GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · francija · Aix-en-Provence · Festivāli

Festival d'Aix-en-Provence, 3. līdz 22. jūlijs, 2017

0 ATSAUKSMES

Festival d'Aix-en-Provence, 3. līdz 22. jūlijs, 2017

Šis ir viens no skaistākajiem, kvalitatīvākajiem un romantiskākajiem operas festivāliem Eiropā. Izrādes sākas ar saulrietu un notiek zem klajām debesīm, jo lietus, saka zinātāji, šajā mazajā Francijas pilsētiņā nekad nelīst, ja nu vienīgi pa dienu, un tad arī dažas piles. Viens no festivāla spēles laukumiem jaunākā laika gaitā ir pārvietojies zem jumta – domājot par iespējām strādāt arī ziemā, ir uzcelts jauns teātris, par ko brīvdabas izrāžu mīļotāji īsti sajūsmā nav, jo operas baudīšanas zem naksnīgajām Eksas debesīm ir ļoti īpašs piedzīvojums.

Šī gada festivāla programmas viens no interesantākajiem notikumiem solās būt Dmitrija Čerņakova “Karmenas“ iestudējums. Viens no savdabīgākajiem Krievijas operas režisoriem, vairākkārtējs savas zemes nacionālās teātra prēmijas “Zelta Maska” laureāts,  šodien ir pieprasīts visos Eiropas labākajios operteātros – no Parīzes Nacionālās operas un Milānas La Scala līdz Ņujorkas Metropolitēna operai. Pasaules A klases opernamu nezūdošā interese par šo mākslinieku ir skaidrojama ar viņa neparasto spēju ļaut ieraudzīt un sadzirdēt simtiem dažādās versijās uzvestas labi zināmas operas svaigās, negaidītās sakarībās, un Žorža Bizē “Karmena“ pieder visu laiku visspēlētākajiem darbiem. Dmitriju Čerņakovu interesē cilvēka psiholoģija un cilvēcisko attiecību fenomeni, viņa partitūru lasījums aizvien sakņojas cilvēka daudzveidīgajās izpausmēs. Čerņakova skatuviskie risinājumi bieži vien ļauj sadzirdēt mūziku dziļāk un būtiskāk nekā tas būtu iespējams, to tikai klausoties. Pie diriģenta pults spāņu diriģents Pablo Heras-Casado. Karmenas lomā franču mecosoprāns Stéphanie d'Oustrac.

Eksas festivāls aizvien programmā iekļauj kādu pavisam jaunu, nule kā sarakstītu operu. Šogad tā ir franču komponista Philippe Boesmans “Pinocchio“, kura festivālā piedzīvos savu pasaules pirmizrādi. Tās libretu sarakstījis viens no aizraujošākajiem franču teātra autoriem un režisoriem Joël Pommerat, iedvesmojoties no Karlo Collodi pasakas par no koka pagales izgrebto cilvēciņu un viņa izgājienu plašajā pasaulē. Joël Pommerat pašam pieder brīnišķīga “Pinocchio“ izrāde Parīzes Odeona teātrī, kuras nemitīgi mainīgās skatīšanās perspektīvas ne uz mirkli neatslabina bērnu uztveri, savukārt bagātīgais asociāciju klāsts šarmanti darbina pieaugušā skatītāja prātu. Joël Pommerat ir strādājis ciešā sadarbībā ar komponistu operas tapšanas gaitā un veido arī tās skatuvisko inscenējumu. Operas muzikālo atskaņojumu izpildīs Klangforum Wien diriģenta Emilio Pomarico vadībā.

Māksliniecisku piedzīvojumu aizvien sola un visbiežāk arī piepilda britu avangarda klasiķis, sirreāli metafiziskā teātra meistars režisors Simon Mac Burney. Viņš šogad veido inscenējumu Igora Stravinska operai “Rakes Progress“, par kura muzikālo interpretāciju gādā britu diriģents Daniel Harding.

Programma: www.festival-aix.com

Attēls: Pinocchio. Foto: Mary Ellen Mark

 

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: