GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW VEIKALS FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES ŽANRU

Izstādes

IZVĒLIES OBJEKTU

William and Judith Bollinger Jewellery Gallery« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Izstādes

Alberto Giacometti, Tate Moden, 10. maijs – 10. septembris, 2017

0 ATSAUKSMES

Alberto Giacometti, Tate Moden, 10. maijs – 10. septembris, 2017

“Jo vecāks es kļūstu, jo vientuļāks es jūtos,” reiz izteicies šveiciešu tēlnieks un gleznotājs Alberto Džakometi (1901 – 1966) kura skulptūru garos, izteikti kalsnos tēlus ir neiespējami sajaukt ar kādu citu. Tie bieži tikuši interpretēti kā cilvēka gara spēka iemiesojums – kaut Džakometi radīto figūru pēdas ir smagas un sakņojušās zemē, to ķermeņi tiecas augšup, par spīti visam, kas viņus šajā ceļā eventuāli sagaida. Vienlaikus tie atgādina šaubu un neziņas plosītus tēlus, ieslīgušus eksistenciālā melanholijā. Tiesa, mākslinieks pats vienmēr norobežojies no visa veida interpretācijām sakot, ka viņa darbi tikai iemieso priekšstatu par to, kā cilvēku figūras viena ar otru veido attiecības telpā.

Izstāde Tate Modern tapusi sadarbībā ar Fondation Alberto et Annette Giacometti, un 250 darbu veidolā piedāvā vērienīgu ieskatu mākslinieka piecas desmitgades ilgajā karjerā – tās pirmsākumos, iedvesmas avotos un dialogā ar laikabiedriem.

Dzimis mākslinieku ģimenē, Džakometi studēja Ženēvā un Parīzē. Cita starpā viņu aizrāvusi arī afrikāņu un ēģiptiešu primitīvā māksla. Kopš 20. gadu beigām mākslinieka kompanjons un asistents bija viņa brālis Djego. Kādu mirkli, lai nopelnītu iztiku, viņi pat taisīja lampas un mēbeles Parīzes interjera arhitektam Jean-Michel Frank. 30. gados Džakometi pievienojās sirreālistu kustībai, savos darbos izspēlējot teju visu Freida psihoanalīzes tematiku, viņa skulptūrām dažbrīd iemiesojot lelles, spēļu figūriņas un arhitektūras objektus. Ar tiem spēlējoties kā uz šaha dēlīša un savā ziņā mudinot skatītāju iesaistīties, līdzdarboties, kas tā laika mākslas ainā bija uzskatāma par visai radikālu ideju. Pēc kara, draudzības ar Pikaso un Žanu-Polu Sartru iedvesmots, Džakometi arvien vairāk pievērsās figūru un telpas attiecību pētījumiem. "Mani ļoti interesē māksla, bet instinktīvi es vairāk esmu ieinteresēts patiesībā... Jo vairāk es strādāju, jo atšķirīgāk es redzu," izteicies mākslinieks.

Bankside, London, SE1 9TG
tate.uk.org

Attēls: Alberto Giacometti Man Pointing 1947 Tate © Alberto Giacometti estate / ACS+DACS in the UK, 2017

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: