GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Rīga

Insider: Elīna Dobele

0 ATSAUKSMES

Insider: Elīna Dobele

Ceļvedis Ziemassvētku dāvanu meklējumos

Kad sācies lielais dāvanu meklēšanas maratons, patīkami, ja to iespējams apvienot, piemēram, ar kādu izstādes apmeklējumu, tāpēc, manuprāt, lieliska vieta dāvanu iegādei ir Latvijas Nacionālā Mākslas Muzeja dāvanu stends. Starp citu, arī apavu zīmolam ZoFA ir lieliska sadarbība ar LNNM, kā rezultātā, iedvesmojoties no Niklāva Strunkes gleznas “Cilvēks, kas ieiet istabā” (1972), ir tapušas skaistas kurpes. Šī nav vienīgā patiesi veiksmīgā LNMM sadarbība ar vietējiem latviešu māksliniekiem un dizaineriem. Tikpat saistoša ir arī latviešu eksperimentālā modes zīmola BLANKBLANK izveidotā unikālu kreklu sērija ar Kārļa Padega darbu fragmentiem.

Savukārt grāmatu un dizaina koncepta veikals Lukabuka Latvijas Nacionālajā operā ir vēl viena dāvanu meklēšanas alternatīva, ko var apvienot ar operas repertuāra izzināšanu un varbūt pat biļetes iegādi uz kādu izrādi. Pati vienmēr grāmatu plauktos pievēršu uzmanību arhitektūras un modes izdevumiem. Pēdējā lieta, kas piesaistīja manu uzmanību un ir patiesi lieliska Ziemassvētku dāvana tiem, kas ciena un kurus interesē Latvijas arhitektūras un dizaina vidē notiekošais, ir Ievas Zībārtes Latvijas arhitektūras un interjera kalendāri 2013. gadam.

Dāvanu meklējumu maršrutā, lielisks mistrojums starp mākslu un popkultūru ir galerija Istaba, kas jo pilna ar selektīvi, gluži zem lupas izraudzītiem niekiem.

Svētku dienā, ejot cauri pilsētai, manuprāt, sirsnīgs solis būtu iegriešanās kafejnīcā/konditorejā Kūkotava un pavisam netradicionāli kādam kā dāvaniņu iegādāt kūku vai cepumu.

Tā kā interesantākā Rīga pēdējos gados vairāk atkāpusies nostāk no centra – pa Tērbatas ielu Miera ielas virzienā, tad droši dāvanu meklējumos var doties turp, piestājot gan veikalā Pērle, gan stikla izvirtību darbnīcā Buteljons, arī retro lietu veikals 20. gadsimts ir skaists pieturpunkts pats par sevi.

Bet mans pēdējā laika atklājums ir Jāņa Rozes grāmatnīca uz Marijas un Blaumaņa ielu stūra. Grāmatnīcas otrajā stāvā tiek tirgotas Padomju laikā izdotās grāmatas latviešu valodā, kuras iespējams iegādāties par smieklīgu naudu. Turpat rodamas arī kolekcionāru grāmatas, tostarp Latvijas laikā izdotās. Tāpat ir arī stends ar lietotām grāmatām svešvalodās.

Īpašas dāvanas senu nieku veidolā var meklēt arī antikvāro lietu veikalos. Klusajā centrā jauks ir antikvariāts „Mākslas vēstniecība” - Ausekļa iela 6a. Tāpat arī divi antikvariāti, kas kā piebērti ar dažādiem priekšmetiem un porcelāna niekiem atrodas uz Dzirnavu ielas.

Bet klusā centra nomalē - Antonijas ielā 15, ir pulksteņu remonta darbnīca, kurā, cita starpā, var iegadāties arī senus un antīkus pulksteņus. Gan rokas pulksteņus, gan pie sienas karamus, gan plauktā liekamus! Pati vēl nesen uz vienu tādu rokas pulksteni „iekritu”. Ražots CCP un saucas RAKETA!!! Patiesi perfekta vieta, kurā pats saimnieks ir klātesošs un visu labo, arī cenas ir ļoti patīkamas.

Savukārt mīļas, Latvijā izgatavotas koka rotaļlietas bērniem, tostarp klasisko koka zirdziņu, var atrast Bruņinieku ielas mēbeļu veikalā (pagrabiņā) - Bruņinieku un Tērbatas ielas krustojumā.

Tā kā Rīga ir maza pilsēta un dizaineri šeit pat vien „grozās”, un, ja vēlaties ko no pašmāju dizaina, dizainerus iespējams sazināt personīgi un kopīgi radīt patiešām īpašu dāvanu. Protams, latviešu dizaineru apģērbu var meklēt arī Paviljonā un Klasē, bet dizaina lietas veikalā RIIJA. Taču var sakontaktēt arī pašus dizaina studijas RIJADA lietu veidotājos. Tāpat var uzrunāt arī gleznotājus, lai svētkos tiktu pie mazas glezniņas.

Protams, vērts iegriezties arī ZoFA zīmola veikalā, kuram uz svētkiem padomā ir virkne nelielo lietu – rokassprādzes, jostiņas...

Un šeit būs mans pašmājās radītu dāvanu tops šiem Ziemassvētkiem:

1. Poper magazine  (www.poppermag.com);
2. Lina dvieļi no RIIJA nekad nevar būt par daudz;
3.ElMars jaunais albums Mind Heroes;
Un vispār - ideāla vieta Latvijā radītu, kvalitatīvu dāvanu meklēšanā  ir interneta vietne www.plikums.lv

 
12/2012

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: