GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiVērts zinātFitnessInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · austrija · Vīne · Izstādes

Vakardiena. Šodiena. Šodiena. Kunstraum Buchberg, Gars am Kamp, no 24. jūnija

0 ATSAUKSMES

Vakardiena. Šodiena. Šodiena. Kunstraum Buchberg, Gars am Kamp, no 24. jūnija

Vīnes apkaime šovasar piedāvā arī pavisam neordināru kultūrpieredzi. Apmēram stundas brauciena attālumā ir neliels ciemats Gars am Kamp, kurā – vēsturiskā viduslaiku pilī, atrodas viena no Austrijas pārsteidzošākajām Mākslas telpām – Kunstraum Buchberg. Jau vairāk kā 30 gadus apdzīvo divi vienlīdz pilntiesīgi iemītnieki – mākslas vēsturnieki Dīters un Gertrūde Bogneri un viņu unikālā, vairāk kā 30 vienību lielā speciāli pilij radītā konceptuālās mākslas kolekcija. Turklāt mākslai šajās partnerattiecībās nenoliedzami ir dominējošā loma, aizņemot “lauvas tiesu” no pils 50 istabām.

Tiesa, ikdienā pils nav atvērta publikai, tālab iespēja to šovasar apmeklēt – izstādes Yesterday, Today, Today ietvaros, kas durvis ver 24. jūnijā, ir patiešām ekskluzīva. Izstādes nosaukums aizgūts no ukraiņu mākslinieka Ņikitas Kadana un viņš ir viens no astoņiem tās dalībniekiem. Projekts tapis sadarbībā ar Vīnes laikmetīgās mākslas muzeju mumok un tā fokusā ir saspēle starp vēsturi un tagadni.

Bogneru ģimenes īpašumā Buhbergas pils, kuras vēsture iesniedzas vēl 11. gadsimtā, nonākusi pagājušā gadsimta 60. gados. Iepriekš gadsmitu gaidā pils daudzkārt mainījusi īpašniekus, tikusi dažādi pārbūvēta, vairākkārt bijusi uz bankrota sliekšņa līdz to – jau visai paplukušā stāvoklī, iegādājās Dītera Bognera tēvs. Arī šodien pils iekštelpas saglabātas maksimāli autentiskas, pielabojot tikai pašu nepieciešamo, un lielāko daļu no tām pašpietiekami apdzīvo māksla. Iespējams, visprecīzāk senās pils un laikmetīgās mākslas brīžiem teju fizisko mijiedarbību iemieso franču mākslinieka François Morellet instalācija, kas atrodas vienā no pils vēsturiskā torņa telpām un kuru veido balti krāsots audekls, kuram pāri stiepjas koka zars. Audekls šķietami aizsedz plaisu vecajā mūrī, to simboliski iezīmējot zaram, savukārt pašai plaisai – kā nenovēršamai laika ritējuma zīmei, no tā it kā izaugot un joprojām turpinoties. “Tas ir zars ar plaisu. Starp 12. gadsimtu, kad tika likts torņa pamatakmens un 17. gadsimtu. Un tā vārda vistiešākajā nozīmē ir speciāli šai videi radīta instalācija, jo plaisa mūrī turpina izplesties. Turklāt, ja noņemsiet audeklu, tas vairs nebūs mākslas darbs. Šis darbs ir konkrētai vietai radītu mākslas darbu esence – jūs tos nevarat pārvietot, tie atrodas tikai šeit un tagad.” 

 

Interviju ar kolekcionāriem lasiet šeit - https://tinyurl.com/ybgncbn3

Foto - Publicitātes foto

Buchberg am Kamp 1 3571 Gars am Kamp

bogner-knoll.at

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: