GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Rīga

Insider: Inita Saulīte-Zandere

0 ATSAUKSMES

Insider: Inita Saulīte-Zandere

Esmu bruģa meitene. Līdz kaulam rīdziniece. Dievinu, ka Rīga pieprasa nesteigties. Nav nekā foršāka, kā rīta vai, vēl labāk, vakara saulē slīdēt pa ielām un degunu iedurt jumtu tornīšos vai namu pārsteidzošās fasādēs. Tieši tāpēc manas vismīļākās vietas ir tās, kur var to pašu darīt, nesteidzīgi malkojot vīnu draugu kompānijā. Tas gan pieprasa vasaru. Vēlams saulainu, kas pie mums nav nemaz tik bieža parādība. Absolūts vasaras favorīts sajūtu ziņā baudīgām pusdienām un laiskam vakaram man ir Teātra bāra restorāna terase Jaunā Rīgas teātra pagalmā (Lāčplēša iela 25), kur estētisku gandarījumu sniedz savdabīgie galda klājuma piederumi, bet jo sevišķi mazliet noskretusī, bet tik ļoti nesamākslotā JRT siena acu priekšā. Nekādu kulinārijas augsto dziesmu gan te nepasniedz, bet ikdienas maltītēm kvalitāte ir gana laba.

Vēl nepieradinātākām dvēselēm domāta galerija Istaba, kuras apakšstāvā iekārtojies omulīgs latviešu mākslinieku un dizaineru visvisādu sīklietiņu un mākslas darbu salons (lieliska vieta dāvanu iegādei!), bet virs tā - nepretenciozs restorāniņš. Man patīk ar draudzīgo šefpavāru padiskutēt par maltītes detaļām un pēc tam, to gaidot, ieritināties lielajā dīvānā vai klubkrēslā un vērot cilvēkus. Te parasti laiku pavada radošo profesiju pārstāvji un studenti. Atmosfēra atbilstoša.
Šai pašā rajonā atrodas mana īpašā vieta jau desmit gadus - Osīriss (Kr. Barona 31). Vieta, kur atgriezies atkal un atkal, no galvas zini ēdienkarti, pazīsti katru otro apmeklētāju un jūties kā ciemos pie labiem draugiem. Tas iespējams tikai tāpēc, ka uz šī stūra valda īpaša atmosfēra (ļoti svarīga detaļa - īpašā fona mūzika!), vienmēr gaidāma draudzīga apkalpošana un augsta ēdienu kvalitāte par saprātīgu cenu. Izcilākais cous cous, kādu jebkur esmu baudījusi.
Visskaistākais skats uz Rīgu no augšas, īpaši ap saulrieta laiku atrodams viesnīcas Alberts 11.stāva terasē Dzirnavu ielā. Vēlams gan to sākt gaidīt laicīgi, jo terasīte neliela, bet romantiķu daudz.

Kad sagribas pavērot Rīgas seju profilā kā pastkartē un ieelpot ūdens smaržu, dodos pāri Daugavai uz Ķīpsalu. Fabrikas restorāns mazliet kaitina ar savu stīvumu un pretenciozo publiku, bet cilvēkus jau var vērot arī citur. Šeit galvenais iegūt galdiņu ar labāko skatu uz Daugavu (vēlams rezervēt laicīgi) un aizmirst par laika plūdumu, jo ātri paēst neizdosies. Atpakaļ uz centru jāiet kājām pāri Vanšu tiltam! Patiesībā šeit ir skaisti arī sākt savu rītu. Agriem putniem gan tas neizdosies, jo restorāns strādā no plkst. 11.
Viens no omulīgākajiem rajoniņiem Rīgas centrā vasaras sezonā neapšaubāmi ir Berga bazārs. Sevišķi vakarā, kad dzeltenā gaisma izgaismo fasādes un spoguļojas vitrīnās un cilvēku sejās. Patiesībā jau šeit var arī vienkārši pasēdēt uz soliņa pie slavenās mākslinieka Ilmāra Blumberga strūklakas, bet vislabāk iekārtoties uz viesnīcas Bergs restorāna terases, pasūtīt vīnu (šeit ir interesanta vīnu kolekcija) un lēnām baudīt vakaru. Nesen atvērtā jaunā ēdienkarte ir pilna pārsteigumiem un noteikti vērts apjautāties par šefpavāra konkrētās dienas īpašo piedāvājumu. Saldummīļiem jānobauda ģeniālais sorberts.
Pirms vakariņām Bergā sajūtu uzspodrināšanai vērts iegriezties stila galerijā Garage, kas apmeties turpat blakus viesnīcai vecajā garāžas namiņā. Latviešu mākslinieku radītie darbi un jo īpaši lina izstrādājumi gaiši sasilda pat tad, ja nav nepieciešamības neko pirkt (kādu piemiņas lietu no Latvijas šeit atradīs pat ļoti izsmalcināti stila gardēži). Ja apmetaties pa nakti viesnīcā Bergs (izcils interjers!), noteikti noklausieties tā spilvena mūziku - latviešu komponista Nila Īles radītais runā par vienīgo patiesi svarīgo.

Nevar, nu nevar nepieminēt restorānu Vincents (Elizabetes 19), kas joprojām ir absolūts Rīgas restorānu līderis kvalitātes ziņā - izcila virtuve (šefpavārs Mārtiņš Rītiņš izmanto tikai labākos, attiecīgajai sezonai raksturīgos Latvijas zemnieku speciāli viņam audzētus produktus), lieliska vīnu izvēle, izsmalcināts interjers, perfekta apkalpošana. Turp parasti vedu snobiskus viesus, kuriem nepieciešams viss vislabākais. Radošām dvēselēm gan tas viss kopā var šķist pārāk perfekti...
No pēdējā laika jaunumiem Rīgā patīkami pārsteidzis restorāns La Boheme (J.Alunāna 2a). Estētiski pievilcīgs interjers. Burvīgi maiga vistas kokosriekstu zupa ar garneļu pelmeņiem. Bet par oficiantu kļūmēm var taču pasmaidīt. Man vislabāk patīk „bibliotēkas" telpa. Šeit var arī smēķēt. Par cigāru izvēli jautājiet oficiantam. Esot labi.
Diemžēl jāatzīst, ka Rīga nav bagāta ar veikaliem, kur varētu iegādāties pašmāju modes dizaineru radītas lietas. Vienīgais īpašais izņēmums ir mākslas galerija Putti (Vecrīgā, Mārstaļu 16), kura izsmalcinātajā interjerā pārliecinoši sadzīvo latviešu rotu mākslinieku darinātās rotas un latviešu modes mākslinieču tērpi un aksesuāri. Man patīk tur šad tad ieklīst un, aizmirstot par laiku, pielaikot visu un jebko, sākot ar gredzeniem un kaklarotām un beidzot ar korsetēm un brošām. Perfekta, neuzmācīga apkalpošana, atslābinoša gaisotne.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: