GALAMĒRĶI KULTŪRAS AFIŠA BAUDĪTĀJA CEĻVEDIS CITĀDI MARŠRUTI INSIDER'S VIEW JAUNUMI FOTO GALERIJAS

IZVĒLIES GALAMĒRĶI

IZVĒLIES ŽANRU

IZVĒLIES OBJEKTU

« ATPAKAĻ « UZ SADAĻAS SĀKUMU

SAŅEM JAUNUMUS

Ierakstiet savu e-pasta adresi, ja vēlaties saņemt ikmēneša jaunumus.

REKOMENDĒJAM:

Londonas jaunā Thaddaeus Ropac galerija

Eiropas skulptūru parki – laikmetīgās mākslas telpa atelpai

Diānas Venē mākslinieku radīto rotu kolekcija

Kultūras afiša · Eiropa · francija · Sentropēza · Izstādes

Brigitte Bardot. Myth of Saint-Tropez, Gendarmerie and Cinema Museum, līdz 15. janvārim, 2018

0 ATSAUKSMES

Brigitte Bardot. Myth of Saint-Tropez, Gendarmerie and Cinema Museum, līdz 15. janvārim, 2018

Kaut arī leģendārajā kūrortpilsētiņā Sentropēzā un tās slavenajā Pampelonas pludmalē sen vairs neizskatās kā laikos, kad Rožē Vadims še uzņēma kādreiz skandalozo filmu “...un Dievs radīja sievieti” (1956) ar savu toreizējo sievu Brižitu Bardo galvenajā lomā, kādreizējā mīta nospiedums joprojām ir dzīvāks par dzīvu. Galu galā, šī filma ne tikai kļuva par Bardo karjeras fundamentu un aizsāka aktrises privāto mīlas stāstu ar Sentropēzu (viņa še iegādājās māju, kuru joprojām nav pametusi), bet arī uz visiem laikiem iezīmēja mazo kūrortpilsētiņu aizgājušā glamūra auru medījošo tūristu kartē.

Foto: Brigitte Bardot. Myth of Saint-Tropez, Gendarmerie and Cinema Museum, līdz 15. janvārim, 2018
Brigitte Bardot bronzing under the St Tropez sun  at the Madrague, thanks to the sun screens of the same name. © all rights reserved. Loan: Eric Tognolli

Kopš pagājušā gada vasaras Sentropēzā ir arī “Žandarmērijas un kino muzejs”, kura mājvieta ir ne mazāk ikoniska – vēsturiska, 1838. gadā celta žandarmērijas ēka, kas arīdzan lepojas ar savu “kinokarjeru”. 1964. gadā tā kalpoja kā fons filmai “Gendarme de Saint-Tropez” - par policistu, kas uz šo reģionu pārcelts, cīnījās ar nūdistiem un savas tīņu vecuma meitas kaprīzēm. Nelielās četrstāvu okera ēkas fasādi joprojām grezno gigantisks melns uzraksts “Gendarmerie Nationale,” un ar gaišpelēkajiem slēģiem uz zilo debesu fona tā ir nenoliedzami fotogēniska. Jāatzīst, kā viss šajā pilsētiņā. Muzeja iekštelpās aplūkojams viss kādreizējo šejienes policistu ekipējums (retro automobīļus ieskaitot), un, protams, leģendārākās Sentropēzas kino skatuves epizodes.

Savukārt tā pamatstāvs šogad pilnībā atvēlēts Brižitai Bardo. Izstādes “Brižita Bardo un Sentropēzas mīts” ietvaros skatāmi fotomirkļi iz dīvas dzīves – gan profesionālu fotogrāfu iemūžinātas ainas no še tapušu filmu uzņemšanas laukuma, gan ikdienišķi amatierfotogrāfu momentuzņēmumi no “laimīgajiem mirkļiem”, kuros viņiem gadījies pieķert aktrisi. Izstāde tapusi sadarbībā ar Bardo un daudzas no fotogrāfijām še skatāmas pirmoreiz. Tās vērojot pirmajā mirklī pat īsti nevar saprast, kur slēpjas šo dažbrīd pat mazliet izplūdušo kadru suģestējošais noslēpums, līdz atminējums pēkšņi uzdzirkstī teju kā Vidusjūras viļņu šļakatas – šajās fotogrāfijās nav uzspēles, Bardo tajās ļauj vienkārši dzīvei notikt. Un, iespējams, tā arī reiz bijusi īstenā Sentropēzas burvība, kuras druskas še jūtamas joprojām.

Place Blanqui, 83990 Saint-Tropez

Attēls: (Frgaments) Brigitte Bardot while shooting on Rum runners, 1971. Rum runners, a Robert Enrico film, 1971. Production: Gaumont (France)/Rizzoli Films (Italy). Still photographer © Claude Schwartz/Bridgeman images

DALIES:
Facebook Twitter

 

Jūsu atsauksmes

Diemžēl par šo objektu atsauksmes nav saņemtas

Jūsu vārds:

Laiks, kad apmeklējāt šo objektu:

Jūsu komentārs: