GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Londona

Baudītāja ceļvedisCitādi maršrutiEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesVērts zinātLabākie klubiFilmaInsider's viewKultūras afiša

IZVĒLIES ŽANRU

Izstādes

IZVĒLIES OBJEKTU

William and Judith Bollinger Jewellery Gallery« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · apvienotā karaliste · Londona · Izstādes

Georgia O’Keefe, Tate Modern, 6. jūlijs - 30. oktobris, 2016

0 ATSAUKSMES

Georgia O’Keefe, Tate Modern, 6. jūlijs - 30. oktobris, 2016

Tate Modern šīs vasaras must-see izstādes statuss pieder 20. gadsimta amerikāņu mākslas ikonas Džordžijas O'Kīfas retrospekcijai. Vienai no visu laiku leģendārākajām sievietēm – māksliniecēm, kuras unikālā spēja savos darbos precīzi fiksēt dabas skaistuma un neparastās arhitektūras esenci, viņas galveno iedvesmas teritoriju – Ņūmehiko ziemeļus, uz visiem laikiem padarījusi par “ O'Kīfas zemi”. 

 “Man kā gleznotājai ir tikai viena vēlēšanās – gleznot to, ko es redzu, kā es to redzu un kā es pati gribu, nerēķinoties ar profesionālu kolekcionāru un profesionālu dīleru vēlmēm un gaumi, “ savulaik izteikusies O'Kīfa. Viņu fascinējusi viena no savulaik izvirzītajām teorijām, ka mākslinieka mērķis ir savu personisko ideju un sajūtu izpausme un to vislabāk iespējams realizēt visvienkāršākajiem līdzekļiem. Lai tiktu tuvāk savam mākslas “es”, viņa ierobežoja sevi tikai ar ogli un baltu papīru, radot abstraktu ogles zīmējumu sēriju, kas šodien tiek uzskatīta par vienu no inovatīvākajām tendencēm tā laika amerikāņu mākslā un 1916. gadā atnesa viņai pirmos slavas mirkļus.  20. gadu vidū viņa sāka gleznot Ņujorkas debesskrāpjus un lielformāta ziedu tuvplānus, kas joprojām tiek ierindoti viņas labāko darbu skaitā. Viens no O'Kīfas lielākajiem izaicinājumiem vienmēr bijis parādīt, ka daba savā skaistumā ir tikpat spēcīga un varena kā tolaik triumfa periodu piedzīvojusī industrializācija. 1929. gadā viņa pirmoreiz pavadīja vasaru Ņūmehiko un no tā laika tuksneša skarbais skaistums, neauglīgais plašums un pār to slīgstošo debesu bezgalība viņu savaldzināja uz mūžu. Viņa iegādājās īpašumu, dēvētu par “Spoku rančo”, iemācījās braukt ar mašīnu un pēc vīra nāves pārcēlās uz tuksnesi pilnībā. Tikai mūža nogalē, pamazām zaudējot redzi, viņai nācās atstāt rančo – divus pēdējos sava mūža gadus viņa pavadīja Santafē, no šīs pasaules atvadoties 98 gadu vecumā.

Izstādē Tate Modern skatāmi vairāk kā 100 izcilākie O'Kīfas darbi, tapuši laikposmā no 1915. līdz 1960. gadiem. Tostarp glezna Jimson Weed, White Flower Nr.1 (1932), kas 2014. gadā iemantoja rekordistes statusu Sotheby's izsolē kā līdz šim visdārgāk pārdotais sievietes mākslinieces radītais darbs. Glezna tika izsolīta par 28 miljoniem britu mārciņu.

Bankside, London
www.tate.org.uk

Attēls: Georgia O'Keeffe - Black Mesa Landscape, New Mexico / Out Back of Marie's II, 1930

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: