arī pie Postbrucke tilta. Vienīgais, kas no jums tiks prasīts – personību apliecinošs dokuments un 20 CHF depozīts. Pēdējais tiks atgriezts atdodot divriteni jebkurā nomas pieturpunktā. Savukārt, ja vēlēsieties to paturēt arī naktī, nāksies piemaksāt 10 CHF.

Cīrihe atrodas 42 km garā Cīrihes ezera ziemeļrietumu malā. Kuģītis ir gan neatņemama pilsētas transporta daļa, gan vienlaikus arī veids, kā to ieraudzīt no cita skatu punkta. Jums atliek vien izvēlēties piemērotāko maršrutu – 1,5 stundas, 3, 4 vai pat septiņas ilgu kruīzu (www.zsg.ch).

Heidi Weber Museum (Hoeschgasse 8) ir leģendārā šveiciešu arhitekta, modernisma klasiķa Le Corbusier pēdējā projektētā ēka, kas tika uzcelta 1967. gadā – divus gadus pēc arhitekta nāves. Tā atrodas neticami skaistā vietā, Zürichhorn parkā, Cīrihes ezera krastā. Ēka – dzejolis, atdzīvojusies trīsdimensiju Mondriana glezna – ar daudzkrāsainiem emaljas paneļiem un brīvi “peldošu” jumta konstrukciju, kas pasargā no saules un lietus. Tās pasūtītājs savulaik bija interjera dizainers Heidi Weber, kura ambīcija bija eksponēt Lekorbizjē darbus ideālajā vidē, kuru radījis arhitekts pats. Un šajā ziņā ēka, kas ikdienā atvēlēta ar Lekorbizjē darbību saistītām izstādēm, uzkatāma par viņa “Gesamtkunstwerk” - pašu pilnību, ideālo mākslas darbu. 

Visneaizmirstamākā Cīrihes panorāma paveras no Jules Verne Panorama Bar (Uraniastrasse 9; www.jules-verne.ch), kas atrodas Urania observatorijā.

Cīrihē ir 1224 strūklakas, visas ar kristāldzidru dzeramo ūdeni.

Cīrihes zemākais punkts atrodas 392 metrus virs jūras līmeņa – River Limmat krastā, savukārt augstākais – Uetliberg kalna virsotne, 871 metrus virs jūras līmeņa.

Cīrihes galvenā dzelzceļa stacija ir viena no noslogotākajām Eiropā, ikdienā savienojot Cīrihi ar aptuveni 1900 galamērķiem. Cita starpā, līdz Parīzei iespējams nokļūt 4,5 stundās, līdz Milānai – 2, 5 stundās.

Nokavēt tikšanos Cīrihē ir sliktais tonis, labāk ierasties piecas minūtes par agru.

Cīrihes vecākais tramvajs ir Nr 21, kas kursē jau kopš 1897. gadā. Baucienu tajā iespējams izbaudīt katra mēneša pēdējā nedēļas nogalē (izņemot decembri). Kā jau īstenam piedzīvojumam laika mašīnā piedien – pavadoņi še tērpti vēsturiskajos formastērpos. www.tram-museum.ch

Foto: Tram Museum

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: