GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Insider's view · Eiropa · latvija · Rīga

Insider: Uldis Lukševics

0 ATSAUKSMES

Insider: Uldis Lukševics

It kā jau Cuba Cafe (Jauniela 15, tel. 67224362) nevar paēst, taču nereti Vecrīgas naktsklubā piedāvātā čipsu bļoda ar žāvētas vistas gabaliņiem un kausēto sieru ir vienīgais, ko tik vēlā nakts stundā šai pilsētas pusē iespējams atrast. Un brīdī, kad tā pamatīgāk jau sēdēts pie bāra letes, tas ir tieši tas, kas vajadzīgs visvairāk. Ļoti šauras telpas un sajūta, ka te vienmēr ir pārpildīts. Interjeru rotā vien dažas neuzkrītošas piezīmes par Kubu - sarkanas sienas, daži foto un komunisma laika ledusskapis. Taču viss ir tieši tik apbružāts, lai neprasītu nekādu īpašu attieksmi vai speciālu uzvedību. Atsevišķās dienās skan arī laba mūzika, kad tā atstāta dīdžeju AJ, Raita, Gobziņa vai Pulkveža Mika uzraudzībā. Salsas vakaros gan labāk te neieklīst - ja nu vienīgi esat kaislīgs tās cienītājs. Citādi Kubas ritmos iegrimušo dejotāju izrādīšanās uz tā jau mazā deju plača varētu šķist kaitinoša.
Cuba ir vieta, kur itin viegli pūlī pamanīt kādu paziņu vai draugu, kaut vai tos pašus bārmeņus - vecās, labās Cubas sejas, vienmēr pozitīvi noskaņotas. Klubam ir vēl kāds pluss - ieeja lielajām tūristu grupām ir liegta, kas šodien Vecrīgā jau kļuvusi par nepieciešamību. Vasarās apmeklētājiem atvēlētā arī āra terase. Cuba ir absolūts vakara pasākums un pa dienu te īsti nebūs, ko darīt.

Līdzīgi ir ar Meta Kafe kanālmalā aiz Nacionālā teātra. Tās ir nosacīti „jaunās asinis" klubiņu ģimenē. Gan tāpēc, ka salīdzinoši nesen sācis darboties, gan biežāko apmeklētāju vidējā vecuma dēļ. Bijušais tenisa kortu administrācijas namiņš burziņiem piemērots gaumīgi. Neliels, bet ideālā novietnē, laba plašu mūzika, apdzīvojama ārtelpa un labas afterpārtijas. No rītiem un pa dienu ir iespējams arī kaut ko apēst. Vislabāk to, protams, darīt vasarā ar skatu uz kanālu.

Līdzīgi kā Cuba, arī Teātra restorāns (Lāčplēša iela 25/26, tel. 7285051, www.teatrabars.lv) ir viena no tām vietām, kurp gribas doties ne tik daudz ēdiena, kā fantastiskās atmosfēras dēļ. Ar maltītes kvalitāti viss gan ir vislabākajā kārtībā, taču, sēžot uz restorāna terases un baudot zupiņu ar vīnu, ātri vien atskārsti, ka tieši apkārtējo māju ieskautais iekšpagalms un īpašā attieksme, kas ielikta telpas un terases iekārtojumā, ir tas, kas liek atgriezties. Šarmanti un mājīgi. Turklāt vienmēr zini, ka sastapsi kādu „savējo". Arī Teātra bārs ielas otrā pusē pulcē salīdzinoši šauru, konkrētu cilvēku loku. Ēdienkarte te it kā ir un paēst var, taču lielākoties līdz brīdim, kad esi šeit nokļuvis, virtuve jau ir slēgta un nekas cits neatliek kā baudīt omulīgo sabiedrību.

Nemainīga vērtība. Tieši tāds ir Osīriss (K.Barona 31, tel. 67 243002), restorāns, kuru galvenokārt iecienījuši pašmāju intelektuāļi. Gadu laikā tas spējis saglabāt kā savu intimitāti, tā arī vēstures garšu un izcilu ēdiena kvalitāti. Ik reiz, šeit atnākot, skaidri zini, ka saņemsi pašu labāko. Vienmēr garšīgi un mājīgi. Ja kaut kas Osīrisā mainās, tad tikai bildes pie sienām. Viss pārējais - vecie labie marmora imitācijas galdiņi, īpašā apkalpotāju attieksme un manas absolūti favorītās pankūkas ar saldo biezpienu un zemeņu sīrupu - te kļuvušas jau par klasisku vērtību. Ideāla atrašanās vieta un tradīcija, kurai līdzīgu grūti atrast citviet pilsētā.

Interjers un atmosfēra ir mazsvarīgi. Vairāk saules tīkla paspārnē esošo Wok Cafe (Dzirnavu 60, tel. 67282878) apmeklēju tikai viena iemesla dēļ - thai nūdeļu zupa kokosriekstu pienā ar kraukšķīgo vistu ir debešķīga! Nu vienkārši eleganti! Pārējais ēdienkartes piedāvājums gan varētu šķist pārāk „samocīts". Arī Vecrīgā esošā Dada (Kalēju 30, Galerijas Centrs ēkas 1.stāvā, tel. 7104433) iecienītas ēstuves statusu izpelnījusies galvenokārt fantastisko garneļu trauciņu dēļ. Restorāns ļauj apmeklētājiem pašiem izveidot savu pusdienu kokteili - atliek vien turpat no salātu bāra salasīt vēlamās sastāvdaļas, lai pēcāk pavārs tās saceptu ar tevis izvēlēto mērci. Garneles, tīģergarneles, zivju gabaliņi, nūdeles, kukurūza, spināti, ķiploki, rieksti utt. - visas iespējamās kombinācijas. Un tiešām kvalitatīvi. Līdzās bufetei, iespējams pasūtīt arī regulāros ēdienus.

Kamēr Dada interjerā dadaisma ietekme jaušama tikai atsevišķās detaļās un viesmīļu apģērbos, Tiramisu (Ģertrūdes 32, 67312218, arhitekts Reinis Liepiņš) ir restorāns, kurā telpas dizains, iespējams, ir spilgtākais, kas apmeklētāju uzrunā. Un ne jau tāpēc, ka būtu pārlieku pompozs vai kas agrāk neredzēts. Gluži otrādi - uz veco Eiropu orientētais itāļu restorāns ērti iekārtojies diezgan šaurās, flīžu sienu un grīdas rotātās telpās, ar milzīgiem spoguļiem, tradicionāli rūtainiem galdautiem un klavierēm, kuras patiešām kāds arī spēlē! Viss ir īsts un ar garšu. Pat ja maltīte reizēm „nepavelk" uz augstāko kvalitāti, interjers padara visu mazliet svinīgāku un atmosfēriskāku.

Nav šaubu, ka Hospitālis (Stabu 14, tel: 67313530, arhitekte Zane Tetere) paliek atmiņā tieši interjera dēļ - viesmīles medmāsu ietērpos, baltā operāciju zāles lampa un zobārsta krēsls vienkārši nevar atstāt vienaldzīgu. Ar ēdiena kvalitāti viss kārtībā, taču, iespējams, nesen atvērtais restorāns būs viens no tiem, kurus vērts apmeklēt tikai vienreiz - lai apmierinātu ziņkāri un pusdienas vai vakariņas izbaudītu kā mazliet teatralizētu priekšnesumu.

Alternatīvās Rīgas baudītājiem noteikti iesaku Dirty Deal Cafe, kas no Andrejostas nu pārcēlies uz spīķeriem Maskavas ielā 12 (korpuss 2, tel.: 29686517, www.dirtydeal.lv). Sajūtas gan tās pašas vecās - laba mūsdienu elektroniskā mūzika, pietiekami brīva atmosfēra un aktīva rosība visas nakts garumā (kad citur jau sen vairs nekas nenotiek...). Vasarā apmeklētājiem atvēlēts arī āra pagalms, turklāt savdabīgu atmosfēru Dirty Deal Cafe apmeklējumam piešķir tuvumā esošais nakts tirgus.

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: