GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Hamburga

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesUrbānā leģendaLietas, kas jāizdara

IZVĒLIES OBJEKTU

ElbphilharmonieHAMBURGAS MĀKSLAS BIEDRĪBA / Kunstverein HamburgHAMBURGAS MĀKSLAS NAMS / Kunsthaus HamburgHAMBURGAS VĒSTURES MUZEJS / HamburgmuseumHAMBURGAS DAIHTORHALLE / Deichtorhallen HamburgHAMBURGAS MĀKSLAS MUZEJS / Hamburger KunsthalleHAMBURGAS MĀKSLAS UN AMATNIECĪBAS MUZEJS / Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Galamērķi · Eiropa · vācija · Hamburga · Kultūra ·

Elbphilharmonie

Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Elbphilharmonie

Nav daudz pilsētu, kurām būtu tik spēcīgi jaunie simboli kā Hamburgai. Un arī tik ilgi gaidīti – izdzīvojusi dažādus celtniecības peripetiju līkločus, Hamburgas jaunās filharmonijas jeb Elbphilharmonie ēka iemantoja pilsētas galvenā tūrisma objekta statusu vēl ilgi pirms atvēršanas brīža. Taču nu tas ir pienācis – 2017. gada 11. janvārī filharmonijas lielajā zālē ar 2100 skatītāju vietām pirmoreiz skanēs mūzika.  

Foto: Elbphilharmonie
Elbphilharmonie (Nov 2016) © Michael Zapf

Filharmonijas projekta autors ir šveiciešu arhitektu birojs Herzog de Meuron un tās gigantiskam stikla vilnim līdzīgais veidols kā pīķis ietiecas Elbas upē un pamanāms jau no krietna attāluma. Iemiesojot vienlaikus gaisīgu caurspīdīgumu un teju neprognozējamu spēku.

Foto: Elbphilharmonie
Elbphilharmonie (Apr 2016) © Maxim Schulz

Simboliski, vietā, kur šobrīd atrodas filharmonija, 1875. gadā tikusi uzcelta tobrīd lielākā Hamburgas ostas noliktava. Otrā pasaules kara laikā gan vēsturiskā neogotikas stila ēka pilnībā iznīcināta, taču 1963. gadā noliktava uzcelta no jauna. Līdz pat 90. gadiem tā uzticami pildījusi savas funkcijas, uzglabājot tēju, kafiju un kakao. Noliktavas vēsturiskais karkass asociatīvi iepludināts arī jaunās filharmonijas ēkā - tā it kā uzcelta uz kādreizējās noliktavas jumta, saglabājot lakonisko kuba siluetu arī tagadējā veidolā.

Foto: Elbphilharmonie
Elbphilarmonie (2015) © Thies Rätzke

Un vienas ēkas ietvaros savienojot divas šķietami atšķirīgas pasaules - viena savā ķieģeļu smagnējumā stingri stāv uz zemes, iedzinusi pāļus Elbas gultnē, otrā spoguļojas debesis un mākoņi. Stikla fasādes "viļņa" augstākais punkts ir 110 metrus augsts, savukārt 37 metrus virs zemes atrodas panorāmas terase, kuras kopējā platība ir 4000 m2 – apjoma ziņā konkurējot ar Rātslaukuma skvēru. Savukārt Lielā zāle izvietojusies 50 metrus virs ūdens līmeņa un akustikas ziņā pretendē būt viena no izcilākajām Eiropā. Sākotnēji iecerēto 241 miljonu eiro vietā Filharmonijas izmaksas tiek lēstas 789 miljonos eiro. Līdzas divām koncertzālēm ēkā atrodas arī viesnīca un rezidentālie apartamenti.

Platz der Deutschen Einheit 1
www.elbphilharmonie.de

12/2016

Attēls: Elbphilharmonie (Nov 2016) © Iwan Baan

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Dace Bula

Apmeklēja: Latvijas Radio kora koncerts 2017.gada 9.februārī

Lepojamies un gaidām ar nepacietību.

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: