GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Rīga

Insider: Evija Sīle

0 ATSAUKSMES

Insider: Evija Sīle

Brāļu - Mārtiņa un Kārļa Dambergu izlolotais Kalnciema ielas tirdziņš ar katru reizi uzņem arvien lielākus apgriezienus, un, tā vien šķiet, ka šejienes kvartālā strādājošie atraduši jaunu mīļāko Rīgas vietu. Vecās restaurētās koka mājas dziļāk iekšpusē slēpj plašu pagalmu un dārzu. Gandrīz ikreiz, kad noslēdzies kārtējais pasākums, vai tā būtu Lieldienu šupošanās vai zāļu tirgus, tuvumā strādājošie pulcējas līdzās kādai no vecajām mājām, sarūmējas uz soliņiem tās tuvumā un pie glāzes franču vīna pārspriež notikušo, protokolē vīzijas par nāktoni un vienkārši ir kopā. Turklāt jaukā pasēdēšana kursē no viena nama uz otru, no viena soliņa uz nākamo - laikam jau katrs no tiem izstaro citādāku auru. Sākot ar Kalnciema ielas 33. namu, tad tālāk uz zilo mājiņu ielas pretējā pusē, pēcāk pie tehnoloģijām advancētākās Xcelsior biroja mītnes, visbeidzot pie pašas mazākās mājas pagalma iekšienē. Vesela ekskursija, kas turpinās līdz pat četriem rītā. Un vēl tad saproti, ka to visu varētu turpināt. Turklāt nevajag nemaz vasaru. Arī ziemā, atbrīvojot zemes pleķīti dziļajā sniegā un sēžot pie eglītēm, sajūta ir kā citā pasaulē. Glāzēs smaržo no pašas Toskānas vestais vīns, fonā skan Īvs Montāns un laiks šķietami apstājies.
Lai to piedzīvotu, nebūt nav šeit jāstrādā vai jādzīvo. Nelielo namiņu pagalma dziļumā iespējams noīrēt dažādiem pasākumiem - vai tā būtu dzimšanas diena, iesvētības vai pat kāzas. Izklausās dīvaini, taču būtībā jau tu noīrē vietu ar visām izjūtām - vidi, kas neatkarīgi no tevis pozitīvi ietekmē katru, kas šeit atrodas. Tā ir unikāla pievienotā vērtība un dzīva, teju taustāma enerģija.

Galerija Istaba ir viena no tām Rīgas vietām, kuras apmeklējums katru reizi kļūst par pavisam īpašu notikumu. Ja ir vietas, kuras tu pat īsti neatceries un kuras burtiski izšķīst straujajā ikdienas ritmā, tad šeit piedzīvotais atmiņā paliek vēl ilgi. Nav jau gluži tā, ka mazo Barona ielas kafejnīcu sanāk apciemot teju katru otro dienu. Tās ir labi ja četras reizes gadā, bet katra no tām veidojas par savu tēmu. Sākumā esat tikai trīs, tad pievienojas vēl daži Istabiņā ieklīduši paziņas. Esat jau seši, tad astoņi. Vakara beigās atskārsti, ka nelielais galdiņš burtiski zum no sarunām un prom īsti iet negribas.
Tas, kas šeit notur, ir fantastiskā atmosfēra un personiskā attieksme. Istaba neuzliek nekādu atbildību. Standarta "uzkodas-otrais-saldais-un jāiet prom" kārtību šajā maltīšu vietā neviens neievēro. Ja gribi, sāc ar kalorijām piesātinātu kūciņu, glāzi vīna vai melno balzamu ar upeņu sulu. Papļāpā, padomā un, kad visbeidzot radusies apetīte, ļauj, lai tev pagatavo ceptu maizi un salātus. Gluži kā mājās, kur kāds apčubina un parūpējas. Tiesa, ēdienkarte tāda piezīmju lapele vien ir, un pat tad pusi tajā minēto šedevru nereti vairs nav iespējams pasūtīt. Bet tas viss šeit iederas. Tāda vienkārši ir Istabas funkcija - piešķirt dzīvei mazliet viegluma un labvēlīgu noskaņu. Kopējā ritmā darbojas ikviens no apkalpojošā personāla. Arī pavāri. Un pat ja klāt nākusi kāda jauna, neredzēta seja, acumirklī pieņem viņu kā savējo. Nekas un neviens nedisharmonē ar tavu iekšējo sajūtu, un starp sanākušajiem nemitīgi rotē pozitīvās enerģijas plūsma. Turklāt patiesi garda ir arī maltīte - nekāds gastronomiskais pārdzīvojums gan nav, bet ļaus drusku pamieloties. Adrese: Kr. Barona iela 31a.

Slavenā Goldberga terase uz Vaļņu ielas 10. nama jumta savulaik un droši vien vēl joprojām uzskatāma par skaistāko un lielāko Vecrīgas terasi. Gadus 10-14 atpakaļ dzīvība uz tās kūsāt kūsāja - tieši šeit tika rīkoti tā laika saturīgākie un gaumīgākie pasākumi un privātas svinības ar ielūgumiem. Dejas, mūzika un burvīgs skats uz mazajām pilsētas sirds ieliņām un jumtiem. Šodien plašā terase pamazām sāk atgūt otro elpu un no jauna tiek piedāvāta izīrēšanai. Perfektāku noskaņu un atrašanās vietu vasaras siltākajos vakaros grūti pat iedomāties. Sīkāka informācija par izīrēšanas iespējām: 26320551 (Liene Kalna)

Mazs, pustumšs Vecrīgas būcenītis ar zemiem griestiem nebūt nav tā labākā pusdienu vieta saulainās vasaras dienās. Tad gribas kaut kur ārpus pilsētas centra, ārpus putekļainām un piesmakušām ielām. Ja nav slinkums pabraukt mazliet lidostas virzienā, tad vērts piestāt Gross Auto salonā Mārupē (Zemzaru iela 1). Arī tad, ja spēkratu nav nepieciešams pieremontēt. Tā vien šķiet, ka uzņēmējs un autosalona īpašnieks Gunvaldis Groskops savā dziļākajā būtībā ir izteikts estēts, jo kā gan citādi viņam prātā ienāktu ideja par Martini bāru kā vienu no dizainiski garšīgākajām maltīšu vietām šai nostūrī. Martini's (www.martinis.lv) atrodas autosalona otrajā stāvā un pārsteidz ar patiesi gaumīgu interjeru. Toreiz, pirms aptuveni septiņiem gadiem tā izveidošanu uzticēja Sīlis, Zābers & Kļava arhitektu birojam. Izvēlēti tika tā laika labākie materiāli un jaunākās formas. Taču pretēji neskaitāmiem restorāniem un kafejnīcām citviet pilsētā, kuru interjers jau pēc pāris gadiem šķiet noplucis un nemoderns, Martini's liektās formas, galdi apaļajiem stūriem un puķu bērnu cienīgā krāsu palete joprojām ir dzīva un aktuāla. Klasiska vērtība, tā teikt. Tāpat kā 60. gadu mēbeles, kas vienmēr būs funkcionālas, ērtas, skaistas un pārdzīvos laiku.
Sperot soli pār Martini's slieksni, pārņem sajūta, ka ienāc pavisam citā vidē. Mazliet rūpnieciskā, taču šī vārda vislabākajā nozīmē. Katrā ziņā, tā vairs nav Rīga. Plaši logi, aiz kuriem visā krāšņumā redzamas debesis, lielais ekrāns ar Fashion TV raidījumu rullīti un rosīga atmosfēra. Tāda pasaules elpa. Tik vilinoša, ka pat reizēs, kad restorānā esi vienīgais apmeklētājs, ne uz mirkli prātā neienāk doma - Ai nē, ko tad mēs vieni paši, ejam labāk prom. Gluži pretēji - šeit atrodoties, sāc justies jaunāks. Varbūt tā ir mūsdienīgās arhitektūras klātbūtne, varbūt kārdinošās kokteiļu krāsas aiz bāra letes, bet varbūt šarmantā vasaras terase, kas vēsākajos vakaros tiek īpaši apsildīta.
Lai arī Martini's specializācija ir kokteiļi un to pagatavošanu droši varat vērot no jebkura skatu punkta restorānā, te iespējams arī garšīgi paēst. Tunča salātus un kartupeļu pankūkas ieskaitot. Martini's ir vieta, kurā atrodoties, gribas it kā mazliet uzpucēties, tai pat laikā tā ir kā radīta pusdienošanai ģimenes lokā. Salona apkārtni rotā mākslīgie uzkalniņi un dīķis, tā ka mazākajiem gardēžiem garlaicīgi nebūs. Ne mazāk svarīgs ir fakts, ka auto iespējams noparkot turpat pie salona. Galu galā, ja reiz esi atbraucis ar savu kabrioletu, grēks būtu to slēpt no citu acīm.

Laikam jau konkrēta cilvēka klātbūtne ir galvenais priekšnosacījums, kāpēc viena vai otra vieta kļūst par mīļāko Rīgā. Tāpat kā Martini's tapis ar paša īpašnieka gādību, tā arī Arņa Bikšus izlolotā Piektdiena (Paldies Dievam piektdiena ir klāt, 11.novembra krastmala 9) un Cuba (Jauniela 15) ir vienas no Vecrīgas baudāmākajām adresēm. Jo īpaši reizēs, kad savus klientus apčubina pats Bikšus un pasūtīto kokteiļu vietā dāmām pienes milzīgu, stikla vāzei līdzīgu trauku ar ne mazāk milzīgiem salmiņiem. Nu tā, lai nepietrūkst...

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: