GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Berlīne

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūra· Muzeji· Galerijas· Laikmetīgās kultūras mezgls· Teātri· KinoKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiLietas, kas jāizdaraVērts zinātFilmaVērts izbaudītInsider's view

IZVĒLIES OBJEKTU

Sammlung BorosDekoratīvās mākslas muzejsJüdische MädchenschuleHalle am WasserSophiensaeleKinoteātris ArsenālsRadialsystem VHebbel-am-UferDeutsches TheaterBerliner EnsembleJüdisches Museum BerlinBrücke-Museum BerlinMuseum BerggruenMuseumsinselKW Kunst-Werke BerlinPergamonmuseumGemäldegalerieBauhaus-Archiv (Museum für Gestaltung)Hamburger Bahnhof (Museum für Gegenwart)Fotogrāfijas muzejs (Helmut Newton Foundation)Sammlung HoffmannNeue Nationalgalerie« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Berlīne · Kultūra ·

Sophiensaele

Autors: Margarita Zieda0 ATSAUKSMES

Sophiensaele

Darbību ir atsācis viens no Berlīnes svarīgākajiem Off teātra spēles laukumiem - Sophiensaele. Pirms remonta uz 1905. gadā celto ēku izrādes skatīties cilvēki devās arī grandiozās auras dēļ, ko sevī glabāja šis nams - nolupušajos griestos un sienu krāsojumā jautās vai pašas Veimāras republikas elpa.
Ēka tika celta praktiskām vajadzībām, sākotnēji to ieņēma amatnieku darbnīcas, taču 20. gadsimta pirmajā pusē šis nams kļuva par satikšanās vietu dažādiem ideoloģiskiem strāvojumiem jaudīgā spektrā - no „Spartaka" apvienības līdz Vācijas sieviešu kustībai. Hitlera režīma laikā šī bija viena no spaidu darbu vietām - vēl pašās pēdējās kara dienās šeit tika izgatavotas detaļas lidmašīnu propelleriem.
Un, lai gan remontētāji ir centušies saglabāt gan seno noplukumu, gan veco krāsojumu, nomainot galvenokārt caurules, tomēr mistiskais, vārdos nedefinējamais nama gars, satikšanās ar kuru aizvien bija spēcīgs piedzīvojums šeit iegriežoties, ir pazudis. Varbūt vēl atgriezīsies.
Bet nav pazudusi kāda cita svarīga šī nama kvalitāte - tas turpina uzturēt un attīstīt eksperimentālo, alternatīvo domāšanu mūsdienu teātrī un dejas mākslā. Jau piecpadsmit gadus Sophiensaele dod iespēju veidot savus darbus jaunajiem talantiem. Tieši šeit savas pirmās izrādes veidoja nu jau pasaulslavenā un Eiropas labākajos operas teātros - no Parīzes līdz Briselei - strādājošā horeogrāfe Saša Valca (Sasha Waltz). Šeit ir attīstījušās vairākas citas šobrīd labi pazīstamas teātra un alternatīvā mūzikas teātra grupas - „Nico & Navigators", „Novoflot".
Jaunatvērtajā Sophiensaele turpināsies jau par tradīciju kļuvušie festivāli - Tanztage Berlin, kas ik gada sākumu iepazīstina ar Berlīnē dzīvojošo horeogrāfu darbiem, un „Freischwimmer" („Brīvpeldētāji"), kas iepazīstina ar jauniem teātra, performanču un live art darbiem.
Sophiensaele programma aptver teātra, performanču, mūzikas un literatūras mākslas, izrādot gan eksperimentālus, gan vienkārši jaunus darbus.

Sophienstraße 18, 10178 Berlin-Mitte
www.sophiensaele.com

12/2011

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: