GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

Baudītāja ceļvedisEsenceKultūraKur nakšņotKur paēstKur iepirktiesMaršrutiVērts zinātFitnessInsider's view

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · austrija · Vīne · Izstādes

WOW! The Heidi Horten Collection. Leopold Museum. Līdz 29. jūlijam, 2018

0 ATSAUKSMES

WOW! The Heidi Horten Collection. Leopold Museum. Līdz 29. jūlijam, 2018

Vīnē dzimusī filantrope, mākslas patronese un kolekcionāre grāfiene Heidija Goesa-Hortena (Heidi Goëss-Horten) pēdējo 50 gadu laikā ir izveidojusi mākslas privātkolekciju, kas uzskatāma par vienu no iespaidīgākajām jaunākajā Eiropas kolekcionēšanas vēsturē.

Ņemot vērā līdzšinējo Heidijas Hortenas noslēgtību, viņas lēmums “iziet sabiedrībā” un sponsorēt savas kolekcijas izstādīšanu Leopolda muzejā Vīnē (kuru savulaik dibinājis cits kolekcionārs – Rūdolfs Leopolds), daudziem bija pārsteidzošs. Viņas kolekciju ilgstoši apvijušas dažādas baumas, arī par tajā esošajiem darbiem. 

Lai gan mākslas mīlestība Heidijas Goesas-Hortenas dzīvē ienāca agri, ar kolekcionēšanu viņa sāka nodarboties, tikai apprecoties ar pirmo vīru Helmutu Hortenu – vācu uzņēmēju un universālveikalu mogulu. Abi iepazinās 20. gadsimta 60. gadu sākumā tolaik vēl smalkajā Feldenes kūrortā pie Verterezera Karintijas provincē Austrijā. Hortenu pāris kolekciju aizsāka ar hrestomātiskiem vācu ekspresionisma darbiem, ko eksponēja savā Diseldorfas namā un vēlāk arī daudzās citās privātajās rezidencēs Londonā, Ņujorkā u.c. Kad Helmuts Hortens pārdeva savu iespaidīgo universālveikalu ķēdi, pāris pameta Vāciju un apmetās uz dzīvi Šveicē, kur nodibināja fondu, kas nodarbojās ar pētījumiem medicīnas un veselības aprūpes jomā. 1971. gadā Heidija Hortena kļuva par fonda valdes viceprezidenti un šajā amatā sponsorēja pētniecības katedru Cīrihes Federālajā tehnoloģiju institūtā (ETH). Pēc vīra nāves Hortenu mākslas kolekcijas veidošana pilnībā pārgāja Heidijas rokās, ko viņa arī uzcītīgi darīja daudzu gadu garumā, sekojot savai personiskajai gaumei. Viņas kolekcijā iekļauti nozīmīgi mākslas darbi no 19. gadsimta beigām līdz 21. gadsimta sākumam, aptverot tādus virzienus kā modernisms, sirreālisms, Arte Povera, popārts, neoekspresionisms, laikmetīgā māksla un citus. Izstādē WOW Vīnes Leopolda muzejā iekļauti 170 mākslas darbi – izlase no Heidijas Goesas-Hortenas ap 500 mākslas darbu lielās kolekcijas, un tā ir pirmā šīs kolekcijas publiskā ekspozīcija, kas sniedz ieskatu grāfienes slepenajā meistardarbu krātuvē. Pārstāvēto autoru vidū ir gan Gustavs Klimts, Endijs Vorhols, Marks Šagāls, Kīts Herings, gan Georgs Bāzelics, Īvs Kleins, Marks Rotko, Roberts Raušenbergs...vesela zvaigžņu plejāde vienuviet, likumsakarīgi izstādei šobrīd plūcot arī apmeklējuma rekordus.

 

Museumplatz 1

 

leopoldmuseum.org

 

Foto - JEAN-MICHEL BASQUIAT

RED SAVOY 1983

Acryl und Öl auf Leinwand | acrylic on canvas

167,5 Å~ 153,3 cm

Courtesy Heidi Horten Collection

© The Estate of Jean-Michel Basquiat / Bildrecht, Wien, 2018

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: