GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Rīga

Insider: Agnese Rakovska

0 ATSAUKSMES

Insider: Agnese Rakovska

Ar saviem Rīgas maršrutiem un pilsētas sajūtām Anothertravelguide.com dalās vienas no pēdējā laika ekstravagantākajām Latvijas grupām Triānas Parks soliste – Agnese Rakovska.

Ir ļoti paveicies, kas esmu dzimusi un augusi Rīgā. Ikreiz atgriežoties mājās no ceļojumiem to novērtēju aizvien vairāk. Rīga ir skaista un mājīga pilsēta – itin viegli uz ielas, sabiedriskajā transportā un kafejnīcās iespējams satikt cilvēkus, kurus neesi redzējis jau gadiem ilgi – skolas biedrus, draugus, radiniekus…

Mans šīs vasaras lielākais ieguvums ir skrituļslidas. Ar tām pārvietojoties, no jauna atklāju Āgenskalna burvību. Šis rajons ar tā tirdziņu, alejām un vecajiem koka namiem ir lieliska vieta, kuru iekļaut savā maršrutā, ja plānojat doties uz Pārdaugavu ar divriteni vai kā citādāk.

Atceros, bērnībā braucot garām lielajai Latvijas Mākslinieku savienības ēkai, nekad nevarēju iedomāties, ka nākotnē šeit būs jāiegriežas jo bieži. Tieši šeit ilgu laiku apguvu gleznošanu, savukārt kopš 2012. gada janvāra vadu savu elpošanas un vokālo nodarbību studiju. Šeit bieži tiek organizētas interesantas izstādes, piemēram, līdz 8. septembrim iespējams aplūkot Latvijas Kristīgās akadēmijas  absolventu darbus - ikonu izstādi, savukārt tie, kuri plāno piedalīties kultūras forumā ”Baltā nakts” varēs aplūkot gleznotāja Vladimira Kozina jubilejas izstādi ”Lidojums”.

Mākslinieku savienības ēka ir interesanta arī ar to, ka tā jau kādu laiku nav renovēta un glabā jo daudz dažādu interjera un dizaina priekšmetu no ”tiem laikiem"…

Dažādas mākslas izstādes Rīgā apmeklēju regulāri. Tās mani iedvesmo un pozitīvi uzlādē, kā, piemēram, viena no pēdējām ekspozīcijām - fantastiskā "Floras valstība" mākslas muzejā "Rīgas Birža", kur gleznas papildināja dzīvo ziedu kompozīcijas, ko veidojuši Rundāles pils meistari. Pasakaini!

Atceļā uz mājām no studijas dažkārt piestāju Kalnciema kvartāliņā, kurā ik pa laikam tiek rīkoti mūzikas koncerti. Tur satieku savus tuvākos draugus un jauki pavadu vakaru lieliskā gaisotnē.

Regulāri dodos pusdienās uz restorānu Harry Morgan (kā es saku, dodos pie Harija!). Vasaras ēdienkarte piedāvā lieliskus salātus! Esmu mozzarella siera cienītāja, tāpēc te mani var manīt ļoti bieži! Arī kūkas īpašiem gadījumiem iegādājos tikai pie Harija – tās ir leģendāras!

Runājot par pērlēm, interesanti, ka tik ilgi nezināju par Latvijas Zinātņu akadēmijas skatu laukumu! Fantastiska Rīgas panorāma, kuru atklāju tikai šovasar filmējot I LIKE video klipu.

Rīgā mani ļoti priecē arī veco modeļu vilcieni un tramvaji. Tā kā ar tiem nepārvietojos bieži, tad katra reize ir kā svētki. Kāpēc man tie tik ļoti patīk, nespēju īsti pamatot, bet tā ir sanācis, ka pārvietošanās ar vilcienu un tramvaju man dikti iet pie sirds. Neapzināti pirms vairākiem gadiem pat uzrakstīju dziesmu par nakts tramvaju krievu valodā… Manuprāt šie vecie tramvaji ir neatņemams pilsētvides elements un ceru, ka tos nomainīt pret jaunajiem modeļiem Rīgas Satiksme nesteigsies.

Kaut arī esmu luterāne, dažkārt apmeklēju pareizticīgo baznīcas Rīgā. Tās ir tik unikālas, skaistas un pilnas mistiskas enerģijas! Pārkāpjot to slieksni, ir iespēja ieiet it kā citā realitātē, kurā neeksistē pilsētas trokšņi, automašīnas, steiga… Vēroju cilvēkus, ikonas, rotājumus un domāju… lūdzu… pateicos, kādam, kas man ir devis šo burvīgo iespēju būt uz šīs planētas, tieši tagad, te un uzrakstīt šīs pāris rindiņas jūsu foršajam portālam.

Lai jauka diena!

Agnese

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: